Cihla, Ytong nebo dřevostavba? Poraďte

Ahoj lidicky, chceme v budoucnu stavet a resime ted uz dlouho, z ceho stavet....kazdy totiz nekdo rika neco jineho...stavitel znamy rika ze nej je cihla, zama co stavi si nemuze vynachvalit ytong....na drevostavbu jsou chvaly tady a na internetu a maji jako bonus rychlou vystavbu....takze? poradte co a jak a jake mate s cim zkusenosti
Odpovědět
Volně cituji z komentáře firmy, která staví z cihlel i ytongu a kterou jsme poptali coby alternativu dřevostavebníků, k její nabídce: "Cihla 40 + 20 cm polystyren vychází cca na 1890,- Kč/m2. R= 8,4, což znamená skoro pasivní dům (U =0,116) Cihla 30 + 20 cm polystyren vychází cca na 1680,-Kč /m2. R=6,21. Ytong 25 a multipor 20 cm vychází (při obdobném R či U) o 160,-Kč/m2 méně." Kombinace Ytong/Multipor je přitom difuzně propustný sendvič z materiálů s obdobnými vlastnostmi, co se tepelné roztažnosti apod. týče.
Odpovědět
Profilova fotka
Mitote, trošku bude záležet i na tom do jakého standartu se budete chtít dostat, jestli chcete stavět dům, nebo nízkoenergetický dům nebo pasivní dům ;-) My nedávno dělali test vzduchotěsnosti v naší novostavbě a pán měl docela dobré argumenty. My teda stavíme dům pasivní - tak ve zkratce - vždy záleží na detailech, jak je máte dobře vyřešeny a záleží co od domu očekáváte. Rychlá výstavba - dřevostavba - jsou ideální pro pasivní domy i nízkoenergetické Z cihlovytých jsou nejlepší vápenopísčité cihly (jen krapítko dražší) a plné cihly. Cihly Porotherm, Heluz a jím podobné ďůrkaté jsou nyní hodně rozšířené, ale horší v tom, že těma důrkama při nesprávném stavění zjednodušeně proudí vzduch (uniká z domu) i při sebelepším zateplení. Je toho víc, ale nebudu se rozepisovat :-D My stavíme z důrkatých Porotherm cihel, ale příště už bych do nich nešla. Kdybys chtěla vědět víc, písni IP.
Odpovědět
lubosk: napis to trochu laicky :-D cenove je to jak v porovnani s drevostavbou? co je nejlevnejsi, nejdrazsi?
Odpovědět
Profilova fotka
mitote: sice už jsem odpověděla dříve, než jsi založila toto vlákno do diskuze o RDR, tak už sem jen všeobecnou poznámku, že "kvalitně" provedená dřevostavba není o ušetření peněz oproti cihle.Ošidit můžeš dřevostavbu i cihlový dům, když na to příjde. Z doby, kdy jsme se ještě rozhodovali, z čeho stavět, tak mi byla určitě nejsympatičtější VPC, z té bych stavěla cihlák.
Odpovědět
Nabídky dřevostavebníků podle studie či projektu klienta jsou při srovnání cen obdobně nízkoenergetických staveb srovnatelné s tím Ytongem/Multiporem. Pokud by se započetlo i to, že v případě běžných difuzně nepropustných "igelitem obalených" dřevostaveb je další příplatek za rekuperaci skoro nezbytností, tak pak ten difuzně propustný Ytong/Multipor (který se bez rekuperace přeci jen obejde snáz) nebo 30cm cihla + 20 EPS (kde už by se ta rekuperace hodila více) vychází dokonce o něco málo levněji. O poznání cenově příznivěji tak vychází pouze malosériově vyráběné "akční" typové dřevostavby, kde jsou ale i při srovnatelných cenách značné rozdíly ve skladbě podlah podkroví a také obvodových i vnitřních stěn (a tím i jejich neprůzvučnosti a celkové tuhosti).
Odpovědět
gigi: me jde spise o to jak dlouho drevstavba vydrzi..porad me nekdo strasi cervotoci a tim ze t zolacni schpnosti casem ztrac a blablabla :-D lubosk: no ja se prave zacinam dost priklanet k ytongu, ale vazne porad nevime...nastesti mame a, pozemek chceme kupovat po svatbe, to je od rijna ;-) a asi vse budem resit pres znamy, projektanta perfektniho zadarmo mame, delal by asi i stavbyvedouciho, takze by to melo byt dobre postaveno, zbyva jen najit delniky coz by pro nej nemel byt problem...? co myslite? to bude asi nejlepsi a nejlevnejsi ne? a firmy dyztak najimat na to co chlapci nezvladnou popr instalatery apod profese
Odpovědět
2mitote: Mrkněte na album lenisek86 - viz http://www.modrastrecha.cz/fotoblog/l... Sice staví tuším někde u Rakovníka, ale mají praktické zkušenosti se svépomocnou stavbou z Ytongu ve fázi těsně před nebo možná už po nastěhování a i jinak je mezi tím, co už mají v praxi za sebu, a Vašimi záměry hodně podobného.
Odpovědět
Profilova fotka
mitote: na tyhle blbáboly si stačí přečíst jednu knížku o dřevostavbách a názor si pak každý udělá sám. Ať bude dům z jakéhokoliv materiálu, tak až naši generaci doslouží a měly by ho převzít děti, či vnoučata,tak bude stejně zralej na kompletní rekonstrukci.Nemůže vyhovovat třeba za 50 let,budou úplně jiné materiály, postupy, to je bez debat.A upřímně, to už mi to bude asi i fuk. ;-)
Odpovědět
lubosk: diky uz jsem ji napsala gigi: no oni se totiz ohani tim ze drevostavyb vydrzi 100-150 let ale to prece uz nemuzou byt treba funkcni pokud jde o pasivni ne?
Odpovědět
Profilova fotka
to mitote ahoj pokial maš niekoho kto bude robit stavebny dozor a rozumie sa veci tak si na 80percent vyhrala zohnat dobrych stavbarou nieje zas až tak jednoduche to nepodcenuj čo sa tyka stavby drevo alebo tehla všetko ma svoje pre aj proti moj nazor je JEDNA k JEDNEJ zaleži len na tebe po akom dome vlastne tužiš, držim prsty pri vybere.
Odpovědět
majster: diky...no vcera po dlouhe diskusi se stavarem jsme se rozhodly pro Ytong :-) jinak mame jak kamose na projekt a stavebni doozor tak i hromadu delniku, tak i meho otce na elektrinu, tak i dalsiho kamose na vodu :-)
Odpovědět
Profilova fotka
a kedy vlastne začinate ?
Odpovědět
Článek se načítá
majster: no to je vyhlidka budocnosti :-) ted budem hledat pozemek a chtely bychom ho do roka a do dne mit :-)
Odpovědět
Profilova fotka
prajem vela štastia a spravne rozhodovanie pri vybere pozemku
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Diskuse pokračuje po 1 roce
Na fotce co přikládám máte názornou ukázku obou typu zdiva Skladba: základy, porotherm (mokrá fasáda), popílkové tvárnice (suchá fasáda). Je to severní stěna garáže, kdy při déletrvajícím dešti je zdivo v této podobě. Pórobeton nasaje vlhkost do sebe, porothermy vlhkost nepustí a je mokrá spíše omítka.V žádném případě nejde o vlhnutí od základu. S pozdravem R.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
Dřevostavba, nebo montovaný domek bych nedoporučil. Je to jako linkusák. Jde v tomto domě vše slyšet. A pak zaleze mezi ty desky cvrček. S ytongem je jednoduší práce, oranžové pálené cihle jsou lepší vlastnostmi. My se rozhodli po porovnání všech materiálů pro heluz a barák stojí ;-)
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?