Dům Nova 77 RD Rýmařov. Stavíte, plánujete, bydlíte?

Profilova fotka
Dobry den, chtela bych zalozit tuto novou diskuzi o dome Nova 77. Prosim diskuzi nezamykejte :-( , je nas vic, kteri se v diksuzi RD Rymarov ztracime, nebot se z 95% tyka uplne jineho domu. Dekuji. Jak jste na tom vy, co stavite nebo se chystate stavet 77. Ti, co uz ji maji, jake typy by nam poradili??
Odpovědět
1
2
56
Profilova fotka
Zkusim si chvili dikutarit sama. Jelikoz je u tohoto domu deska zdarma, firmu vam urci. Nam urcili Stade.Tak nam dnes zacali delat zakladovku, vybagrovali a dokonce i zalili pasy dnes- patek odpoledne nikoho neodradil a mozna jsou tam jeste ted. V Utery zacnou delat samotnou desku. Docela jim to jde od ruky, snad se dobereme nejakeho kloudneho vysledku.
Odpovědět
Zdravim, a gratuluji k volbe Novy 77. Podle me je to dost muziky za velmi slusne penize. Take o tomhle domku premyslime a jedinou drobnou komplikaci je garaz pouze na leve strane domu.. idealni by pro nas byla na opacne strane.. Tu ma podle letacku Nova 772, ale ta zase neni v akci.... Takze drzime palce a tesime se na novinky ze stavby!
Odpovědět
@dino66 nám říkali, že udělat dům zrcadlově není nejmenší problém. Ale my si z garáže děláme pokoj, takže to nevím 100%.
Odpovědět
@dino66 Myslím, že zrcadlová varianta bude možná, u Novy 101 to je také možné.
Odpovědět
taky se přidávám do klubu 77-ček ;-) Já se teď patlám s vyjadřovačkama od všech možných, v pondělí jdu na katastr pro sitaučku, taky jste to předpokládám dokládali k elektru, je potřeba ještě k jiným vyjadřovačkám? A stačí případně jen kopie nebo si mám na katastru rovnou žádat víckrát?
Odpovědět
Profilova fotka
@terisek77 Urco staci kopie. My ji jeste potrebovali na vyneti ze ZPF.Jinak situacku mej na vsech uradech u sebe, dokud nebudes mit usazeni domu. Jinak dekuji, ze tema podporujute:-) S tou variantou garaz na pr. strane take nevim na 100% (myslim tedy, ze ano), my take mame misto garze pokoj, koupelnu a TM.
Odpovědět
@dino66 my máme domek zrcadlově otočen, a nezpozoroval jsem nějakej příplatek za to otočení 8-)
Odpovědět
a jak jste na tom s kuchyněma? Převažuje Lamont? A kdy jste si dělali návrh koupelny? U nás je to blbý, že musím s těmito věcmi čekat až na konec roku, až se vrátí manžel. Takže to budeme mít až po usazení a po vyřízení papírů a ohlášky. Asi to bude až těsně s KS. Snad to nebude ničemu vadit :-|
Odpovědět
@terisek77 kuchyň jsme zatím nechali otevřenou, vypadá to na ikea, lamont a podobný moderny se nám moc nelíbí, a navíc jsem škrt a příjde mi, že dát 150-250tis. za kuchyň prostě úlet. Na koupelny jsme byli v siku někdy v dubnu, oni taky mají dost dlouhou dobu na zpracování, a to jsme si nijak moc nevymýšleli a vzali první grafický návrh s malou opravou.
Odpovědět
Profilova fotka
My taky stavíme 77-čku :-) tak jsem za tuhle diskuzi ráda. Kuchyň budeme mít od Lamontu a koupelny od K-keramiky. Teď čekáme na vizualizace. V obou případech jsme byli naprosto spokojení s jejich přístupem. Fakt dovedli poradit. Teď ještě řešíme, jaký dáme topení. Buď normálně el.kotel a radiátory nebo el.podlahovku. Krb ani kamna nemáme. Jestli máte někdo nějaké zkušenosti nebo nápady, budu moc ráda.
Odpovědět
Profilova fotka
My budeme mit taky kuchyn od lamontu, moderna se nam libi a hlavne v zakladnich cenach maji opravdu kvalitni doplnky, a to dojezdy, kovani, vnitrni vybaveni. Ukazali jsme kuchyn, co mam v blogu jednomu kuchynarovi a ze je to pry predrazene, kdyz tam nasazel vse, co jsme chteli vc. lepsiho kovani, caruselu, same supliky atd (jsme na to zvykli, chapu, ze nekomu staci jen police, obyc skrinky), tak jsme se s cenou dostali jeste vys. Drive se delali kuchyne levne s obyc. kovanim a vydrzi kolik let, ale ted se setri na vsem a u vseho hlavne na kvalite:-( Jinak p. Obrucnik z lamontu se hned pta, jak by si to clovek cenove predstavoval. Nic nevnucuje, i spotrebice pomuze vybrat, pokud chcete levnejsi. Myslim, ze nam ukazoval i moru, takze neni zameren jen na zahranicni znacky, i kdyz, kde se asi vyrabi Mora??? A koupelny, vnitrni dvere, veskere podlahy mame vybrane v K-keramice, trvalo nam to 2 hodky a navrhy do tydne, dokonce nam mezitim i dvakrat volali, aby se ujistili pri nesrovnalostech. Spokojenost maximalni. Sika jsme se dost bali na zaklade diskuzi a rekli si, ze radeji zavitame do Brna, ale pan se s nami sesel v Praze a dokonce v sobotu:-) Terisku nevim, jak to mate s manzelem, ale nakonec jsem vse stejne vybirala sama. Dlazby a obklady jsme si rekli a ukazali doma, co se nam libi a doladeni ostatniho zustalo na me. No a v kuchyni jsme to meli jednoduche, oba jsme chteli bilou, takze to ostatni nam poradil a doladil p. Obrucnik. Jen jsme dali cenovy strop, ktery ani zdaleka neprekrocil.
Odpovědět
Profilova fotka
@terisek77 Jo az tesne s KS by to slo, aspon to vse naceni dohromady, nevim tedy jak se Siko. Jedinou nevyhodu vidim v tom, ze cena domu bude porad nejista, nebudes vedet jak moc se rozsoupnes, i kdyz nekdo to ma spocitane uz predem do koruny a chtelo by to vse vybrat tak, aby jste to hned napoprve odsouhlasili. Neni pak moc casu na zmeny.
Odpovědět
Článek se načítá
@glovena Taky zvažujeme Lamont, ze stejného důvodu. Můžu se zeptat, na jakou jste se dostali cenu? Klidně do IP. Překvapilo mě, že si můžeme zvolit i jiné spotřebiče, než ty z jejich akčního balíčku - ten mě trochu odrazoval. A s p. Obručníkem jste se sešli také v Praze?
Odpovědět
@baru77 @terisek77 Také jsme byli v K-keramice a i přes počáteční nedorozumění s vizualizací jsme nakonec moc spokojeni. Mmch. - my to máme rozděleno - interiéry řeším já, úřady manžel :) Je dobré si dopředu objednat všechny katalogy (siko, k-keramika, quickstep, rako, kasard...) a vybírat a počítat...
Odpovědět
Profilova fotka
@zyzy55 Tak to jsem ráda :-) My to všechno vybíráme s manželem oba, ale je to v pohodě, protože se nám líbí stejné věci. Do K-keramiky s námi jela dokonce i manželova dospělá dcera a byli jsme rádi. Pan Obručník z Lamontu za námi přijel do Berouna, vybrali jsme to v RD Beroun a rovnou jsme tam podpsali taky SoD.
Odpovědět
Já mám od p.Obručníka udělaný návhr, ale trošku nás ta cena zarazila, hlavně teda manžela, ten by šel rovnou do Ikea a vybral tam. Já teda proti Ikei vůbec nic nemám, ale přece jen si říkám, že by to už asi chtělo kuchyň přímo od kuchyňářů. Ta lamoňtácká se mi líbí. Tak uvidíme, máme to taky pořád otevřené, ještě bych to chtěla ukázat truhlářovi, co dělal kuchyň kámošce. A taky bych chtěla kuchyň bílou, postupem času, jak tak nad tím přemýšlím, tak jsem k bílé dozrála :-) No a koupelnu nechci vybírat sama, stačí mi, že už teď oblítávám všechny papíry a budu řešit toho projektanta a jsou to všechno věci, kterým moc nerozumím, takže z toho mám hlavu jak balón. A asi si taky zajedeme do K-keramiky, taky jsem dostala ze Sika na základě diskuse obavy. Stihli jsem ještě s manžel prohlídnout Siko, vybrali bysme si, to jo, ale já už si teď nepamatuju, co to bylo za obklady, za vanu, do který si vlezl a narovnal nohy :-) a tak. Raději až s ním.
Odpovědět
Profilova fotka
@zyzy55 Sesli jsme se v Beroune na vzorovem dome, ale myslim, ze nekdo psal, ze jezdi i domu k lidem, ale to jsme moc nechteli. Spotrebice z toho balicku mame asi jen dva. Chteli jsme obycejnejsi troubu a mikrovlnku, ale zase lepsi digestor a mycku. Nakonec jsme ale z designovych :-) duvodu vzali vse od jedne znacky, jen jsme pozmenily ty typy. Ja treba chtela mikrovlnku uplne obyc, moc ji nevyuzivame, ale tim, ze je hned nad troubou, tak ta od mory vypadala divne.Cenu posilam do IP
Odpovědět
Profilova fotka
@terisek77 Jo tomu rozumin, hlavne s tou vanou a natazenyma nohama. Je fakt, ze jedna vec jsou obklady, ale zachod a vana jsou velmi dulezite prvky, ktere muz musi nejen odsouhlasit, ale i vyzkouset:-)Teda aspon na necisto. S projektantama ti to fakt nezavidim, ja si taky pripadam, ze nerozumim najednou vubec nicemu, hlavne, kdyz po me nekdo chce nejaka vyjadreni a ja vytahuji uplne jina s tim, ze to je prece ono:-)
Odpovědět
Profilova fotka
Uz jsem konecne nafotila projekt....
Odpovědět
prosím prosím, poraďte ještě....taky jste přikládali k vyjadřovačkám i projekt usazení? Nebo spíš situačku s nákresem domu? A ke všem vyjadřovačkám? Třeba u e-on mají jen napsaný situačku v měřítku 1:2000 a hotovo. Tak teď nevím, jestli jim poslat i to usazení? Asi jim to pak raději pošlu taky. Já totiž ještě pořád nemám od RDR poslaný projekt. Čekám to každým dnem a jsem nervní, že se to kvůli tomu zdržuje. A pak jdu za místním projektantem a snad už se to někam pohne. Já jsem na rozdíl od vás ještě ani ne plínkách :-(
Odpovědět
Profilova fotka
@terisek77 Tak my meli usazeni domu az po projektu, delal nam to projektant s projektem v ruce. Akorat na vyneti ze ZPF jsem zhruba kreslila, kde bude dum, garaz a zpevnena plocha. Jinak jsem vsude davala katastralni snimek a max. zakreslila domek.A na Cezu chteli jen mapu s vedenim siti na pozemku, ale nam tam nic nevede, takze nic... Jinak projekt jsme dostali az 4 mesice!!!!! Hnus. Ale ten nejvetsi naval uz je snad pryc.
Odpovědět
@glovena Tak já už jsem projekt od Rýmařova měla na poště, jenže.....bylo to adresované na manžela a ten jak tady teď není, tak mi to nikdo nechtěl dát. Udělali jsme si když odjížděl plnou moc jen na vyřizování papírů k ohlášce stavby. Na poštu jsme nějak zapoměli :-( Takže jsem tam, jak blbec šla, vyslechla si, jak mi to dát nemůžou, ale že kdyby mě chytli doma, jak mi to dopoledne doručoval pošťák, tak mi to doma předají, ale na přepážce ne. No myslela jsem, že mě omyjou ]-( Takže jsem to nechala poslat zpátky do Rýmařova, tam jsem půl dne volala, abych se s někým, kdo to má na starosti domluvila co a jak a aby to poslali ještě jednou výhradně na mé jméno. Na smlouvách figurujeme sice oby dva, ale poslali to jen na něj :-| Takže jsem ten projekt už týden mohla mít. A trvalo jim to přes prázdniny, takže cca 2měsíce. To mě překvapili.
Odpovědět
Profilova fotka
@terisek77 Tak to jo, ta posta me nekdy taky stve. My jsme taky napsani oba, ale ze zacatku vse chodilo na manzela a jeste na adresu, kterou ma u rodicu. Nikde jsme ji neuvadeli, ale holt to chodilo k rodicum. Jeste, ze se tchan jmenuje uplne stejne:-) No, ale p. Kressova mi vse zmenila a uz je to v poradku. Tak to taky udelej, aby se ti to uz nestalo.Pokud sis to uz zaridila, uz mlcim.....
Odpovědět
Profilova fotka
Dobrý den. Tak u nás dnes proběhla první schůzka s architektkou, kde jsem hlavně požadovala určité změny ve smlouvách (jelikož pracuji u soudu, zjistila jsem spoustu nedostatků a nerovností smluvních stran v obch. styku). Nejdříve jsme měli rozmyšleno, že chceme Largo 98 (hlavně z fin. důvodů), ale je fakt, že ten je hodně, hooodně maličký ... takže se nakonec rozhodujeme pro Novu 77. Taky jsme přemýšleli nad plynovým vytápěním, ale architektka nám tvrdí, že rozdíl díky nízkoenergičnosti domu není nijak zásadní. Budete si někdo plyn zařizovat, nebo necháte el. kotel i bojler? Jinak moc děkuji zakladatelce za vytvoření této stránky, přiznám se, že jsem z věcí budoucích dost nervózní, aby vše proběhlo tak, jak má ;-) ... a zkušenosti a rady lidiček ve stejné situaci moooc pomůžou ;-) PS: Co se týče otočení domu zrcadlově, je to bez jakéhokoliv příplatku - i posunování příček a vše, kde není vyšší spotřeba materiálu od původního ...
Odpovědět
@jakrle Diky za potvrzeni zrcadloveho otoceni domku....! Bylo by ok napsat jakych nedostatku jste si vsimla ve smlouve? Nebo alespon oblasti kterych se to tykalo? Napr. penale pri zpozdeni atd? Moc dekuji.
Odpovědět
Profilova fotka
@dino66 Co se týče SMLOUVY O SMLOUVĚ BUDOUCÍ: 1. Nelíbí se mi, že "Dnem rozhodným pro posouzení provedení plateb pro potřeby smlouvy se rozumí den připsání příslušné peněžní částky na účet tomu, komu má být zaplaceno." Žádala jsem o změnu na "..se rozumí den odeslání příslušné peněžní částky z účtu toho, kdo má platit" (z důvodu neovlivnitelnosti doby převodu konkrétní banky atd. To už my ovlivnit nemůžeme, kdy to banka převede. 2. Závěrečná ustanovení - "Pokud některé smluvní vztahy z této smlouvy vyplývající nejsou v této smlouvě výslovně upraveny, řídí se obecně závaznými právními normami platnými na území ČR. V případě sporů vzniklých z této smlouvy je postupováno v souladu s ustanoveními občanského soudního řádu." - NESMYSL - žádala jsem o změnu, jelikož OSŘ se řídí soud, nikoliv smluvní strany, ty se řídí OBČANSKÝM ZÁKONÍKEM! 3. "Obsah smlouvy je považován smluvními stranami za předmět obchodního tajemství." - Žádala jsem o vysvětlení z jakého důvodu? Při příp. sporu u soudu není možné projednávat přísl. smlouvu bez souhlasu stavitele... zdůvodnění nám prý v nejbližší době dodají .. jsem zvědavá! Co se týče SMLOUVY O DÍLO: 1. "Smluvní strany se dohodly, že za každý den prodlení s úhradou peněžitého závazku ze strany objednatele je tento povinen zaplatit zhotoviteli kromě zákonného úroku z prodlení i smluvní pokutu ve výši 0,05 % z neuhrazené částky za každý den prodlení. Zaplacením smluvní pokuty není dotčen nárok zhotovitele na náhradu škody." Žádala jsem, aby byly stejné podmínky sankciování pro zhotovitele v případě prodlení s předáním díla jako pro objednatele v případě prodlení s úhradou závazku!!! Oni mají ve smlouvě, že pokud se dostanou do prodlení s předáním díla, platí objednateli 0,05 % TÝDNĚ. Není to tedy vůbec rovnocenný vztah. Schválili nám naši penalizaci taktéž na 0,05 % týdně. 2. Zhotovitel vyrozumí objednatele o svých požadavcích písemně a to dopisem, faxem, e-mailem nebo záznamem ve stavebním deníku. Nelíbilo se nám, že by nás někdo vyrozumíval zázname ve stavebním deníku, o čemž se můžeme dozvědět jedině tak, že stavební deník budeme neustále kontrolovat. Žádali jsme tedy vynechání ze smlouvy "záznamem ve stavebním deníku". 3. Podobně jako - "K převzetí předmětu plnění vyzve zhotovitel objednatele zápisem do stavebního deníku tak, aby mu výzva byla sdělena nejpozději 3 dny před termínem přijímacího řízení." Vzhledem k obrovským penalizacím v případě nepřevzetí si domu v termínu jsme žádali, aby nás o tak zásadní věci informovali doporučeným dopisem, nejhůř e-mailem. 4. "Zhotovitel je oprávněn od smlouvy odstoupit v případech neposkytnutí součinnosti ze strany objednatele, tak jak je to uvedeno v této smlouvě a to ani v náhradní 15 denní lhůtě. Smlouva takto zaniká dnem doručení písemného odstoupení s uvedením důvodu." To je opět tak zásadní sankce, že jsme požadovali včlenit na konec souvětí "...v náhradní 15denní lhůtě, vyjímaje situace, kdy objednatel nemohl ze závažných důvodů tuto součinnost přes veškeré své úsilí bez svého zavinění poskytnout." Aby jsme byli chráněni, pokud bychom se vlastní vinou dostali do situace, kdy bychom nemohli součinnost poskytnou - když přeženu: Budeme oba s manželem po autonehodě v nemocnici - ale říkám, to je naprosto min. riziko, každopádně nás to kryje, kdybychom takovou součinnost prostě NEMOHLI poskytnout. + jsme měli ještě nějaké připomínky ke kalkulaci atd. - nakonec se vysvětlilo, že nám architektka poslala špatnou smlouvu a kalkulaci (bez základovky).
Odpovědět
@jakrle Jé, to je super, že je tady někdo kovaný ve smlouvách ;-) Děkuji za zveřejnění. My teda ještě smlouvu o dílo nemáme, ale co se týče těch sankcí, tak to by se nám taky moc nelíbilo, není to férové. Jinak plynem topit nebudeme, nebudeme na něm ani vařit, nicméně nachystaný ho budeme mít.
Odpovědět
a jinak já už mám na poště projekt z Rýmařova, jdu si pro něj :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@terisek77 Terisku, a jak dlouho jste čekali na projekt?
Odpovědět
Profilova fotka
@terisek77 Super, aspon uz se to rozjizdi:-) A mas obe casti nebo jen stavebni?Nam to posilali v tom navalu takto na dvakrat, hruuuza.
Odpovědět
1
2
56
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?