Hrubá stavba - kolik stála (minidotazník :-) )?

Ahoj, jsme již starší manželé a už asi 3/4 roku promýšlíme stavbu domečku - na "důchod", pozemek máme. Pročetla jsem tisíce stránek, blogů a odkazů na internetu (asi jako vy všichni :-) ) a ceny hrubých staveb jsou nesmírně rozdílné (nejen v přepočtu na metr zastavěné plochy). Proto mám teď zcela konkrétní dotaz, skoro minidotazník :-D : - jakou máte zastavěnou plochu domu bez teras a garážových stání - přízemní nebo patrový - kolik stála hrubá stavba (zákl.deska, zdivo, komplet střecha - bez přípojek sítí, bez oken a dveří) - z jakého materiálu stavíte - svépomocí nebo stavební firma, pokud firma tak kolik jste dali za práci - v kterém roce postaveno Myslím, že to bude zajímavé porovnání, přínosné i pro další stavitelky. Děkuji všem za Váš čas a ať se Vám dobře bydlí v novém! Jarka
Odpovědět
Profilova fotka
@avalok ahoj, tak já začnu - ale ne vše mám přesné 1 - zastavěná 100m 2 patrový - tedy přízemí a podkroví - zkosené 3 máme rekonstrukci, takže deska nebyla celá, jen část, deska 20tis, střecha 70tis dřevo na strop a krov, 50 tašky, 30 klepmíř, 50 práce, zdivo cca 100tis, komín 30 tis, osb desky 20 3 porotherm 44 - obvodové, 30 vnitřní nosné zdi, 7,5 itong příčky 4 svépomocí stavba, dodělávání, firma na elektro, vodu, topení, střechu, kuchyn, studnu 5 stavba 2009-2010 - kolaudace přízemí, do ted stavba podkroví
Odpovědět
nám říkal architekt, že hrubá stavba běžných domů vyjde na cca 30-35% ceny domu, u staveb s větší zast. plochou a nějakými atypy kolem těch 40% z celkové ceny domu ;-)
Odpovědět
1-Tam my máme velikost 12,5*9,5 ( k tomu máme přidělané stání na dvě auta, takže uplně oddělit cenu nemůžu, protože bylo stavěno a placeno jako komplet ¨Velikost stání je cca 6*6m. 2- máme patrový se sedlovou střechou 3- 1 100 000 Kč 4-heluz 44 family obvodové zdi, uvnitř 25 a 11,5 a 6cm 5- stavěla menší místní firma 6- začátek podzim 2011
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?