Jaký typ kotle do Heluz family 50? Rekuperace - jaká?

Zdravím, na jaře se pustíme do stavby domku, byl nám doporučen systém hleuz family 50, díky čemuž nebudeme muset dále zateplovat(není to zbytečně moc? dále řeším jaký kotel použít, protože se bude vytápět vodní podlahovkou, kotel chci každopádně kondenzační plynový, můžete mi doporučit nějaký typ?...mám v oku kotel od baxi - luna 3 comfort, nebo luna 3 system, našel jsem tady delší zajímavou diskuzi ale je z roku 2008, což už je nějaký ten pátek...a ještě jedna věc, chci rekuperaci vzduchu....jakou a na kolik to tak asi vyjde?....podlahová plocha bude 190m2, a vytápěná asi 140-150, domek bude do L a kotel bude přesně uprostřed...tak pište raďte vyjadřujte se:-)
Odpovědět
Heluz Family 50 není úplně nejlepší řešení ať už ekonomicky - cena m2, tak výkonově - tepelný odpor stěn, ale bydlení není jen o počtech ale i o pocitech a pokud by Vám zateplená stěna něpřinášela dobrý pocit tak se holt nedá nic dělat. Typ kotle (jakéhokoliv) se přece nedá bez znalostí tepelných ztrát domu =-)
Odpovědět
no eneregetický průkaz máme, ale počítaný s vytápení radiátory, a bude podlahovka a bez rekuperace a rekuperace bude, takže to zas tak až použitelné není, ale roční spotřeba plynu je tam myslím 91 KWh ...a vyšlo nám to jako C což si myslím že na to že to je j s půlmetrovou stěnou celkem špatný výsledek...
Odpovědět
Jak je uvedeno výše, Heluz 50 holt není nic samospasitelného, ale pokud máte nějaký pocitový problém se zateplenými domy tak Vám holt nezbývá než si připlatit za (alespoň) průměrnou stěnu. Roční spotřeba plynu - obzvlášť počítaná na radiátory - je udaj v podstatě k ničemu. Důležitá je tepelná ztráta která v PENB tuším ani uvedená není (další důvod proč je celý PENB úplně k ničemu) Kontaktujte projektanta ať Vám tu tepelnou ztrátu řekne - určitě ji zná, pomocí ní se totiž dopracoval k číslům uvedeným v PENB
Odpovědět
takže z čeho bych měl stavět?a na co mi ten průkaz teda vlastně je, když podle něho nemůžu vypočítat ani potřebný výkon kotle?na co je mi měrná spotřeba energie na rok ?...to jsem myslel, že je údaj, podle keterého to můžu vypočítat...
Odpovědět
není univerzální řešení z čeho je nejlepší stavět. Podle prvního příspěvku máte problém se zateplováním a chcete pouze jednovrstvou stěnu a v tom případě je Heluz Family 50 jedna z lepších možností. Průkaz PENB je jako většina toho co vymyslí erár úplně k ničemu. Nějak vypočítat zpětně tepelnou ztrátu určitě půjde, ale já opravdu netuším jak, chodí sem jedna paní která se vypracováváním PENB živí tak snad zareaguje (případně zkusím pohledat její nick ve starších diskuzích a pošlu ho SZ a skusíte ji kontaktovat sami)
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?