Začínáme stavět léto/podzim 2012, je tu někdo další?

Profilova fotka
Je tu někdo další, kdo plánuje zahájit stavbu na podzim 2012? Co už máte vyřízené?
Odpovědět
1
2
43
@sanynka3 Ahoj, my bychom chtěli, ale asi to nestihneme. Kromě pozemku nic nemáme. :-(
Odpovědět
Profilova fotka
@kacka_88 AHoj, tak to jsme na tom stejně - momentálně se přepisuje změna vlastníka na katastru a začne se pomalu řešit projekt, nemáme ani sítě, zatím nic... ale doufám,že to do léte zvládneme oběhat - nevím :-(
Odpovědět
@sanynka3 my sítě naštěstí máme, jen se čeká na dořešení vodovodu. Projekt nemáme - hledáme projektanta a bojím se, že je nereálné stihnout projekt i vyběhat povolení do podzimu, ale ať žijí iluze :-D. Snad aspoň studnu bychom chtěli stihnout, V nejlepším případě i základovou desku.
Odpovědět
Profilova fotka
já doufám v hrubou stavbu pod střechou, no uvidíme :-)
Odpovědět
@sanynka3 jo tak to by bylo krásný. Nám na hrubou stavbu nezbydou peníze. Teď bydlíme 200km od místa kde chceme stavět a máme tu práci a tak si hypotéku chceme brát až pak z nové práce, takže to máme takové komplikované... Máme trochu našetřeno asi tak na projekt a tu základovou desku a to ještě možná s odřenýma ušima :-/. Chceme stavět hlavně svépomocí. Materiál ještě není rozhodnutý, ale určitě to nebude dřevostavba.
Odpovědět
Profilova fotka
@kacka_88 pokud budete mít dům do 150m2 pak je to na ohlášku a to je tak do dvou měsíců výřízené, samozřejmě musíte mít projekt a zasítovaný pozemek ;-) a taky finance :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@petrsv1000 počítá se do 150m2 i plocha garáže (garáž je volně stojící,nenalepená na domě).... projekt má být hotový v dubnu, finance z části máme (část hypotéka), sítě nejsou :-( no uvidíme :-)
Odpovědět
@petrsv1000 to by bylo dobré takhle rychle :-). Já mám informace, že se čeká na schválení a povolení stavět někde až rok. Do 150m2 se cheme vejít určitě. Kdybychom měli víc, nezbylo by nám nic moc z pozemku a kdo by to také uklízel, že :-D.
Odpovědět
Profilova fotka
my máme asi 140m2 + garáž bokem, tak snad se ta garáž do toho nepočítá
Odpovědět
Profilova fotka
@kacka_88 ja říkám, pokud budete mít projekt v ruce, můžete začít obíhat uřady a to je tak na max dva měsíce ;-) Rok se čeká třeba na povolení sítí, ale ty vy už máte že?
Odpovědět
Profilova fotka
@sanynka3 pokud není u domu tak ne, bere se celková zastavěná plocha doma tuším že i včetně zpevněných ploch.
Odpovědět
Profilova fotka
a zpevněná plocha je třeba i terasa?
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@sanynka3 @kacka_88 @petrsv1000 Taky se přidám :). Momentálně se taky na nás přepisuje pozemek v katastru. Projekt již řešíme, ještě udělat s projektantem osazení na pozemek a máme hotovou studii. Sítě máme na hranici pozemku, tak jsme si už zažádali o osazení elektroměru. Do konce února bychom taky chtěli vyřešit šachtu s vodoměrem. A taky si připravit to nejdůležitější - kadibudku :-D Doufáme, že do konce roku zvládneme hrubou stavbu. Uvidíme 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
A já se taky přidávám. My jsme teď ve fázi projektu, architektonickou studii už máme odsouhlasenou. S manželem se trošku dohadujeme, jestli začít stavět ještě na podzim nebo až příští jaro, tak uvidíme, kdo u nás vyhraje :-D
Odpovědět
Taky se přidávám, jsme ve fázi projektu. Studie už skoro hotová. Chtěli bysme začít na podzim nebo i v létě...uvidíme jak to všechno bude. U nás to vázna na financování. Musíme prodat byt ( a zbavit se tím jedné hypo) a vyřídit novou hypo. Ale chtěli bysme co nevíc stihnout letos kvůli změně DPH.
Odpovědět
Profilova fotka
Dobrý večer, také se přidám, jsem v podobné fázi jako vy. Studie momentálně leží na MěÚ a v pátek jdeme podepsat kupní smlouvu na pozemek. Trochu se teď motáme v hypotékách, protože si nejsme moc jisti, že do dvou let od podepsání budeme schopni kolaudovat. sítě jsou na hranici, komunikujeme s čevakem a eon máme také domluvený. Stále doufáme, že na jaře nejpozději v létě kopneme. ;-)
Odpovědět
Dovolte mi se taky přidat mezi vás...nejdříve jsem to zkusila ve skupině jaro 2012, ale bohužel to opravdu nestíháme...vidíme to spíš, že kopneme v létě a v zimě chceme mít pod střechou...nechat vymrznout a na jaře začít dál.... Papíry jsem obíhala už teď a to ještě nemáme projekt.....U nás je to trošku víc komplikované, ale myslím si že jak píše Petr jde to určitě stihnout za ty dva měsíce, když jsou ovšem hotové přípojky... ;-)
Odpovědět
@sanynka3 Sany i terase se počítá do celkové zpevněné plochy...my máme taky na ohlášku dům a radši jsme si terasu nenechali zakreslit do projektu. S tím, že si jí později (až budou peníze) uděláme i velikostně podle svých představ...Akorát až budeme dělat střechu na domě, tak už s tím máme počítat aby se tomu přizpůsobil krov(teda tak mi to bylo řečeno)
Odpovědět
Profilova fotka
@selina.j čauky, tak co je u vás nového ? My už jen čekáme teplo abychom mohli bagrovat no a šas si krátíme vybíráním kuchyně a koupelen, nekonečnej boj :-D @thebe začal bych co nejdřív už jen kvůli další změně Dph :-| @boomer docela brzo na elektroměr ne ? ten vám přijedou zamontovat do týdne a zbytečně budete platit... nejdřív bych vyřešil stavební povolení až pak samotné připojení těsně před stavbou.... ale to jen jen můj názor ;-)
Odpovědět
@petrsv1000 teda to už budete na vánoce bydlet, ne? ;-) U co kuchyně? Berete od Gorenje? U nás je teď na řadě stav. povolení na vrt..cca za dva měsíce ho máme doma, doupravit projekt, podpisy od sousedů, no pak skácení stromů, nejdřív ale povolení o vjezdu ze silnice...No prostě toho je ještě dost, ale jen co začne jaro tak se to hne z místa...A pak hurá se všemi papíry na SÚ, jestli to vše poberu :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@snanok máme to stejně, také prodáváme byt, nejdříve jsme uvažovali o pronájmu, ale v dnešní době dvě hypotéky na krku je sebevražda, takže šetřit, prodat byt a plůjčit si co nejméně :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@selina.j aha, s tou terasou si mě zaskočila :-(, ale za radu děkuji, nám vychází dům okolo 140 metrů a terasu chceme velkou (jen u bytu jsme měli 40 metrů). Takže když si pak po kolaudaci dodělám terasu, nemusím nikde nic hlásit???
Odpovědět
Profilova fotka
@l_baruska Ten požadavek proinvestování hypotéky do dvou let od podpisu mě taky děsí. Jak to asi stavitelé svépomocí mají stihnout. :-| @petrsv1000 No s tím elektroměrem byl aktivní můj taťka, prý tam má známého. :-D
Odpovědět
@sanynka3 Správně by se mělo hlásit všechno, ale myslím, si, že tohle je prostě "zpevněná" plocha...Ale zase potom se to určitě zastřeší a asi by s tím měli být seznámeni i sousedi, takže nejspíš se na to budou muset oběhat další papíry...Záleží na vás...za jak dlouho se budete chtít stěhovat do domu, jak na tom budete finančně a jestli pár měsíců (let) oželíte, že terasa budou zatím travní porost ;-) Ale ohledně toho povolení ti řeknou víc na stavebním
Odpovědět
@boomer @l_baruska přesně tak, do dvou let je to teda vražednej termín....hodláme stavět svépomocí a jelikož nás netlačí čas, ptz máme pořád kde bydlet, tak hodláme interiér dělat podle volných fin. prostředků ...Do dvou let by se to asi taky dalo stihnout, kdyby člověk měl finance a hlavně tu "jistotu". Ale v dnešní době není nic jisté. Proto jsme si vzali radši úvěr ze stavebka....teda teprve budeme brát, zatím máme předběžnou smlouvu
Odpovědět
Profilova fotka
@selina.j tak já doufám, že se budem stěhovat do konce prázdnin :-D ale nikam nespěcháme... Kuchyň zatím vázne, ještě v neděle máme schůzku s truhlářem takž ještě to je pořád ve hře. Tak to třeba taky do léta zvládnete aby jste mohli něco začít. S tím stavěním svépomocí to je těžký, ikdybychom dávali měsíčně stranou 20tis což je za dva roky skoro pul milionu tak za to ani nepostavíme hrubou, takže radši půjdem do půjčky a bzdem bydlet hned, už budem jen dovybavovat domáctnost a zahradu. I to spolkne dost peněz...
Odpovědět
@petrsv1000 Nikam nespěcháme, ale doufám, že se budeme stěhovat do konce prázdnin :-D Teda jste fakt rychlý, tichá závist... ;-) Jo taky bereme úvěr, doufám, že to bude stačit na hrubou a menší úpravy vevnitř...ale zbytek prostě budeme muset řešit až podle toho co bude na účtě a nebo ještě zvažujeme pořád novomanželskou půjčku(300 tis. na 20let cca 1800) a nebo půjčku od města (100tis....úrok z celé částky 2tis.) Ale zase nechci mít x půjček :-| No prostě uvidíme jak to půjde... Samozřejmě závidím těm, co si nechají opravdu postavit, žádný další starosti navíc a i ušetřený čas na stavbě
Odpovědět
Profilova fotka
@selina.j Tak doufám, že všechno klapne, uvídíme jak se na jaře poperem s deskou, chceme ji dělat sami. Klidně bych taky stavěl svépomocí, kdybych na to měl víc času a noknčil v práci v pět, to už se pak nic neudělá jedině pak o víkendech... už jen to vybírání vybavení co zabere času... proto jsme se rozhodli nechat si to postavit. Taky jsem řešil všelijak půjčky ,ale většinou to chtěli splatit za 20let a splátky vycházely hodně vysoké, tak jsme to vzali od jedné banky na 30let, sice hrozná představa ale jinak to asi nejde....
Odpovědět
Profilova fotka
@boomer @selina.j tak dnes jsem o něco moudřejší, u české spořitelny by oddálení kolaudace mělo stát podle finančního poradce 500, ale nejsme si tím zcela jisti, protože u hypotéční banky, mi řekli, že musíme mít dostatečný důvod, aby bylo možné dobu prodloužit a u LBBW tak tam zase, prý že se jedná pouze o formalitu prodloužení, ale nedají nám posledních 10% hypotéky pokud nebude po kolaudaci
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky, doufám že se k vám můžeme přidat :-) U nás to vypadá tak, že máme projekt, pozemek...vyřizujemy hypotéku, ale máme to složitější jdu z rodičáku na mateřskou...tak musíme pár měsíců na korunky počkat. Ale chtěla jsem se zeptat, to jako fakt trvá i rok než udělají přípojky??? Máme zatím povolení z ČEZu a na ostatní čekáme...
Odpovědět
1
2
43
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?