Hmoždinky do vepřovic

Dobrý den, koupil jsem starý dům z vepřovic a potřeboval bych si na zeď připevnit televizi. Spolu s držákem televize přišli hmoždinky 4cm. Do normální zdi je to asi OK, ale bojím se co by udělala vepřovice, kdybych pak zavěsil 15kg těžkou televizi. Ale nikde na internetu jsem nenašel doporučení, co se týče hmoždinek do vepřovic... Existují nějaké? Resp. jaké by mohly "fungovat" (pro tu váhu 15 kg). Kamoš mi radil, že i 10 cm hmoždinka bude málo. Je to ale opravdu s vepřovicí až tak hrozné, že bych měl dát aspoň 15cm hmoždinky (pokud takové vůbec někde seženu)? Díky za každou radu. 🙂
Odpovědět
10 je málo, to by mohlo prasknout. 15cm a dát aspon 4 kusy, to musí udržet a nebo normálně závitovka 20cm dlouhá, narazit chemickou kotvu a je vyřešeno.
Odpovědět
Závitovkou myslíte závitovou tyč? A příp. jak to myslíte? Jakože zavrtat do zdi tu tyč? A co potom s tou chemickou kotvou? Asi jsem to úplně nepochopil...
Odpovědět
@dinoq Ano, vyvrtat do hloubky, do chemické kotvy, narazit to tam a nechat zatvrdnout
Odpovědět
@vladimir_sacha pokud mas smulu a zvetralou kotovici, tak ti chemicka kotva nepomuze-urcite tohle neni univerzalni reseni pro kazdeho. Ona normalne cela vytvrdnuta vypadne.
Odpovědět
@kekita Taky se může stát, záleží jak je zdivo svázané a široké, klidně může být víc jak 20,25cm, pokud bude zeď 45cm, tak bych to udělal klidně 30cm do hloubky a závitovou tyč až na doraz
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?