Kolik máte teď ve vedrech v obýváku stupňů?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahoj, máme starý dům z 50.let, a dole je teď v těch třicítkách a vedrech krásných 21 stupňů. My ale máme obydlené patro, protože v přízemí se v zimě ani na jaře být nedá, je to ledárna. Jenže v latře máme 29 stupnů a chcípáme.... kolik stupňů je v podkroví, to ani nechci vědět. Tam je pokoj pro hosty a nespíme tam. U rodičů v paneláku je ale taky 29... U nás v bytě (novostavba z r.2017) je 28, když použijeme žaluzie.... Chtěla jsem se tedy zeptat, jak je možné docílit v novostavbě, kterou si časem chceme postavit, aby v ní v zimě nebyla příšerná zima v v létě aby držela dobře chládek, třeba i těch 25 stupňů co nejvíc konstantně. Jak toho docílit. Překvapilo mě, že ani náš byt (novostavba) není nic extra a přehřívá se též.... U kamaráda (činžák) je též na padnutí. Kamarádi mají dřevostavbu - na padnutí. Jezdí se k nám zchladit do staré chalupy. A protože chceme.v budoucnu stavět, přemýšlím na co si tedy dát pozor. Samozřejmě že si můžeme pořídit klimatizaci, ale ráda bych něco co nežere energii s nerozbíjí se...nepotřebuju chladit příliš, jen bych si ráda ohlídala, aby se dům přehříval takto co nejméně.... v itálii mají předokenní žaluzie. Ale asi stejně jedou klimatizaci, jinak by nepřežili. Co dalšího vás napadá?
Odpovědět
1
2
@zateplovak my ve štítě na sever okno nemáme, tam je ložnice a 3 střešní, pak šatna, koupelna a WC taky další 3 střešní Na jih jsou 2 dvojkřídlé klasiky, na západ taky 2 okna a do ulice dvojkřídlé a 2 fixy. S tím zateplením se to tak dělalo, v projektu z roku 99' bylo dokonce jen 160mm vaty, tak se dalo 20
Odpovědět
Profilova fotka
@zateplovak No pokud máš v obýváku 22 v parných vedrech, tak mě zajímá i vnitřní vlhkost a vnější rosný bod. Mi to při výpočtech prostě bez chlazení/odvlhčování nevychází. Kde dělám chybu ?
Odpovědět
Profilova fotka
v prizemi se drzim do 23-24, podkrovi 25-26, v noci se to podari vyvetrat tak na 21-22, kdyz je venku takove teplo jako posledni noci, kdyz se pak ochladi v noci aspon na tech 15-16, je rano v baraku dole kolem 19, nahore 21
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?