Vybaveni kuchyne spojene s obyvacim pokojem

Zdravim, prosla jsem starsi diskuze, ale nenasla jsem, co by me zajimalo. Resim aktualne sladeni vybaveni v kuchyni spojene s obyvakem. Mely by byt vybavene v jedne barve, pripadne jen jiny odstin?? Nebo i barva jina, kontrastni?? Prijde mi, ze se ted vse ladi do bile, ale bilou kuchyni opravdu nechci. Muj vlastni navrh je Ikea kuchyne Metod Voxtorp tmave seda matna, pracovni deska a zadni panel dekor dreva. Podle aktualnich trendu bych tedy mela zvolit do seda i vybaveni obyvaciho pokoje, coz se mi nelibi. Moje volba je bila asi v matnem provedeni (asi Ikea Besta) ale nevim zda to nebude jako pest na oko?? Jaky na to mate nazor, pripadne jak mate vybaveno vy?? Diky za rady 😊
Odpovědět
Ja mam skrinky v kuchyni, obyvaku, jidelne, koupelne i pracovne z jednotneho nabytku - Ikea Metod. V kuchyni a pod pracovnim stolem skrinky hlubsi, ostatni melke (ty co prodavaji jako nastenne). Tim jsem mohla vse sladit jednim odstinem dvirek (mam bile Veddinge).
Odpovědět
@chudejk pokud je to jedna místnost, kde na sebe vše navazuje, není moc velká a nebude to vyloženě kontrastní (jakože nějaký krásný unikátní kousek nábytku), tak bych se spíš držela sladění v jednom dekoru, než to skládat různě z ikea produktů. Ale pokud jsou ty dva prostory více oddělené, tak by to asi mohlo být v pořádku. Bílá je klasika, zvlášť jako tv skříňka. Klidně příhodné plánek tohoto prostoru
Odpovědět
@artep1987 ano délka místnosti je necelých 6,5m. Mám zatím pouze samostatně přednavrženo v IKEA planeru, ale s tím obývacím pokojem si nevím rady. Šedý nábytek, aby seděl s kuchyní, se mi zdá moc tmavý a navíc jsem u této řady nenašla vyhovující kusy. Do přílohy jsem přihodila půdorys místnosti, přednavržení linky a obývací stěny (bílá s dřevěným prvkem, je možný i celý dřevěný korpus a jen bílá dvířka). Původně byla sedačka podél zadní stěny naproti lince, ale TV by pak šla mezi francouzské dveře, což není úplně ideál. Proto je sedačka takto přesunuta a naproti by měla být stěna - max. 2,4m, spíše méně, aby nezačínala hned za dveřmi do kuchyně a byl tam ještě prostor. Představuju si alespoň TV stolek a nad tím nějaké skříňky. Pak začíná cca 1,5 prostor ke schodišti, na plánku to není, takže roh je nepoužitelný. Nejsem úplně tenhle "navrhovací, ladící" typ - stává se, že se to pak k sobě nehodí 😄 Byt je teprve ve výstavbě, takže je času dost. Prozatím jsem u Ikey, pěkné designy a dobrý poměr cena/výkon. Ale třeba nakonec skončím u nějakého studia, nebo alespoň designera, který mi pomůže s kombinacemi. Budu zařizovat byt na +10 let, tak chci, aby to vypadalo hezky a nadčasově a zároveň to bylo za dobrý peníz.
Odpovědět
@chudejk Dnes uz se davno do bila neladi. Trend jsou prirodni a zemite barvy. Piskova, bezova, smetanova.... K tmave sede kuchyni se hodi spis svetlejsi sedacka, aby to vyvazila.
Odpovědět
Máme Šedo dřevo kuchyni, po letech bych volila stejně, v obýváku máme šedou sedačku, taky bych volila stejně a šedou knihovnu, béžový koberec, podlaha dekor dřevo. Ladí to moc hezky, doplňky jen polštáře a křeslo pudrove růžová. K šedé myslím jde vše, to je výhoda.
Odpovědět
@chudejk Tu obyvakovou slozite z kusu, ktere ma kuchyne. Nastenne 60 x 60 cm nebo 60 x 40 cm, dvirka nebo zasuvky.
Odpovědět
@bayt Nastesti je trendu tolik, ze si kazdy vybere. Scandi, boho, industrial, farmhouse, modern farmhouse, japan, ... A jejich kombinace.
Odpovědět
@puhelin ano, už se mi povedlo něco poskládat z horních skříněk. Jen je třeba přidat nohy a lišty, aby to sedělo s linkou. Co se týká horních skříněk, stačily by jednořadé, ale nelíbily se mi, když byly níže než výška horních skříněk linky.
Odpovědět
@puhelin Tak ono to znelo spis neochotne vuci bile. Proto pisu, ze na veletrhu kuchyni jich bylo bilych minimum.
Odpovědět
@bayt Ja se rada divam na HGTV a tam je bila stale pouzivana. Kazdemu se libi neco jineho a taky kazdemu domu sedi jiny styl.
Odpovědět
@puhelin To urcite ano!
Odpovědět
My si to teda ladili právě do bílo-šedo-černé a dřevo, myslím, že je to hezké. Žádná divočina 🙂 Ale je to otázka vkusu no.
Odpovědět
Článek se načítá
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?