Bílení - štukové fleky

Ahoj, bílíme s mojí drahou polovičkou místnosti v novostavbě našeho RD - jako barvu používáme Het Classic, popřípadě Het Brillant, nanášíme pomocí štětky (hloubková penetrace, první vrstva) a válečků. Dvě nebo tři vrstvy, s výjimkou obávacího pokoje, kde zatím marně bojujeme s prosvítáním štuků (či jak to nazvat), viz fotky. Fleky jsou viditelné při šikmém pohledu a rozsvícených žárovkách, při stání pod nimi, či při denním světle, téměř zanikají. Už jsme nanesli čtyři vrstvy barvy a stále žádné vítězství. Nenapadlo by někoho, jak si na tento estetický problém zajít? Děkujeme moc za každou radu.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od mapezuru:

Ahoj, bílíme s mojí drahou polovičkou místnosti …
Nejsem malíř. Jakožto amatér jsem to řešil tak, že jsem problémové místo pořádně přečmáral štětkou ze všech možných stran, aby se barva dostala i do různých drobných prohlubní a aby tam nebyly bublinky. Pak jsem to ihned projel válečkem, aby byla textura všude jednotná.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od mapezuru:

Ahoj, bílíme s mojí drahou polovičkou místnosti …
@mapezuru Ahoj, nás taky čeká malování nových omítek a taky tam máme tyhle "vady". Tchán, vyučený malíř, mě poradil, že si mám ty nové omítky (máme teda vápenocementové Salith P2) lehce přebrousit, třeba brusnou mířžkou na SDK. V podstatě jen lejznout, abych se zbavil toho písku a pak zahladil tyhle nevzhledné tahy a fleky, které tam vznikly taky. Pokud jsou to ale spíše prohlubně, tak to bude horší. Pár jich tam máme taky. Mám v plánu to řešit tak, že si namíchám řidší štuk a prostě to místo přetáhnu ještě jednou. A pak to zabrousím. Ale tohle je nutné řešit před malováním.. Teď už to bude asi problém :/ Ty stropy jsou SDK s lepidlem a štukem?
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?