Zazdění výklenků po radiátorech - čím vyplnit mezeru?

Zdravím, vznikl trochu šum v komunikaci a zedník použil místo 10 cm ytongu užš, 7,5 cm, a při zazdění výklenku vznikla mezera, viz foto. Co s tím? Dát tam polystyren nebo to zalít betonem, popřípadě beton smíchaný s polystyrenovou drtí? Aby do budoucna nebyl problém... vytápění bude podlahové. Díky za radu
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od davidmorcinek:

Zdravím, vznikl trochu šum v komunikaci a zedník …
@davidmorcinek Mě by vždycky zajímalo co zedníka k takovému činnu vede? Nebo prostě není placený za přemýšlení, tak to zazdí a dál neřeší?
Odpovědět
Když se dívám na tu mezeru tak ikdyby byla použita 10 tak mezera bude stejně. A proč mezeru chcete něčím vyplňovat? Z hora bude parapet. Nechal bych to jak to je a víc neřešil na funkci to mít vliv nebude.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od edison101:

Když se dívám na tu mezeru tak ikdyby byla použit…
@edison101 nevím, proto se ptám :) vyplnit polystyrenem nebo něčím mě nebude stát skoro nic, mám hodně přebytků. Jde mi o to, abych si nezavařil.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od davidmorcinek:

@edison101 nevím, proto se ptám :) vyplnit polyst…
@davidmorcinek pokud si stim budete chtít hrát a něco tam nacpat můžete ale urco bych si nehrál s betonem. Leda tak poliš. A kdZ to necháte tak tak se taky nic nestane normálně se to tak dělá že tam zůstane mezera a do ní se třeba dá něco pro budoucí generace
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od edison101:

@davidmorcinek pokud si stim budete chtít hrát a …
@edison101 jde mi primárně o to, aby tam třeba nevznikaly plísně apod. V každé diskuzi odborníci mluví o rosném bodě a dalších věcech, kterým vůbec nerozumím a nerad bych si zavařil u sebe doma :)
Odpovědět
Určitě nic nezkazíte, když tam dáte nějaký polystyren, nebo minerální vatu, přes to natáhnout lepidlo a perlinku. Zevnitř by neměl být problém s rosným bodem - ten se řeší při dodatečném zateplování zvenčí. Určitě by se nestalo nic, ani kdyby jste tu mezeru nevyplňoval, ale po Váš lepší pocit ji klidně zadělejte. Je škoda že si zedník nezměřil pořádně tu šířku a mohl to vyplnit tak, že by tam žádná mezera nevznikla.
Odpovědět
A co to pojmout jako výzvu a vytvořit tam třeba schovávací sklápěcí stolek? :) Pokud by se to do místa hodilo a mělo využití, tak taky alternativa :) Ale jinak buď nechat být nebo dát polyš ;)
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od franti_p:

Určitě nic nezkazíte, když tam dáte nějaký polyst…
@franti_p díky, pořeším asi tou vatou @vikousvik Nad tím jsem taky přemýšlel, ale moc se mi to tam nehodí :)
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?