Plastové podhrabové desky - zkušenost

Profilova fotka
Dobrý den, má tu prosím někdo dlouhodobější zkušenost s plastovými podhrabovými deskami? Zvažuji je z toho důvodů, že s nimi bude při výstavbě snažší manipulace, budeme plot dělat svépomocí a musíme to nějak zvládnout ve dvou lidech, tak hledám různé varianty... Děkuji...
Odpovědět
Profilova fotka
Zkušenost nemám, ale standardní betonová váží kolem 50kg, takže se to dá zvládnout i ve dvou slabších kusech.
Odpovědět
@renata_chroustova dělal jsem plot sám (s otcem), podhrabovky 30cm výška, délka 291cm, vážila skoro metrák ... i ve dvou se daly odnést .. 245cm byly ve dvou úplně v pohodě .. plastový má soused a já bych je nedal ..
Odpovědět
Profilova fotka
@oskar83 @xkarlos děkuji, tak to bychom asi zvládli, chci určitě ty 245 a asi by nám stačili i 20 cm. @xkarlos k těm plastovým máte nějaký subjektivní odpor nebo nějaký argument, proč ne? Mě třeba napadlo, aby za pár let nepraskaly, jak budou každou zimu promrzat. Jinak si myslím, že obecně má kvalitní plast životnost vysokou a že by se s ním lépe manipulovalo... Ale nikde jsem nenašla reference někoho třeba po 15 letech, možná, že se v tu dobu nedělali, nevím...
Odpovědět
@renata_chroustova koukám na ně u sousedova plotu .. jsou nízký, jen zapíchnuté v zemi ... tak účel to asi plní, ale mě se to nelíbí .. má je tam tak 10let, takže to asi něco vydrží ...
Odpovědět
Profilova fotka
Na česképloty.cz mají u nich i váhy, ta třicítka váží 80 kg, adekvátní plastová 7 kg...
Odpovědět
Profilova fotka
@xkarlos aha, no tak to máte pravdu, že to asi pěkné nebude. Ale my tam stejně budeme mít túje..
Odpovědět
@renata_chroustova taky je na půlce plotu schovává habr 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
Děkuji všem za názor, tak asi do těch plastovek půjdeme, ale ještě dotaz. Myslíte, že stačí těch 20 cm výšky? Je to defacto jen kvůli psovi. Ale koukala jsem, že většinou se dělají ty 30 cm..
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?