Spojení přímého závěsu nýty

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda máte zkušenost s použitím nýtů pro spojení přímého závěsu k CD profilu. Dělám dvojtý rošt v podkroví dle DEKu, kdy se mi ale nezdá použití texů 3,5x9,5 pro tah. Napadlo mě použití větších texů, např. 4,2x13, ale nejvíc se mi líbí myšlenka použití nýtů. Při použití nerezových nýtů průměru 4,0mm je zatížení na tah 400kg, což mi přijde správně předimentované. Šli jste někdo touto cestou ? Na internetu jsem žádné zmínky o nytování závěsů k CD profilům nenašel. Nýty bych pak přetmelil, abych zachoval parotěsnost. Díky
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od svepomocnik_honza:

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda máte zkušeno…
@svepomocnik_honza asi to držet bude ale reálně to asi nikdo nedělá hlavně z řemeslníků. Bude to mnohem více časově náročné.
Odpovědět
Profilova fotka

Odpověď na příspěvek od svepomocnik_honza:

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda máte zkušeno…
@svepomocnik_honza Zbytočne si robíš robotu. Však v návode pre sadrokartonárov je presne napísané, koľko texov máš dať z každej strany priameho závesu. Pri rovnom podhľade sú to tuším 2 z každej strany. Tak mrkni do príručky alebo nejakého návodu.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od josefx:

@svepomocnik_honza Zbytočne si robíš robotu. Však…
@josefx Neřeším ale klasické použití přímého závěsu, kdy vrutem zakotvím závěs např. do krokve a pak z boku přitexuji CD profil, ale právě otázku texování vrchní části závěsu do předchozího roštu z CD profilů...(čili místo vrutu a dřeva - TEX a CD profil) tedy TEX na tah, což se mi zdá kritické. V příručkách jsem žádnou zmínku nenašel.
Odpovědět
Profilova fotka
když tomu nevěříte, tak místo nosných profilů dejte kvh 60x40 a do toho chytejte montážní profily
Odpovědět
Profilova fotka

Odpověď na příspěvek od svepomocnik_honza:

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda máte zkušeno…
@svepomocnik_honza Zbytečné překombinovávat něco co je spočítané, dělal jsem celý dům a dával jsem normálně texy vůbec bych se nesr...z nýtama, pokud je vše správně rozložené a nešetří se na závěsech tak tam není taková váha aby se to střihlo. spíš si dávat pozor aby se při šroubování texu neztrhnul závit a tex se neprotočil.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od jarin1:

@svepomocnik_honza Zbytečné překombinovávat něco …
@jarin1 on si asi tazatel neuvědomil, že se ty závěsy se montují ze strany a texty jsou zatížené na střih
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od jarin1:

@svepomocnik_honza Zbytečné překombinovávat něco …
@jarin1 on si asi tazatel neuvědomil, že se ty závěsy se montují ze strany a texty jsou zatížené na střih
Odpovědět
Profilova fotka

Odpověď na příspěvek od zubr487:

@jarin1 on si asi tazatel neuvědomil, že se ty zá…
@zubr487 a nebo má na mysli šroubování závěsu k nosnému roštu tam se tex nedává ale jde tam FN s plochou hlavou. Pak na spodní montážní rošt z boky zmiňované texy. Je to trochu matoucí jelikož není uvedený konkrétní bod montáže.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?