Koupě pozemku - zemědělský půdní fond. Co to znamená?

27. lis 2012  • 
fotoportrét
fotoportrét
martamd
Registrovala se 4. února 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 2 příspěvky.
 Ahoj ,
může mi někdo poradit? Chystáme se ke koupi pozemku a dopředu zjišťujeme nějaké info. Chtěla jsem se zeptat, zda nevíte co znamená a obnáší , když jsem si na Katastru nemovitostí o pozemku zjistila: že se jedná o: Druh pozemku: zahrada, a v kolonce Způsob ochrany nemovitosti stojí: zemědělský půdní fong. Prodejce tento pozemek nabízí jako stavební? není to nějaký podvod? Chtěli bychom ještě zajít na Obecní úřad, aby nám ukázali Územní plán. Nevíte co ještě je potřeba?
Budu ráda, za Vaše postřehy a zkušenosti. emoticon
18. únor 2010 ve 12:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
fabienne
52
Registrovala se 31. prosince 2007 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 1545 příspěvků a 3 alba. Má 6 přátel. Region Praha.
  • Již bydlím v bytě
    Region Praha
 marta, hlavní je v tomhle případě určitě územní plán obce. Buď je pozemek v zastavitelném území nebo není, to je rozhodující.
Jestli je to orná půda, zahrada nebo podobně už je vedlejší. A že je to v zemědělském půdním fondu je taky jedno, pokud to bude v zastavitelném území. To se pak dá bez problému vyjmout. Kdyby nebyl v zastavitelném území, dá se myslím taky vyjmout, ale za nějaký vysoký poplatek. Ale stejně byste na něm nemohli stavět.
Určitě jděte na obec nebo na stavební úřad a tam chtějte nějaké informace a hlavně vidět územní plán. Pokud se tam bude dát stavět, určitě si ohlídejte, co tam můžete postavit, co bude stát kolem, jestli tam jsou poblíž inženýrské sítě atd. A jestli se tam nebude dát stavět, tak se ještě zeptejte, kdy bude obec dělat nový územní plán nebo jeho změnu. Ze zákona musí dělat změny každé čtyři roky. Ale i ta změna se dlouho schvaluje a není to jisté, že bude návrh schválen, takže záleží na vás, jak moc na stavbu pospícháte.
To jsou mé zkušenosti. Snad je všechno správně.
18. únor 2010 ve 12:20  •  již bydlí v bytě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pindruzka
9
Registrovala se 28. prosince 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 1380 příspěvků. Má 53 přátel.
  • Stavím dům
 soulasím s fabienne, my jsme kupovali podobný pozemek, vedený jako zatravněná plocha a ochrana ZPF, nejdříve jsme sli na stavební na obor územního plánování a podali si nějaký dokument (nevím přesně název - územní informace nebo tak podobně, více by ti řekli na příslušném SU) - v tomto dokumentu se ti vyjádří zda je to v zastaveném území a jestli se dá na pozemku stavět a co tam můžes stavět (tento dokument stejně vyžadoval SU k st. povolení). no a až budete žádat o povolení tak ještě (krom jiných papírůemoticon zajdete na městský úřad- odbor životního prostředí a zažádáte o vyjmutí ze zemědělského půdního fondu
18. únor 2010 ve 13:37  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
martamd
Registrovala se 4. února 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 2 příspěvky.
 Dobré ráno všem,

moc děkuji za informace. Schůzku - prohlídku máme domluvenou tedka na pondělí kolem 13hod. Předtím bychom tedy zašli na Obecní úřad. Doufám, že to klapne, myslím tedy to aby to bylo v zastavovaném území. Poblíž stojí 3 domky.
Inženýrské sítě jsou na hranici pozemku,akorát v poznámce ještě stojí, že vybudování komunikace včetně osvětlení a ozasení zeleně je v ceně. Tak snad to nebude nějaká klička.
Zatím Vám moc děkuji a budu informovat jak jsme dopadli.
19. únor 2010 v 08:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
soske
Registrovala se 27. listopadu 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 1 příspěvek. Region Nový Jičín.
 nedavno jsem zdedil pozemky ,a bylo mi zdeleno ze jsou v najmu ,jedna se o ornou pudu .prosim vas nevite na keho jsem mam obratit abych zjistil kdo je na mem pozemku v najmu a kde se mam obratit dekuji za odpoved
27. lis 2012 v 19:19  • Odpověz  •  To se mi líbí