Zneužití vodoměru

Dobrý den, předem se omlouvám asi za blbý dotaz. Koupili jsme pozemek už včetně přípojek s šachtami (kanalizační a vodoměrná). Původní majitel má už i od vodáren potvrzenou smlouvu o připojení na vodu a kanalizaci, smlouva se nyní přepisuje na nás - v lokalitě byla složitá situace se zasíťováním a připojením na vodu,díky nečistým praktikám firmy, která zasítování v lokalitě realizovala - to by bylo na dlouhé vyprávění. Zkrátka pozemek je osazen šachtami a ve vodoměrné šachtě už je vodoměr - šachta je tedy od řadu k vodoměru připojená a od vodoměru dál je trubka zatím "slepá", bude se připojovat až tam bude stát dům. V nejbližší době neplánujeme stavět, pozemek je neoplocen a vodoměrná šachta má jen plastové víko. Může do ní kdokoliv vlézt. Odběr vody bude vodárna provádět jednou za rok. Chci se zeptat - nemůže se někdo na náš vodoměr napojit a odebírat vodu? Měli bychom šachtu tedy nějak zabezpečit? A případně jak? Šachta je obsypaná, ale je viditelné její víko v zemi - a je na hranici neoploceného pozemku. Děkuji za odpověď.
Odpovědět
Šachty v ulici jsou docela bežný stav a neslyšel jsem, že by s tím měl někdo problém. Nejleší je nechat to dokola zarůst trávou ať to splívá s okolím. Napojení je nepravděpodobné, to si žádá výkopové práce v celé délce trasy k domu a toho by jste si všimli, pokud tedy jezdíte kolem aspoň každý měsíc. Nehledě na to, že jakmile vybudujete svoje napojení tak cokoliv cizího by jste zrušili, a s touhle jistotou si myslím případný vykuk počítá a neoplatilo by se mu investovat do takového připojení. Spíše hrozí (kdyby měl někdo zájem škodit) že povolí za vodoměrem vypouštěcí ventilek, tak ten bych třeba olepil hrubou vrstou lepící pásky. No a pro klid duše si můžete třeba co půl roku dělat vlastní odečty.
Odpovědět
@terezkav voda není elektrika, kdy dáte na svorky a odebirate🙂. U odběru vody to znamená zemní práce a položení trubek, to by si asi někdo všiml. A kdyz už by někdo chtěl krást vodu, tak se podle mě připojí mezi řád a vodomer, kde nehrozí, že si toho někdo všimne na vodoměru. Podle mě zbytečná obava.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?