Jsem tady nová - marketa019

Profilova fotka
Ahoj, tak se taky ráda přestavím. Zdědila jsem trochu větší rodinný domek, který se chystáme s přítelem opravit. ]-( Začneme novou vnitřní elektroinstalací a poté nás čeká nová izolace spodní stavby a konečně zateplení celého domu. Takže běh na trochu delší trať, jelikož si chceme většinu prací dělat sami. Další varianta je s pomocí firmy a dotace zelená úsprám, ale v dnešní době to výjde celkem draho (a dotace zatím schválena jen z části, tak uvidíme jakpak to dopadne). Jinač pracuji v projekční kanceláři. Takže navržené projekty i částečně pomáháme realizovat a nejen naše :-D Měla jsem štěstí na moc fajn šéfa. :-D Takže co se týče projekčních prací i stavebního zákona mohu v některých věcech poradit.
Odpovědět
Profilova fotka
@marketa019 ahoj, at se ti tu líbí :) a hodně štěstí při rekonstrukci .. :)
Odpovědět
@marketa019 ahoj a tesi me :-) , ja jsem tady take dnes poprve, viz muj dotaz nize ohledne projekcni kancelare Arpos. Chci se zeptat, jestli s nimi nemas nejake zkusenosti nebo je znas, kdyz jsi ze stejneho oboru :-), děkuji za info Zaneta
Odpovědět
Profilova fotka
@zanetaj Ahoj, tak z touhle firmou ne. Jsme z Ostravy. Ale celkově s Brnem máme divné zkušenosti ;-( . Ale jiný kraj jiný mrav :-)
Odpovědět
@marketa019 ahoj a diky za info :-) zkusime a uvidime, vypadaji docela v pohode 8-). Kazdopadne kdyby jsi vedela o nejakem tipu na dobreho architekta, budu rada
Odpovědět
Profilova fotka
@zanetaj Ještě na škole jsme říkali že architekti jsou pro nás obyčejné stavaře podivíni. :-D Pár jich znám a někdy mají dost střeštěné nápady, ale všichni jsou tady ze severu moravy. ;-)
Odpovědět
@marketa019 :-) :-) tak to uz se bojim, co nam za domecek navrhnou. Cteli bychom konecne zacit, porad jenom planujeme a planujeme a nejak se nemuzeme rozhoupat :-). pokud budou mit strestene napady, tak to asi budeme bydlet v domku na kuri nozce :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@zanetaj Ja se teda musim zastat architektu ( protoze jsem jednim z tech "podivinu" ) a musim teda rict, ze hazet nas vsecky do jednoho pytle urcite neni fer. Vsecko je to o nejake konfrontaci snu klientu s jejich moznostmi, moznostmi dane lokality, pozemku a taky samozrejme predstav architekta. Zakladem uspesne spoluprace mezi klientem a architektem je urcite to, byt naladen na stejnou notu. Proto, jestli muzu radit, vybirejte architekta ne jen podle jeho prace ( to je samozrejme obrovsky dulezite), ale take podle toho, jak na Vas pusobi a zda je ochoten pracovat s Vasimi predstavami a nevnucuje Vam pouze svou pravdu. Je jasne, ze je potreba delat ustupky na obou stranach. Ja osobne si myslim, ze spousta lidi, kteri tady na architekty nadavaji a nebyli s jejich praci spokojeni, pouze nedokazala odolat silne osobnosti sveho architekta a nechali se vmanevrovat do neceho, co vlastne vubec nechteli.
Odpovědět
Profilova fotka
@carpatia Nechtěla jsem nikoho urazit, ale architekti jsou svérázné a dost silné osobnosti. Většinou nepřemýšlejí nad nedůležitými věcmi (bavím se o stavbě jako takové - většinou neřeší pro stavbu dost důležité detaily), proto mám s nimi špatné zkušenosti. Jinač vše v dobrém :-D , některé návrhy jsou dost zajímavé.
Odpovědět
Profilova fotka
@marketa019 Dobrý architekt by měl promýšlet i tyhle důležité věci. To, že teď titul Ing.arch. rozdává každá druhý škola v republice a trh je přesycený, protože každý rok opouští školy čím dál víc absolventů, je druhá věc. Samozřejmě tím nechci říct, že by se obešel architekt bez stavaře. Je dobré si uvědomit, co je náplní práce těchto dvou profesí. Pokud se jedna míchá té druhé do práce, nikdy z toho nevzejde nic dobrého, jenom vzájemná nevraživost.
Odpovědět
Profilova fotka
@carpatia Jsem ráda, že i někdo další z téhle profese se mnou diskutuje. Abych řekla pravdu, chlapíci většinou neradi spolupracují se stavaři (aspoň náši dvorní architekti) :-) , dámy už jsou trochu přístupnější a přemýšlivější. :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@marketa019 No,my to v práci máme naštěstí rozdělené fifty-fifty. Je nás tam půlka architektů a půlka stavařů a jeden bez druhého prostě nefungujeme, ale ani si navzájem "nelezeme do zelí". Z toho pak plyne dle mého názoru ideální spolupráce a vzájemný respekt k vlastní práci.
Odpovědět
Profilova fotka
@carpatia Tak to je pak fajn. :-)
Odpovědět
Článek se načítá
@marketa019 Ahoj Marketko, vitam ta na nasich webovych strankach :) Urcite tu najdes plno rad, napadov ci inspiracii potrebnych pre vasu rekonstrukciu. V pripade nejakych otazok ci problemov ma kludne kontaktuj do IP:)
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?