Kubis 631, 632 - RD Rýmařov, zaujaly vás?

Ahoj, určitě také někoho z vás zaujaly typové domy Kubis 631 a 632 od RD Rýmařov. Nás zaujal zejména velice příznivou cenu v poměru k užitné ploše domu. Budu ráda, pokud přispějete do diskuse vy, kteří ho už stavíte i vy, kteří by jste stavět chtěli.
Odpovědět
Další varianta vnitřního uspořádání
Odpovědět
Je to k neuvěření, kolik se toho vejde do pár metrů čtverečních :-N Když už tu vidím i tu 632- právě váháme jestli 631 nebo 632. Dvojka mě přijde líp dořešená, jsou tam větší pokoje, je to tím schodištěm. Ale cena už je trochu vyšší, škoda :-( Každá koruna k dobru dobrá :-)
Odpovědět
@lpeki A potřebuješ 4+kk nebo 5+kk ? Nám by stačil 4+kk takže 631, ale víc se mi líbí jak je řešená 632, nicméně ani jeden by nám úplně nevyhovoval... Patro je jasné, ložnice se šatnou, koupelna a velký dětský pokoj, nebo dětský pokoj plus malá pracovna... Jenže přízemí není ideál ani jedno, plánujeme garáž, takže potřebujeme mít z boku další dveře do garáže, chtěla bych větší zádveří a tak... Už pár dnů nad tím špekuluju a kreslím si na papír, ale zatím nic moc kloudného...
Odpovědět
@flowerbl No nám by sedělo spíš 5+1. Kdyby byla 632 za stejnou cenu jak 631, tak bysme neváhali.. Zkoušela sem taky trochu špekulovat nad tvým problémem :-) Kdyz sme byli v Olomouci za tím panem Pavlíčkem, tak sme se dozvěděli, že jde protáhnout dům třeba o jeden modul, to dělá asi 60cm a zhruba 80.000,- navíc. Když si dům o kousek natáhneš směrem ke garáži, zruš v přízemí koupelnu, zvětšený pokoj pro hosty zmenši na WC s umyvadýlkem (to myslím,že stačí, když je nahoře regulerní koupelna) a místo zrušené koupelny udělej chodbu do garáže a budeš mít i zvětšené zádveří (2v1 :-D ) P.Pavlíček měl vymyšlenou nahoře tu komoru jako technickou místnost, kde by byly natahlé přípojky na pračku a byl by tam i bojler. Sice by asi malá neměla pracovnu, ale vyřešilo by ti to problém, chybějící koupelny dole.. Možná sem to vymyslela pěkně blbě a pošleš mě s tím někam 8-), ale snaha se cení, ne :-D ?
Odpovědět
@lpeki možná sem tam blbě napsala, jak to myslím s tím pokojem pro hosty. Ten by ti zůstal,ale mensí.. Tak a neboj, už ti do toho přestanu kecat 8-(
Odpovědět
Taky jsem o něm uvažovala, ale manželovi se moc nelíbí a aby mi vyhovoval musela bych ho celý uvnitř předělat. Jsme 4 členná rodina a děti budou mít každý svůj pokojíček. Pokoj 10m2 je hrozně málo a nahoře to je zase zbytečně velké, ikdyž ono jak to bude zkosené střechou tak tam bude i tak málo prostoru :/ těžko říct, bych ho potřebovala vidět naživo nejlépe
Odpovědět
@tracyy ahoj.. to je právě ten fígl u KUBISU, že horní patro není zkosené střechou. Střecha má jenom 25stupňů. Dokonce nahoře není ani strop, vidíš do střechy, takže to vypadá ještě větší :-)
Odpovědět
@lpeki joo snaha se cení, díky za nápady :-) prosím tě, jak probíhá první schůzka s nima, je třeba se objednat a platí se za něco? potřebovali bychom to nejdřív a nima probrat, ať víme co a jak, určitě bychom plno věcí měnili a přidávali, takže bychom potřebovali nejdřív takovou nezávaznou konzultaci :-) jde vidět do střechy, takže nemá žádnou půdu??
Odpovědět
@flowerbl Schůzku sme měli domluvenou telefonicky a je to vyloženě bezplatný pokec, co a jak si představuješ. Překreslovali sme plány, my sme hlavně zvětšovali okna a přesunovali jinam. Potřebujeme výlez na zahradu z boku. A teď čekáme až se ozvou, na kolik nám to spočítali. Zatím je to nezávazné, ale sou velice ochotní a nic není problém :-) ...Jo a půdu určitě žádnou nemá :-|
Odpovědět
Ahoj. Taky přemýšlíme nad Kubisem. :) Projela jsem opravdu spoustu společností a právě Kubis se nám zatím jeví, vzhledem k ceně, nejlíp. Dispozice by nám naprosto vyhovovala (jen přemýšlím, jak vměstnat technickou místnost), ale ještě zjišťujeme, jak obzvláštnit pohled zvenčí- aby to nevypadalo jako kostka :D Hodím sem návrhy, co mi poslali e-mailem, jak vypadá terasová strana domu se zvětšenými okny. Taky je tam návrh z terasovými dveřmi z ložnice, kde plánujeme terasu na garáži- snad to půjde :)
Odpovědět
Jo, tak je to v PDFku, tak ty návrhy můžu přeposlat jedině mejlem. Co říkáte na přistavění nějakého architektonického prvku, třeba: "arkýř trojboký úzký" do vchodové části? Teda jestli je to vůbec možné, dnes jsem jim poslala e-mail.
Odpovědět
@lpeki Ahoj, Muzu se zeptat.... Taky budeme stavet kubis 632 a resime nyni okna. Jak jste to zmenili? My premyslime zvetsit francouzske okno z obyvaku na zahradu, zvetsit okno v loznici nad obyvakem na francouzske, zvetsit okno na francouzske v detskem pokoji nad kancelari a udelat nove polodlouhe okno z bocni strany, udelat nove polodlouhe okno u druheho detskeho pokoje z predni strany domu. Co si o tom myslite? Jen tak pro zajimavost jake budete delat topeni?
Odpovědět
Článek se načítá
@ssimusshka Ahoj, Taky se pripravujeme na stavbu Kubisu 632 a resime okna. Mohla bych poprosit o poslani Vasich navrhu na zvetsene okna z terasove strany? Moje email: czech_f27@yahoo.com Jen tak mimochodem uz mate nejaky napad jak vylepsit ten pohled z venci, aby to nevypadalo jak kostka?:) Diky moc!
Odpovědět
@ssimusshka Muzu se jeste zeptat jak jste vyresili tu technickou mistnost?
Odpovědět
Profilova fotka
@ssimusshka Jenom to ne, raději kostku;-) K tomuto typu moderního domu se to vůbec nehodí, to by bylo jako pěst na oko...
Odpovědět
Profilova fotka
@boruvka37 Určitě by se to dalo vylepšit nějakou jednoduchou pergolou nebo zastřešeným garážovým stáním, pokud budete plánovat pergolu, nechte si v průběhu stavby zabudovat do fasády dřevěný trám, na který se pak pergola uchytí, řeší se to při KS, my na to zapomněli, nebo spíš jsme o tom nevěděli...
Odpovědět

Odpovědět

Odpovědět
Varianta s terasovými dveřmi v ložnici :)
Odpovědět

Odpovědět
@boruvka37 ty návrhy jsem nakonec vložila přímo sem, udělala sem prtscrn :) Tu technickou místnost jsme zatím nijak nevyřešili.. asi to bude záležet na topení. Chtěli jsme kombinaci tuhých paliv asi s elektřinou a museli by sme někam napasovat ten kotel.. Co vy a topení v kubisu? Já se samotný elektřiny bojim :(
Odpovědět
@ssimusshka Diky moc za navrhy.:) Pro jakou variantu tech oken jste se nakonec rozhodli? Vpredu domu jste okna zadny nemenili? My budeme delat teplovodni radiatory v pokojich a v ostatnich mistnostech teplovodni podlahove topeni. V budoucnu planujeme vzduch, voda tepelne cerpadlo.
Odpovědět
@boruvka37 ahoj.. vidím, že máte rádi taky hodně světla :-) My budeme mět francouzské okna do obyváku z boku domu. Máme pozemek ve svahu. Sice ne moc, ale půjdem do zahrady podél svahu. Takže soustředíme výlez do boku a okno z kuchyně taky, s tím, že okno z kuchyně taky zvětšíme. Akorát k těm vašim oknům- ptali sme se taky na ty v patře a zepředu a zezadu nejdou dat větší okna, větší jdou přidat jenom do štítu..
Odpovědět
@lpeki a ještě k tomu vzhledu zvenku :-) My tu kostku "rozbijem" právě tou pergolou do zahrady z jednoho boku a garážovým stáním z druhého boku, takže se nám opticky celý dům protáhne..
Odpovědět
Mě se líbí spíš ta 632, hlavně kvůli schodišti. Také jsme o tom uvažovali, akorát tam kde chceme stavět, tam musí být větší sklon střechy, takže asi toto nebudeme moct mít. Vrch bych možná trošku překopala, koupelna se mi zdá malá, ted máme koupelnu velkou 5m a je to těsné.
Odpovědět
Ahoj, chtěl jsem se Vás zeptat, jak je to tedy s okny v patře. Lze zvětšovat okna i okna které nejsou ve štítě? Od srpna má být postaven vzorový dům v Olomouci, tak jsme zvědavi. vzorovydumolomouc.cz/
Odpovědět
My také, pojedeme se podívat.
Odpovědět
Profilova fotka
To my jsme puvodne pokukovali po Dragonu 631, ale ja nechtela klasicke podkrovi a chteli jsme dole minimalne sprachovy kout, coz Dragon nemel. Tak jsme se ptali, kolik by nas stalo navis, zvednout vrch na plnohodnotne podkrovi - pry o cca milion vice. Tak jsme od toho upustili a nasli jsme si domek jinde. No a co cert nechtel, RDR prisli o 2 mesice pozdeji s Kubisem - plnohodnotne podkrovi + koupelna dole a jeste k tomu super cena! Na slak trefeni :-) Ale vybrali jsme jinde, vsechno zle je k necemu dobre, rozmisteni pokoju se nam libi vice to nase, tak to tolik neboli. Jen RDR prisel o zakaznika :-) Vsem ostatnim hodne stesti a tesim se na foto realizace!!!
Odpovědět
I nás Kubis zaujal, především teda cenou...Ten vzhled až tak neřešíme (zvenku prostě není ničím nějak extra zajímavý, ale jednoduchost je někdy možná vyjímka)... Co spíše řešíme je, jestli si tam nebudeme šlapat po hlavách. Vrch mi starost nedělá, ale to přízemí... Necelých 63 m2 zastavěná plocha... Taky se chytáme do Olomouce do vzorového domu a jsem brutálně zvědavá, jak to na nás bude působit. Kéž bychom byli mile překvapeni, ale trochu se bojím, že se tam s dvěma dětma prostě nenarvem ]-(
Odpovědět
Tak zítra se nám začíná vzorový Kubis v Olomouci stavět. Jaké štěstí nás to potkalo, že to máme blízko. :-) Takže se o víkendu chystáme na čumendu a po dokončení samozřejmě taky :-D
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?