Kubis 631, 632 - RD Rýmařov, zaujaly vás?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahoj, určitě také někoho z vás zaujaly typové domy Kubis 631 a 632 od RD Rýmařov. Nás zaujal zejména velice příznivou cenu v poměru k užitné ploše domu. Budu ráda, pokud přispějete do diskuse vy, kteří ho už stavíte i vy, kteří by jste stavět chtěli.
Odpovědět
@zmrz_lina za garáž jen 60- ? to je teda slabota :)
Odpovědět
Profilova fotka
@lasted no ono jako popravdě co bys za tu dřevěnou kůlnu chtěl? To není plnohodnotná garáž :-)
Odpovědět
@zmrz_lina to je pravda.. ale když jsem ,viděl že u nich stojí ta garáž 199 999kč bez dph... tak jsem doufal ze větší odpočet ceny...
Odpovědět
Tak jsme byly na schůzce vzorového domu v Hněvotíně. První dojem z domku je že je to opravdu malinké, ale když se vejde dovnitř tak to jde, a člověk si i dokáže predstavit že by tam bydlel. Co mě už ale trochu odrazuje je to zdražení.. 632 vyjde na 2 350 000, a už se mi zdá že to není za tu cenu tak lákavé. Zvažujeme to, ale zatím nevíme jestli budem hledat jinou firmu nebo ne...
Odpovědět
Ahojte, mam mozna hloupy dotaz. Ale nerozumim jedne veci. Odpocet za zakladovou desku je 150 000kc. Nicmene kdyz si ji necham U RD Rymarov tak platim 250 000kc. Muze mi nekdo vysvetlit ten rozdil 100 000kc??? Stoji teda zakladova deska pred RD ve standardu 150 000kc ci 250 000kc? Dekuji za odpoved
Odpovědět
Profilova fotka
@zuvala Ahoj.Odečtou zřejmě pouze materiál.Já k těm 250000,doplácím dalších 40000.Za radon,kvalitu betonu,zemnící pásek na hromosvod,centrální přívod vzduchu ke krbovkám.
Odpovědět
@zuvala Já si tedy myslím, že těch 250tis je záloha za dům, nejsem si jista, jestli tedy vyčísluje přímo hodnotu základové desky....... Jinak u nás bylo možné, to, že jsme připláceli za základovou desku cca 30tis., ale dalo se to zahrnout do celkové částky za dům.
Odpovědět
Profilova fotka
@zuvala jak píše @zenny2 - je to záloha,kterou až složíte, tak teprve dají dům do výroby...tak to aspoň chápu já...
Odpovědět
jj diky za odpovedi vsem. My mame pred KS tak jsme trochu napnuti kolik budou vsechny viceprace a nadstandardy....
Odpovědět
Profilova fotka
Zdravím, můžu se jen zeptat, jaké jsou všechny náklady před stavbou domu (lépe řečeno, kolik má mít člověk předem nachystáno - zálohy, projekty atp.)?
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj vsem, cerstva zkusenost s Rymarovem... o stavbu Kubise jsme se zacli zajimat zacatkem unora. Probehla navsteva ve vzorovem dome v MB, vse ok, jednani vstricne, pak najednou vikend a mail: budou se menit ceny, nevime jak, ale pokud chcete mit garantovanou cenu 2016 musite SOSB podepsat do 14/2. Bylo jasne, ze zlevneni jiste neprijde, tak jsme ji podepsali, o tyden pozdeji osobni schuzka s projektantem. K necemu mel vhodne pripominky, na neco- jako podlahove vytapeni, nebo ze bychom si svepomoci delali podlahy, vnitrni dvere, kuchyn (manzel je truhlar) se tvaril dost kysele. Prej ze toho ma ted dost, at pocitame s kalkulaci a studii do dvou tydnu. Vcera mi napsal, ze nestiha a budou to 3!! Budem radi, kdyz to poslou ke konci tydne a 23/3 chteji mit zaplacenou zalohu na projekt! A nedejboze, aby jsme chteli jeste nejake dalsi zmeny. Za me rikam, ze me Rymarov svym pristupem zklamal!!! Zajimalo by me, jestli to mel/ ma nekdo podobne. Mame jeste druhou firmu v hledacku, kde je pristup uplne jiny- pan komunikuje, aktivne!, uz u nas 2x byl osobne (to v Rym. mi rekli, ze existujou google mapy a dokud se nekopou zaklady neni potreba jezdit), maji lepsi vybaveni ve standartu, kvalitnejsi provedeni konstrukce, akorat cena je vyssi... ale po porovnani si radeji priplatim.
Odpovědět
@jirinasen Absolutně nechápu, jak může někdo podepsat Smlouvu bez studie a kalkulace ceny ...... ]-(
Odpovědět
Článek se načítá
@becherovka Pokud si to dobře pamatuju, tak nepodepsali Smlouvu o dílo, ale Smlouvu a smlouvě budoucí, která mluví o tom, že se obě strany zavazují v budoucnu Smlouvu o dílo podepsat na základě vytvoření projektu. A pokud ne, tak žadatel zaplatí 36t (?) za projekt, pokud ano, cena projektu bude odečtena z ceny celého domu. Něco takového tam je.
Odpovědět
@malamicka Párkrát jsem to už jsem psal, tady je seznam, co jsme platili my. Pozor na to, že třeba vyjmutí z půdního fondu se může prodražit, pokud je potřeba to udělat a je to hodně individuální. Pozemek ???? Zápis na katastr 1000 Ověření podpisů na smlouvě 120 Geodet - vytyčení pozemku 3040 Geodet pro kolaudaci 3000 Projekt ZD + stavební povolení 36050 Poplatky stavební povolení 2000 Vodoměr odpojení 466 Vodoměrná soustava 3580 Kontejnery 10630 Sonda k desce 1000 Radon 2080 Přípojka elektro (navýšení amperáže) 3500 Sloupek elektro 8000 Zpevnění pro jeřáb 4500 Zateplení desky 20000 Plot + terenní úpravy, dlažby atd.
Odpovědět
@atilius Ano, je mi to jasné, ale i před podpisem Smlouvy o budoucí Smlouvě o dílo by měl klient vědět, co kupuje a kolik ho to bude stát, je mi jasné, že 100% přesnou cenu nedostane, ale měl by před podpisem Smlouvy o budoucí Smlouvě o dílo dostat alespoň nějakou studii s kalkulací předběžné ceny, aby měl představu, kolik stojí různé příplatkové záležitosti, aby poté nebyl cenou zaskočen /viz např. zmiňované podlahové topení, které se na ceně může dost výrazně podepsat ... takhle jsme to kdysi měli i my. :-) :-) :-) Jinak já tuto diskusi dost sleduji a vážím si Vaší pomoci, kterou zde poskytujete /to myslím upřímně a vážně, nikoliv ironicky! ;-) ;-) ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@atilius Když máme pozemek už úplně připraven ke stavbě (sítě apod.) od developera, tak budeme platit ten geodet? Co vsechno z toho co jsi psal nás mine?
Odpovědět
Když máte developera, tak nevím :) Vy řešíte celou stavbu s ním, ne? To znamená, že dělá vše včetně připojení na přípojky, vyměření atd. Pak bych čekal, že vás mine všechno, ale záleží, co máte ve smlouvě.
Odpovědět
@becherovka Díky :-) Tak ta cena je daná nějakým standardem, který je známý. Ale je pravda, že člověk dost dlouho neví finální cenu, která se na konci může lišit i o statisíce, podle toho, co si vymyslí. Na druhou stranu chápu, že se RD nechce dělat zadarmo celou tu proceduru s projektem, kalkulacema a vším, aby nakonec zákazník odešel. Takže to mají pojištěné těmi 36t za projekt.
Odpovědět
Profilova fotka
@atilius právě že od něj odkupujeme jen pozemek, který je čistě připravený na stavbu, takže nevím přesně, co čekat za další platby. :) Jediné co zatím vím že se nás týká: zápis na katastr, stavební povolení a projekt. Ostatní se dozvídám až tady. + by mě zajímalo, jestli jde s RDR domluvit například na změně sádroše - z klasickýho šedýho na růžovej a zelenej. Nemá někdo tuhle zkušenost?
Odpovědět
@jirinasen Tak to my mame zkusenost velmi dobrou - a taky cerstvou :-) Ohledne domu intenzivne komunikujeme se zastupcem RD Rymarov od ledna, SoSB jsme podepisovali taky pred 14/2 kvuli zdrazenovani, ale s tim, ze naceneni uz od zacatku unora mame (bereme hypo, tak jsme sli hodne do detailu). Zastupce vic nez ochotny, cokoliv potrebujeme, nam zjisti, zaridi (zijeme v zahranici, takze za nas resi opravdu spoustu veci). Asi zalezi na tom, na koho clovek natrefi
Odpovědět
Zdravim, muzu se zeptat tech, co bydli v Kubis 74, jestli jste zvetsovali podelne okna v patre nebo jste nechali puvodni? Jsou pokoje dost prosvetlene?
Odpovědět
Ahoj, včera jsme se byli podívat na Kubise 74 a jsme nadšení :-D Chtěli bychom ale zvětšovat alespoň o jeden modul a hostovský pokoj v přízemí. Nemá někdo tuhle variantu? Případně ještě s točitým schodištěm? A vy co máte točité schodiště v Kubisovi, jak jste spokojeni? Je bezpečné/pohodlné/co stěhování po něm. Přemýšlíme o něm a nejsme si jistí zda je lepší točité nebo rovné ... Ještě bych se ráda zeptala zda v blízkosti Strakonic/Budějovic nebo okolí neni někdo kdo má Kubise 74 s hostovským pokojem a kuchyní v obýváku a byl by tak hodný a pustil nás na prohlídku :-) Děkuji 😊
Odpovědět
Profilova fotka
@clai máme nezvětšovaný K74 ve variantě 5kk a dobrý ;-) Podle mě to stačí.
Odpovědět
@zmrz_lina my byli dneska za obchoďákem a super, budem mít 5kk plus točité schodiště a přemýšlíme právě o tom modulu navíc. Nějak si neumím představit to uspořádání kuchyně do obýváku v tý velikosti 😊 Bojim se aby to nebylo malý, tak nevim .. Jinak máme asi týden a půl na podepsání sosb abychom stihli model 2018. Zase se bude zdražovat ...
Odpovědět
Profilova fotka
@clai coze? Zase zdrazeni? To se uz ale fakt posrali...vzdyt zdrazovali pred 2 mesici...boha :(
Odpovědět
@margot_ka no řikal nám, že pokud si chceme zarezervovat m2018 tak musíme do 1.6.2017. Pak už bude nastupovat m2019 ... Maji to i narvaný. Budem stavět až 4Q 2018, dřív neni místo. Je to holt velký zájem ...
Odpovědět
Profilova fotka
Zdražení? Já se nedivím. Vždyť oni musí odhadovat náklady na dům teď již skoro dva roky dopředu! Na druhou stranu buďte rádi, že vás informují. My jsme několik měsíců řešili stavbu bez smlouvy, až pak jsem podepsal SOSB. Jaké bylo mé překvapení, že týden na to se zvedla cena o 100tis! :-D To byla klika! Jinak teď už jen čekáme, až na nás přijde řada. ;-) Jo a těch 250 tis. je jednoduše záloha na dům. Je to částka, která jim samozřejmě pokryje náklady na vyhotovení základů (my máme doplatek 70tis. ;-( ).
Odpovědět
Profilova fotka
A jen info, kdyby někdo měl dotazy na mě. Máme objednaného Kubise 632 +1modul. Horní patro má 4 velikostně stejné pokoje (4 děti :-D ) a koupelničku s WC. Po konečné specifikaci se nám cena domu vyšplhala cca o 700 tis. výše (vč. kuchyně a příplatku za základy)! A to jsme si vůbec moc nevymýšleli. :-D
Odpovědět
@fantomik Rozhodně jsme rádi, že nám to řekli. Pro dům jsme rozhodnutí a jen bychom byli nemile překvapení, že se zvedla cena. Díky bohu stihneme smlouvu podepsat dřív než se to stane. Máme taky celkem kliku. Přijít o 14 dní později už bychom měli smůlu :-D :-D :-D ... No my máme pozemek v lehoučkym svahu ale opravdu malinkym tak snad to nebude nijak hrozný ale s doplatkem za základovku raději počítám předem ... Jejda, to je docela slušný :-D :-D :-D co jste tam měli, oproti standardu, navíc? My s tim moc hejbat nechcem abychom nezjistili, že se cena vyšplhala o milion ale něco upravovat budem (např schodiště chcem točitý, pokoj navíc, modul navíc, kuchyně, sprchový ...
Odpovědět
Profilova fotka
@clai No navíc? Spoustu maličkostí. Ale jinak modul navíc, bohužel jiná konstrukce střechy kvůli vyšší sněhové oblasti, pokoj navíc, podlaha ve spodním patře je vinylová, schodiště příplatek 20tis. Koupelny doplatek asi 40tis -obklady máme v limitu, ale máme je výš, s nějakou listelou a hlavně více plochy oproti standartu, pak nějaká skříňka, topné žebříky... Hlavně kuchyň od Lamontu se spotřebičema -180tis. Pak vysloveně drobnosti -jiná výplň vnitřních dveří, vchodové dveře příplatek 10tis, nerez komín, bleskosvod, střecha s povrchovkou, polystyren na baráku 150mm (30tis), anténí stožár, odtah od digestoře... Ono to pak naskakuje! :-D Základy: Doplácíme za větší šířku základových pasů, zemnící pásek, kari síť do celé plochy navíc, terénní úpravy kvůli svahu, přisávání pro krbovky, tloušťka betonové desky o 2cm větší. ;-) Dlouho jsme zvažovali každý peníz, ale pak jsme si řekli, že sice dokážeme jiným výběrem ušetřit 100tis, ale v té sumě už se to ztratí, aby jsme pak nelitovali. Např. podlaha kuchyň-obývák, kuchyň, atd.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?