Hranice pozemku1

Ahoj, nemáte někdo zkušenost se špatně zpřesněnou hranicí pozemku? Stavím nové patro na staré stodole, která stojí na hranici pozemku. Pro stavební úřad jsem potřeboval od geodeta stodolu zapsat do katastru protože tam nebyla a stojí tam x let. Jenže stodola stojí na hranici pozemku ve svahu a bylo tam špatně přístupno. Nevím podle čeho to geodet zpřesnil, protože nyní jsem zjistil, že hranice pozemku na začátku stávající zdi stodoly je 10cm u mě ve zdi stodoly a na konci stodoly dokonce 50cm. Podle mě to zpřesnil nějak odhadem. Je přeci blbost aby stodola, která patří mě, měla hranici pozemku takhle blbě. Měl jsem tam jinýho geodeta a ten mi řekl že body už jsou zpřesněné a nelze s tím nic dělat. Zajímalo by mě jestli někdo z vás nemá zkušenost, nebo nějakou radu jak to vyřešit? Děkuji všem
Odpovědět
@monastepa Nevidím důvod, proč by to mělo být špatně. Pokud to byl geodet s kulatým razítkem, takhle to zaměřil a máte to v KN, tak je to určitě OK. Takové věci se nedělají žádným odhadem, hranice se určuje podle lomových bodů. A vůbec se nedivte, že po zpřesnění vede hranice kousek jinudy, než jste si myslel. Jsou případy, kdy se hranice po zpřesnění posunuje i o několik metrů. Je to proto, že dřívější katastrální mapy nebyly přesné, byly jen analogové a obvykle v měřítku 1:2880. Takže odchylky oproti přesné digitalizaci jsou někdy značné.
Odpovědět
Profilova fotka
Geodet to zaměřil s největší pravděpodobností podle tzv. totální stanice. Nevím, co víc na tom chcete řešit.
Odpovědět
Spíš to řeším kvůli tomu když stojí budova 150let stará a má vlastní obvodové zdivo, čekal bych že hranice pozemku bude zaměřena okolo obvodového zdiva a né obvodovým zdivem směrem do budovy.
Odpovědět
@pyramis Ovšem stále ve 3. třídě přesnosti což dle 357/2013 Sb. je se střední chybou ±0,14 m tedy úplně běžně klidně jenom + 30 na začátku a -30cm na konci, takže v nehorším případě i půl metru out na zaměřované délce 😛 Jistě dokáže se to zpřesnit opakovaným měřením v pořadu před a kontrolně zpátky a třeba 10 krát za sebou....ale za jaký prachy a proč že?
Odpovědět
Profilova fotka
@panlorenc zrovna jsem chtel napsat ze i zpresnena hranice ma porad mezni odchylku 40 cm 🙂
Odpovědět
Takže když na té staré stodole budují patro, tak můžu být v klidu do půl metru? Zasahuje přes hranici pozemku jen opěrná a obvodová zeď ve svahu nikoli užitný prostory.
Odpovědět
@monastepa To vam snad rekl stavebni urad behem povolovani tech stavebnich uprav.
Odpovědět
@monastepa No bohužel v klidu být nemůžete. Protože stavební úřad při povolování standardně kontroluje dotčené pozemky. U vás zjistí, že stavba je i na cizím pozemku a bude požadovat souhlas všech vlastníků.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?