Obnova zazděného okna

Zdravím, rád bych obnovil okno na baráku v místě, kde bylo zřejmě před lety zazděné. Stavební úřad nemá žádné plánky před zazděním ani po zazdění. Dnes už by mi tam okno asi nepovolili z požárních důvodů, protože okno je nad střechou sousedního domu. Ale říkal jsem si, že bych se nikoho na nic neptal, okno tam obnovil a kdyby s tím měl někdo náhodou problém, tak bych řekl, že jsem jen odstranil dřívější černou stavbu (zazdění okna). Soused s tím problém nemá. Myslíte si, že mi to projde? Má někdo zkušenost s podobným postupem? Díky
Odpovědět
@m_i_r_e_k Z toho co píšete vyplývá, že neexistuje žádný doklad, že by tam okno někdy v minulosti bylo. Takže to Vaše "obnovení" bude posouzeno jako nelegální stavba a samozřejmě Vám hrozí navrácení do původního stavu (zazdění) a sankce.
Odpovědět
@m_i_r_e_k nechala bych si od souseda podepsat souhlas a hura na to. Nas soised pro zmenu 2 okna po x letech bydleni zazdil,nevim teda,jestli k tomu mel pivileni a jestli byt musi. Kdo sr moc pta,moc se dozvi - tak to ber. My jsme si v nasem apt nechali nainstalovat klimu, venkovni jednotka je na terase, temer neni slyset kdyz jde,byt je na JZ. Bych se vyprdla obchazet vsechny majitele, kdy ti to treba odmitnout podepsat jen proto, ze ty to mit budes a oni ne nebo aby ti jen hodili klacek pod nohy. A klima navic dnes je uz standard, byt musi byt prijemne obyvatelny po cely rok.
Odpovědět
@catle Mohlo by pro Vás být užitečné vědět, že souhlas souseda není podmínkou pro povolení stavby.
Odpovědět
Ok, díky za názory
Odpovědět
Profilova fotka
@m_i_r_e_k ja sa priznám, nerobila by som žiadne cirkusy okolo toho a okno otvorila. Nedávno som dala na svojom dome otvoriť malé kúpelňové okno na francúzske, rovnako v kuchyni. Ani mi nenapadlo riešiť povolenia. Susedov mám ale pomerne ďaleko.
Odpovědět
@jankazb Jsou ta okna viditelná z ulice? Děkuji
Odpovědět
@jozkakomosny my odobne mame uz davno povoleno a postaveno,takze mimozni rada
Odpovědět
@catle Sice máte postaveno, ale hloupé rady dáváte teď.
Odpovědět
Profilova fotka
@m_i_r_e_k áno, obidve na bočnej strane domu. Z ulice vidno.
Odpovědět
Děkuji všem za rady a názory
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?