Stiebel Eltron Tepelne cerpadlo 560tis kc, ma to cenu?

Koupila jsem stary kamenny dum, i jini, co ve starych kamennych domech ziji nam poradili investovat do tepelneho cerpadla. Dostali jsme nabidku na Stiebel Eltron celkem nas to ale vychazi na 560tis ckz i s DPH. Nevim ale jestli je to opravdu nutne jit touto cestou? Mame tam velkou ztratu, a tepelne cerpadlo chceme vicero topenaru ale i lidi co v podobnych baracich zije nam to poradilo, ale 560tis? Dlouho jsem to nechala v hlave lezet a cela renovace stoji protoze vaham, budu rada za zpetnou vazbu...nemyslim si ze 560tis je jedine reseni dekuji
Odpovědět
jeste dodam: dum je kamenny, podlahove topeni mame pouze ve 2 pokojich. velikost vytapene plochy je priblizne 180-200m2 a mame 3 kominy/kamna ktere tam uz byly.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od jeanned:

jeste dodam: dum je kamenny, podlahove topeni ma…
@jeanned nebylo by vhodnější pořídit si TČ od levnějších značek a co ušetříte radši investovat do zateplení?
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od zubr487:

@jeanned nebylo by vhodnější pořídit si TČ od lev…
@zubr487 Naprosto souhlasim, a dekuji za odpovet. Akorat netusim jake jsou ty levnejsi / ale spolehlive znacky? Jsem uplny lajk a vsechny informace taham pouze tady na internetu. Daikin ctu ze i pri male skode oprava je draha IVT ... netusim zda je levnejsi? Je znacka kterou doporucujete abych okoukla? Dekuji! Zatepleni, kamenneho domu respektive jeho zdi nam nedoporucuji, riskujeme ze se tim znici. Delame sadrokartony a vaty do stropu. a pristi rok zateplime strechu ale to odpocuju od tematu.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od jeanned:

@zubr487 Naprosto souhlasim, a dekuji za odpovet.…
@jeanned mrknĕte na panasonic aquarea nebo klidnĕ lg therme (seriové odzkoušené tepelka) A zbytek jak bylo psáno již výše, investovat do zateplení
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od jeanned:

Koupila jsem stary kamenny dum, i jini, co ve s…
@jeanned Je TČ vzduch-voda nebo země-voda? Jak topíte v ostatních místnostech - jsou tam radiátory nebo kamna? Kde je dům umístěn v nížině nebo někde v horách? Například pokud jste někde v horách a chcete TČ vzduch-voda do radiátorů, tak se TČ moc nevyplatí, protože je nízká účinnost COP.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od jirkajiri:

@jeanned Je TČ vzduch-voda nebo země-voda? Jak to…
@jirkajiri diky, ale jestli tp ano nebo ne uz rozhodl topenar/projektant. ted resime znacku a naceneni mame radiatory, podlahovku ve 2 mistnostech a 3 kamna jak zmineno v prispevku hned pod hlavnim
Odpovědět
Zkuste Acond. Nejsou špatní, máme od nich čerpadlo Acond Pro N (to by ale pro vás bylo málo výkoné) v novostavbě, ale mají i výkonější čerpadlo Pro R, které doporučují právě i do nezateplených staveb s velkými ztrátami. S instalací stojí kolem 300k (nechte si udělat klidně nabídku přímo od Acondu a od firmy která Acond instaluje. U nás byl rozdíl snad 60 000kč).
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od jeanned:

Koupila jsem stary kamenny dum, i jini, co ve s…
@jeanned Spomenutý Acond by nemusel byť zlá voľba, majú celkom dobrú povesť a všetko montujú a servisujú v Česku. IVT je ferrari medzi TČ, tomu zodpovedá aj cena, ďalší drahý ale kvalitný výrobca je NIBE. Ďalšia pomerne slušná značka, asi podobne ako Stiebel je Aplha Innotec. Vo vašom prípade (radiátory, velké straty) by som ale šiel asi cestou kondenzačného plynového kotla (ak máte plyn). TČ do radiátorov nebude dosahovať dobrú účinnosť.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od jeanned:

Koupila jsem stary kamenny dum, i jini, co ve s…
@jeanned Postup by měl být takový, že si nejprve zkontrolujte, nebo necháte zkontrolovat stav hydroizolace. Vlhký barák se nedá zateplit. Pokud to bude v pořádku, měli by jste zřejmě vyměnit okna a zateplit stropy. Pak si nechte spočítat TZ domu. Následně můžete zjistit, že nepotřebujete tak výkonné TČ. Nebo naopak zjistíte, že provozní náklady na topení TČ budou nad Vaši představu. Pak se třeba budete muset smířit s horším komfortem a pořídit si např. kotel na dřevo. Prostě kupovat rovnou TČ není moc dobrý nápad.
Odpovědět
První krok je snížit tepelnou ztrátu domu a až pak řešit TČ podle optimalizovaných ztrát. Je nesmysl koupit teď naddimenzované TČ a je jedno od jaké značky. U TČ totiž neplatí, že silnější = lepší. Takže zateplení, okna, izolaci střechy a TČ si pořiďte až nakonec.
Odpovědět
To je zbytečně moc.... Jak radí ostatní, zkontrolovat izolace jestli vůbec jsou ve stropě nebo jaké máte okna, popřípadě ty zdi, protože kámen není zrovna dobrým izolantem a nechat udělat výpočet tepelné ztráty domu, jak se tu psalo, důležitá je lokace, když máte velikost radiátorů takovou a makovou, tak je taky potřeba zohlednit, nakonec je to potřeba k tomu že TČ pracuje nejlépe s nízkou teplotou do 40C většinou, což ani dům starý nezateplený pokud nemáte třímetrové radiaotory tak nevytopítr, protože pokud jo tak pak už dohřívá elektrikou a snižuje se účinnost. Do starého nezatepleného domu jedině kotel na dřevo nebo pelety, píšete že máte 3 komíny.... Tam opravdu TČ je velké drahé a pak se rozhodnete zateplit a pojede na třetinu jen zbytečně
Odpovědět
I kamený dum se dá zateplit . Klasicky jak se to dělalo už před desítkami let , tedy skladbou zdi s klesajícím difuzním odporem s měrem ven . Tedy vata a odvětrávaná fasáda. Uvědomte si , že 5cm vaty je jak metr zdi z plných cihel a u kamene je to ještě horší . Problém bych viděl spíše u velikosti základu a tedy jejich plochy , kdy chlad bude touto plochou sálat ze země . To je opravdu problém zateplit . Pokuď máte komíny nebylo by alternativou peletkový kotel , kamna ?
Odpovědět
Článek se načítá
Ono hodně záleží, kdy se dům nachází. Něco jiného je třeba v nížině někde u Prahy a něco jiného v Peci pod Sněžkou. Třeba dnes v Praze 11 stupňů a v Peci 5 stupňů. Náklady na vytápění v Peci přes TČ jsou tak nekolikanásobné - potřebujete dodat více stupňů rozdílu oproti venku a TČ je účinnější za vyšších teplot. Dále je možné pořídit peletkový kotel nebo místo jednoho TČ nainstalovat více klimatizačních jednotek, které netopí do radiátorů na vysokou teplotu, ale foukají teplý vzduch, takže mají vyšší účinnost.
Odpovědět
Dobrý den, mám stejný problém - kamenný dům, bez základů. Nakonec jsem se rozhodla pro peletový kotel, částečně vytápění do podlah, část do radiátorů. TČ jsem zvažovala země-vzduch, ale podloží je kámen a cena by mohla být astronomická a návratnost nejistá.
Odpovědět
Profilova fotka
Cena vrtu za metr pro TČ je obvykle bez ohledu na podloží. Navíc skalnaté podloží je ideální - dobrý přenos tepla.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od pyramis:

Cena vrtu za metr pro TČ je obvykle bez ohledu na…
@pyramis väčšina zemných TČ sa robí s plošným kolektorom kvôli cene, vrty ľudia robia iba keď už neostáva iná možnosť. A cena je násobná oproti zakopanej trubke v ploche.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?