Uzávěra plynu

Dobrý den, hledám radu aby nedošlo k nějaké havárii. Máme starší dům který budeme rekonstruovat. Čeká nás bourání bagrem jedné části domu, ve které je zároveň přivedený plyn ke sporáku a ve vedlejší místnosti je stále připojený plynový kotel. Který je už ale půl roku vypnutý. Plyn je zastavený hned za kotlem, a také v bývalé kuchyni přípojka za sporákem je taky zastavená. Ale hlavní uzávěr plynu je stále otevřený. A nám se teď jedná o to když celá tato část půjde k zemi, stačí uzavřít jen hlavní uzávěr plynu, a demontovat kotel a nechat to zdemolovat i s těma trubkama? Nebo je potřeba je všechny poodřezávat a tak podobně?? Díky za rady
Odpovědět
Tak hlavně proč? Když už teda bourat, tak vytahám okna, dám bokem, trubky, kovové vyřežu, odvezu do surovin atd.... Vyškubat kabely co jde taky speněžit a nechat akorát holé zdi, vytrhat podlahy, koberce, vystěhovat
Odpovědět
@vladimir_sacha podlahy jsou vytrhané, okna už jsou vytahané, trubky budeme teprve řezat, a elektřina je v této části domu stará a není v provozu. Je to pouze pravé křídlo k tomu domu které je udělané z bývalého chlívku... a proto půjde k zemi a zůstane jen jedna obvodová zeď. A tato část se bude nově přistavovat, ale jde mi hlavně o ty přípojky plynu které vedou jedna ke kotli a druhá ke sporáku kterej už tam neni. Zda se to může narušit.
Odpovědět
@tynakch Narušit se to normálně muže, ale doporučuju to vyřezat, ručně zařezat ruční pilkou, ne flexa
Odpovědět
@tynakch nevim kde mate plynomer ale ja jsem radeji nechal zaslepit za plynomerem. Mam plynomer na ulici a ze nekdo otoci packou jsem nechtel riskovat… stejne jsem pak delal tlakovou zkousku tak byla aspon komplet. Plynar za zaslepeni chtel par set korun… (ale delal i dalsi veci pri rekonstrukci takze to muze byt pak jinak….)
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?