Chalupa - cottage, vintage a stará patina

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky všem. Jsem tak trochu blázen do netradičního bydlení, líbí se mi chalupářský styl, nesnáším modernu(chrom, plasty, černá barva atd.) Na internetu je toho přehršle, co se obrázků týče, ale ten muj styl se mi hledá těžko - asi nemá tolik příznivců. Snažím se však nashromáždit co nejvíce obrázků, nápadů, tipů a rad co se toho týče a proto zakládám tuto diskuzi - pokud by někdo věděl o dobrých stránkách nebo měl sám nějaké obrázky, či nápady, budu moc ráda, když se přidáte do spolku "bláznů" do romantického bydlení. Pro příklad, jak to myslím, se podívejte do mého albíčka. Líbí se mi dřevěné stropy, nábytek se starou patynou, kamenné a cihlené obložení, oblouky a vůbec vše netradiční a originální , nemusí to být čistě chalupářské.
Odpovědět
Ahoj všem, vybírám tapetu, poradíte? bude za nábytkem, se kterým jsem se to snažila nějak vyfotit. Malá ložnice, bílá okna, dveře a lazurované palubky do bíla na šikminách na stropě. Děkuju za poznámky
Odpovědět
tak teď vidím, že je tam vidět kulové :-D
Odpovědět
tak jsem mašli bohužel nestihla. Tak jí domotám na příští rok :-( .
Odpovědět
tak aspoň perníček :-N
Odpovědět
@sabutoma perníček je jak z magazínu :-), krásný!
Odpovědět
Profilova fotka
@maja.xx
Odpovědět
Profilova fotka
Ta je uuuuuzasna x-) x-) Teda ¨hlavne deka, ale chaloupka taky :)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj po dlouhé době...... já tady na to nějak nemám čas. Nějak se s tím prckem nenudím...a do toho finišujem světnici v chaloupce. už se nemůžu dočkat!!!! Deka fakt parádní! x-)
Odpovědět
Profilova fotka
My se taky nemuzeme dockat na fotky zarizene svetnicky x-) Vsichni, co jezisek? :) Byly nejake "chaluparske" darecky? :)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj .. po delší době .. :-)
Odpovědět
http://aukro.cz/show_item.php?item=13...
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky holky, tak teď se u nás řeší úvěr na boží chalupu - hospodářské stavení. My bydlíme na Kladně v rodinném domku u hlavní křižovatky a můj sen byla vždycky chalupa nebo hospodářské stavení. Teď jsem jedno úžasné objevila, ale ejhle jako OSVČ máme s manželem trochu problém v hypotékou, tu nám nedají - nebo spíš dají, ale šíleně moc by se přeplatilo, tak tudy cesta nevede. Tak zkoušíme překlenovací úvěr, tak nám držte palečky, aby to vyšlo už se na tom pracuje. Máte také někdo takový sen nebo dokonce již splněný? Myslím tím chalupu nebo prostě "venkovské sídlo"?
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Asi kazdy tu sni stejne, vetsina marne :-D My jsme zatim skoncili v panelaku...
Odpovědět
Profilova fotka
Já jsem paneláková, ale asi čtyři roky máme domeček, ale na "blbém místě", ale máme zahradu a tak mám kam vypustit děti ;-) Ale tohle je můj sen na který si nyní vyjednáváme úvěr, uvnitř je to bomba ;-)
Odpovědět
Ahoj holky, spravujeme starý domek a snad se konečně letos dostane na interiér:)) A neb to tu sem tam zkouknu a narazila jsem na super umyvadla!!:))) http://www.lagartija.cz a taky krásné vypínače http://www.vypinace-zasuvky.com/garby... ach kdyby jen nebyly tak drahé:D Tak jsem se jen s vámi chtěla o tukrásu podělit:))
Odpovědět
a k těm umyvadlům teda ještě přidávám umyvadlové baterie x-)
Odpovědět
Profilova fotka
Petulynko, je to nádhera, ale ty ceny jsou závratné, ale jako inspirace dokonalé ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Holky, když jsem viděla ty umyvadla, tak mě tak napadlo, že delší dobu sháním takto zasazené umyvadlo nebo lavor, škopek do skříňky - dřevěné, ale i třeba jen kovové nožičky? Nenarazily jste někde na něco? Sháním pár let a nic. Děkujuu
Odpovědět
Profilova fotka
@ene No, tak jsem tu :) Plánujeme spáchat něco většího s kuchyní (i když úplná výměna za to nestojí - přeci jen je to otázka času, než vypadneme) .. no a taky asi pozměníme dispozice bytu .. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@obla Vy jste dobrodruzi :)) A co kdyz se do toho pustite, sezere vam to penize a vzapeti se objevi vysnena nabidka? Nebo mate ted na par let pauzu, nez zacnete zase neco hledat? V tomhle bych se bala murphyho zakonu :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@ene Tak my to tu vidíme prozatím ještě asi na cca. +/- 4 roky, takže by to asi za to stálo .. hlavně to není teda až tak hrozné .. tedy co se peněz týče .. potom je i lepší konstelace pro prodej. Jsem si to teď tak trochu nakreslila .. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Uznávám, architekt ze mě asi nebude..
Odpovědět
Profilova fotka
@obla Jo, to je hodne fajn. Skoda, ze se neda k bytu vyvest i nejaka zahradka ven, co? Mne by se po takove uprave uz asi nikam nechtelo :)) Vznikne vam z toho vlastne dispozice, jakou mame my, akorat mame "loznici" (u nas detsky pokoj) na miste pomyslneho dokresleneho obdelniku. Tu propojku kuchyne s obyvakem jsme presne takhle chteli udelat, ale statik by nam to dovolil az skoro na urovni wc, prichazelo by se tedy s pohledem do zdi.. Jestli muzu jednu dispozicni vychytavku, bylo by jeste lepsi zrusit i tu chodbu ke kuchyni, nechat pruchod z obyvaku, vznikl by tak dalsi kamrlik. My chteli z jedne strany spiz a z chodby ulozne police.
Odpovědět
Profilova fotka
@ene No, je to hudba budoucnosti .. teď se v průběhu konce zimy a jara chceme pustit do renovace kuchyně, trochu ji upravit .. uříznout ten úúúúžasný bar, který tam akorát zavází (na plánku to není zakresleno, kuchyň je vlastně teď do U.. zbavit se takových těch překrásných míst sloužící k ničemu, udělat nové obklady, vyměnit desku, dřez, baterii, vymyslet, co s dvířkama.. a okudlat to, jak se dá .. pak jsme se právě chtěli vrhnout na chodby a šatnu (ta velká chodba) .. nové podlahy, nové dveře, nové štuky (zlikvidování překrásného papundeklového obložení) .. teď si pohráváme s myšlenkou, co když to prostě změnit .. já si prostě nemůžu pomoct, ale mě to láká .. s tou likvidací chodbičky ke kuchyni už jsem taky spekulovala .. udělala bych z toho, jak ty říkáš kamrlík na uskladnění .. Prostor by byl prostě maximálně využitej a efekt někde úplně jinde. x-)
Odpovědět
Profilova fotka
Mimochodem u nynějšího obýváku (budoucí ložnice?) je balkon ..
Odpovědět
Profilova fotka
@vikulda ano ano....o tom tady sní každý....my svůj sen už budujeme...ale je to běh na dlouhou trať, pač se snažíme vše udělat poctivě... :-D mrkni do alba...a s tím domem držim palce...vypadá to krásně....hod nějaké foto zevnitř! @petulynka vypínače a zásuvky jsme pořídili aspoň do světnice.....i tak to bylo kolem osmi tisíc :-| @obla já tě chápu.....třeba se taky pár let nic nestane, viď? jen buduj..... ;-) @ene jak se má Toník? :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@saruna Tyjo, tak to jste fakt poctivky dnesni doby, z vypinacu na me jdou mrakoty :-o Tesim se na zarizenou svetnicku! x-) Tonik mirne kalamita. Na to, ze se narodil v rijnu, tak jsme v nemocnici nebyli jenom v listopadu. Uz ma odskrtnuty i unor.. Vsechno teda nastesti ptakoviny, ale uz doufam, ze faaakt staci. A Jachym?
Odpovědět
Profilova fotka
@ene jé...tak to je mi líto...my jsme ...Ťuk Ťuk Ťuk v pohodě :-) ani rýmička nás zatím nezasáhla. Na chalupě ted máme pauzu...je hrozná kosa...a kamna už jsou fakt špatný....tak čekáme první jarní paprsky, aby nastoupil kamnář.... :-) pak už to bude super...zařizování a zdobení.....babička mě ted učila šít na stroji...tak snad i něco ušiju....
Odpovědět
Profilova fotka
@saruna x-) Tak to bude tuplem prima. Co planujes sit?
Odpovědět
Profilova fotka
no pro začátek jen nějaké polštářky a závěsy a tak....na nic složitějšího si netroufám a myslím, žr ani nebude čas:)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?