Izolace cihle ytong

Mám hotové rastry domu, parozábrana je nad přikotvená na osb desky. Bohužel jsem ale nenechal přesahy parozabrany a pry bych neprošel testem blower door. Omitky taky nejsou hotové. Prý stačí napatlat nad UD profilem izolaci. Nemá někdo zkušenost? Jestli nějakou hydroizolaci nebo je nějaká vylozeně vzduchotěsná? Děkuji
Odpovědět
Nějak nechápu.... Máte rastr, ten je chycený na OSB desky a mezi tímto parozábrana? Nad deskami izolace?
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od vladimir_sacha:

Nějak nechápu.... Máte rastr, ten je chycený na O…
@vladimir_sacha rastr je kotven do vazniku. Pod je rastr prken na tom osb a na tom je parozábrana. Jde mi o prostor nad UD profilem, jsou holé cihle, měl jsem malé přesahy. Tam to potřebuji zaizolovat nějak.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od denisj789:

@vladimir_sacha rastr je kotven do vazniku. Pod j…
@denisj789 také to nějak moc nechápu, ta parozábrana je nad těmi příčkami nebo tam končí? Dle obrázku to vypadá, že je i nad příčkami, pak by ale nebyl žádný problém ne? Jinak podle mě je hlavně taky problém v tom, že většinou se dělá prvně omítka a pak teprve rastry, pak byste problém neměli, protože by omítka byla až k parozábraně. Co se týče zatmelení té pěny, tak já jsem měl tuto hmotu, ale je docela drahá: https://www.blowertest.cz/vzduchotesn..., případně to zapatlat obyčejným lepidlem.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od denisj789:

@vladimir_sacha rastr je kotven do vazniku. Pod j…
@denisj789 Ja chápem, o čo Vám ide. Náter na to existuje, ja som to použil ako parozábranu na celý strop. Na rohy Soudatight LQ a na plochu Soudatight SP. Samozrejme sa LQ dá použiť v ploche, ale je trochu drahší a horšie sa roztiera. Výborná vec, opatlávam tým všetky možné prestupy a vysekané drážky. Dva hrubšia nátery, aby prestala presvitať biela tehla a je to.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od petr13:

@denisj789 také to nějak moc nechápu, ta parozábr…
@petr13 Dělá, příště bych to tak udělal, ale bylo mi doporučeno skrze rozvody rekuperace a elektriky. Parozábrana je tažená krom čtyř spojů v celku. Chtěl jsem to co nejméně složité a pak jsem si zadělal ma starost navíc. Děkuji za tipy.😊
Odpovědět
Profilova fotka

Odpověď na příspěvek od denisj789:

@petr13 Dělá, příště bych to tak udělal, ale bylo…
@denisj789 No keby si tak nechvátal, tak si mohol priestor nad UD profilom natrieť lepidlom a rohy len trochou Soudatight LQ, teraz sa tam už horšie dostaneš s hladítkom a lepidlom, tak ti ostáva štetec a soudatight.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od josefx:

@denisj789 No keby si tak nechvátal, tak si mohol…
@josefx tiež som riešil jedno problémové miesto a nakoniec som to natrel soudatightom a jednu stenu, kde bude predstena som natiahol lepidlom. A zistil som, že to cenovo podľa spotreby materiálu vyšlo skoro rovnako a náter bol neporovnateľne rýchlejsí.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?