Okrasná zahrada - můj malý "ráj"

16. čvc 2019
Foto 13 z 358
Okrasná zahrada - můj malý "ráj" - Obrázek č. 13
 • radkaromanTy vřesy jsou nádherné, mě většinou uschne. Nevím jak se o ně starat.
  • alinka1234
   AUTOR
   Tyto vřesy jsou určené do truhlíků a na jaře se většinou vyhazují, vřesy určené pro výsadby do zahrad jsou úplně jiné kultivary a jinak pěstované.
   • alinka1234
    AUTOR
    @radkaroman  pokud chceš vřesy na výsadbu do zahrady tak je potřeba si pořídit druhy k tomu určené, pokud kupuješ vřesy v supermárketech nebo ty co bývají v sortimentu květinářství tak nejsou pro sazení do zahrad určené a nahrazují letničky do truhlíků.
    • astrid_sk@alinka1234  A ako sa pozna ten "zahradny" vres? To je uplne iny druh? Ak ano, tak aky?
     Ja mam vo velkych kvetinacoch uz rok vresy Calluna vulgaris, v pohode prezimovali a teraz znova kvitnu. Minuly rok som kupila aj balenie siestich malych vresov oznacenych ako Calluna mix a tie mi tiez prezili ako v truhliku, tak v zahrade, a teraz zase kvitnu.
     Co mi nepreziva zimu su vresy rodu Erica, ale tie vraj nie su na nasu zimu stavane, tak tam je to zrejme v poriadku... Ale tieto na fotke sa mi zdaju byt rodu Calluna, tak tie by snad prezit mohli...?
     • alinka1234
      AUTOR
      @astrid_sk  přesně tak, Erica není do naší zimy, ty co se prodávají jsou vyšlechtěné pro dekorační účely z vysokohorských odrůd někde z Afriky, aspoň se tak píše v odborné literatuře. Pokud je mírná zima může i vřes určený do truhlíků přežít, posledních pár roků byly zimy mírné. Nevím přesně odkud jsi, ale třeba Jižní Slovensko má úplně jiné klimatické podmínky které jsou podstatně mírnější než třeba u nás.
      • alinka1234
       AUTOR
       @astrid_sk  pro běžného člověka se to pozná dost těžko, většinou ty do zahrady nebývají v květináči tak atraktivní jako ty určené do truhlíků, ty jsou podstatně víc nahnojené a to je to co snižuje možnost přezimování. Já osobně beru vřesy do zahrady přímo od pěstitele který je i množí.
       • astrid_sk@alinka1234  Diky, no ja som z Brna... posledne dve zimy boli ozaj mierne.