Dekorace z květin Pro radost

30. srp 2020
Foto 191 z 192
Dekorace z květin Pro radost - trocha romantiky

trocha romantiky

 • pikimustaKrásné. Jak docílíte, že květiny vydrží. Mě uvadají ihned po utržení.
  • anakost
   AUTOR
   @pikimusta  květiny musí po uříznutí ihned do vody jinak nasají vzduch a zvadnou
   Kamarádka, která má květinářství mě naučila používat u některých květin teplou/horkou vodu, aby se květiny po vzduchové embolii byly schopny znovu "napít" vody z vázy a vydržely.
   Protože my ženy kytky milujeme, dávám sem pár tipů. Sama mám odzkoušené: slunečnici, růže i ronďáky...vařící voda taky pomáhá u stonků vylučujících latex (pryšce, anemone, ranunculus, narcis)-stačí krátce vložit do vroucí vody

   Jak na to: stačí vám k tomu nůž či nůžky a dostatečně teplá voda. Minimální teplota vody je 35°C!!! Čím je květina déle bez vody, tím teplejší vodu ji dejte. Nemusíte se bát, že květině ublížíte vodou nad 50°C. Určité druhy květin, snesou vodu opravdu horkou, až 90°C (Slunečnice, Protea, Kaaps Groen/Safari Pucket/, Nutan/Leucospermum/, Molucella,aj.). Květinu je důležité znovu seříznout, a to všechny stopky i případnou zeleň, a co nejrychleji umístit do vázy s teplou vodou!!! Co nejrychleji - tím myslím opravdu pár vteřin!!! Pokud květině seříznete stopku a necháte ji půl minuty a více ležet, jako byste ji ani neseřízli!! Je to sice troška práce, ale vyplatí se.
   Vody do vázy nedávejte zbytečně mnoho, raději doplňujte nebo vyměňujte. Zvlášť Gerbery rychle zahnívají ve velkém množství vody.
   Taky ethylén, který vylučuje ovoce a zelenina urychluje rozkvétání a tím i vadnutí květin, proto do blízkosti květin ve váze ovoce a zelenina nepatří. Stejně má význam pro snížení tvorby ethylénu i odstraňování prašníků (lilie).

   http://www.jaksiudelat.cz/trochu-drsne-ale-ucinne-jak-udrzet-slunecnici-ve-vaze-dlouho-cerstvou/
   http://www.rozhlas.cz/kraje/hobby/_zprava/davat-kvetiny-do-vazy-s-horkou-vodou-neni-to-nesmysl--1593000
   https://www.kytkyodpepy.cz/tipy-a-triky
   • pikimustaMoc a moc děkuji za užitečné a poučné rady a odkazy. Květiny jsou radost.
    • anakost
     AUTOR
     @pikimusta  rádo se stalo😇

     *  Pole není povinné