Zahrada 2021 - Obrázek č. 55/52
 • tevikDobrý den! To je krásné zákoutí.

  Plánuji letos založi v rohu zahrady podobný kout, kde se člověk bude moct trošku schovat před sluncem zraky ostatních - stromy, keře, trvalky... i ten barvínek a pískovcové šlapáky v podrostu 🙂. Neměla byste prosím foto z většího odstupu?
  • groowy
   AUTOR
   @tevik  Dobrý den, děkuji, nějaké foto určitě vložím. Původně jsem tady měla jen keře... ale právě mi to přišlo škoda, předminulý rok jsem dělala úpravy, manžel vyrobil ze zbylých trámů lavičku a zákoutí bylo na světě. Za lavičkou jsou šeříky, to je teprve nádhera si tam ve stínu posedět, když vykvetou a voní 🙂. V létě je to ideální místo a "schovávačka" v zeleni 🙂
   • tevikDěkuji, ráda se inpiruji. Jeden malý šeřík už v našem budoucím koutu roste. Pořídila jsem vzrostlý myrobalán, který by časem měl vytvořit pořádný stín, asi tam bude i nějaká ta svída, neb rychle přirůstá. Až najdu více času, chystám se projít své oblíbené zahradní blogy (včetně toho vašeho 🙂 ) a nasávat inspiraci.

    Momentálně připravuji půdu a řeším alespoň částečné dorovnání terénu (ve svahu). Ideálně by se do našeho zákoutí měla vejít houpací síť, takže je potřeba vyřešit i její uchycení. Stavěli jsme na zelené louce, takže bohužel zatím nemáme žádné dostatečně velké stromy.

    Hezký den!
    • groowy
     AUTOR
     @tevik  našla jsem nějakou fotku trochu víc z odstupu z loňska. Jinak to máte pěkný výběr rostlin, ať se daří budování 🙂. Také jsme stavěli na louce a chybí mi velké stromy.
    • tevikMoc děkuju! Ta lavicka z trámů je úplně designových kousek.👍
     Jakou máte prosím zkušenost s tavolou kalinolistou Diabolo? Je to také magnet na mšice jako kalina obecná?
     • groowy
      AUTOR
      @tevik  naopak, na té jsem snad nikdy mšice neměla. .. narozdíl od kaliny 🙂
      • tevikTak to je dobrá zpráva😀 - píšu si ji...