Na jaře 2007 jsem se s přítelem rozhodli že si postavíme dům. Začalo hledání pozemku a vyřizování věcí kolem toho. V listopadu 2007 jsem měli vyřízený projekt, úvěr. Snad nebude dlouhá zima a začneme... V únoru 2008 jsem začali pracovat na základech. Byla to asi ta nejhorší práce, trvalo nám to asi měsíc a půl. Hrubá stavba jde rychle, nyní - červen 2008 - máme vázbu!!!! V červenci jsme to položili. Přišla pomoct rodina, bylo ná celkem sedm, což byl počet úplně akorát. Šlo to dobře. Zakrýt jsme to zvládli během soboty.
Září 2008: máme hotové příčky a komín (byla to makačka). Udělali jsme okapové chodníčky, aby nám to nešlo pod barák. Okna jsou objednané tak budeme chvíli relaxovat :-) 10.08. Komín dodělaný. Okna jsou hotová!!!! Nakonec jsme se rozhodli pro zlatý dub zvenku a bílé zevnitř. Akorát vchodové dveře mám z obou stran hnědé, jsou krásné. Začali jsme sekat elektriku.
Více fotek na stránkách www.dumjari.webnode.cz 20.3.2009 konečně zase začínáme něco dělat, loni touhle dobou jsem už makali. V březnu jsme začali dělat hrubé omítky, vodu a odpady.
Dvěten 09 máme hotovy všechny hrubé omítky, stejně tak vodu, elektriku, rozvod na centrální vysavač a poštíme se do fajnové. 25.5.2009 usazeno stavební pouzdo, pomalu ale jsitě dokončujeme fajnové. V mezičase přítel zapojuje krabičky, a já "holím" dráty v rozvaděči :-D. V blízké době se pustíme na topení.
Leden 2010 máme hotové podlahy (betony), usazenou vanu a sprchový kout, hotové stropy, vybíleno, hotové palubky. Nakoupeny vypínače a zásuvky. Koupeny spotřebiče do kuchyně. TAky jsem konečně udělali plynovou pířpojku a při té příležitosti jsme začali stavět zeď vzadu na pozemku).
V dubnu 2010 jsm ekonečně opět po dlouhé zimě začali něco dělat. Už je prakticky hotová koupelna a záchod (fotky postupně dodám), postupně se dodělávají jednotlivé místnosti a začne se s pokládkou podlah. Spotřebiče koupen,y kuchyn ve výrobě, dveře objednány. Začíná se nám to pěkně rýsovat :-D Více fotek a veškeré informace včetně rozpočtu na stránkách www.dumjari.webnode.cz
Květen 2010: Podlahy všude hotové, kromě lišt, ty se dodělají až budou dveře a obložky. Kouplenka hotova, čekáme na nábytek, kuchyň bude snad koncem měsíce. Všechny spotřebiče nakoupeny a částečně již i vybavení kuchyně. V sobotu jedeme pro stůl, židle a sedačku, tím naše vybavení asi zatím končí :-D, ale hlavně že už budeme bydlet.
Červen 2010: konečně kuchyň!!!!Jeětě né úplně komplet ale je, už máme i dveře, foto dodám později
Duben 2011 - Po delší době opět nějaká ta aktualizace :) Bydlíme a zabydlujeme, už máme prakticky vše co k životu potřebujeme (s velkou podporou rodičů...). jinak jsme opět začali pomalu pracovat, a to na plotech, doufáme, že do prázdniny bude hotovo, aby nám na zahradě mohlběhat nějaký pejsek.