Toto album je věnováno mému tatínkovi, který nám poctivě dělá stavební dozor, odborného poradce a spolehlivě dohlíží na to, aby bylo vše v pořádku, nejlepší a přesně podle našich představ:) Děkujeme tati!


Koncem roku 2008 jsem našla na internetu pozemek na mém vysněném místě. Neváhali jsme a okamžitě si zamluvili. Stavební povolení bohužel trvalo rok. Na hranici pozemku měla být elektřina i voda. Vodu nám ale už nepřipojili, protože je v místě starý vodovod a malý tlak. Takže jsme se dali do studny. Je hluboká přes 50metrů! Elektrika byl také problém, pozemek byl na rozhraní dvou větví a ČEZu i městu trvalo velice dlouho, než se domluvili, ze které větve nás připojía zda povedou kabely pod zemí, nebo nám postaví sloup. Témeř po roce jsme dostali ,,krásný" sloup na kraji pozemku, no co se dá dělat:( Ještě že máme skvělé sousedy, kteří nás nechali se připojit a díky tomu jsme mohli postavit hrubou stavbu:) Kanalizace v oblasti není, takže je čistička. Ještě uděláme jednou solární panely a všechny firmy se můžou klidně zbláznit:)

8.3.2009 - vše začalo zaměřením domečku

duben-červen 2009 - vlastníma rukama, s pomocí rodiny a kamarádů, jsme dokončili ČOVku a základovou desku

srpen - místní firma nám dokončila hrubou stavbu

listopad - kamarádi dodělali střechu; je krásná! Ale poměrně složitá a špatně nakreslená v projektu, nadávali, ale poradili si. Šikulky:)
březen 2010 - firma Marolux (Praha) namontovala okna; zima byla dlouhá, ale alespoň je domeček kvalitně přemrzlý

duben - Začalo se pracovat na rozvodech vody a kanalizace; manželův bratranec nám roztahal elektriku a dokončili jsme komíny. Vyřešili jsme je laminátovými návleky. Vypadají krásně. Nedalený Spolanský komín se musí stydět:)

červen - jsou hotové vnitřní stříkané omítky od firmy Maxit; Připravuje se podlahové topení

červenec - podlahové topení připraveno a jsou vylité podlahy (Maxit)

srpen - Sádrokartonové stropy jsou téměř hotové. Objednáváme dlažbu a obklady. Jako plus máme, že Veolia se rozhodla kolem nás zrekonstruovat vodu, takže žádáme o připojení. Ale je to běh na dlouhou trať.
Stále čekáme na krb a akumulační nádrž....Dlažba je objednaná a děláme vsaky. Nemáme kanalizaci a dešťová voda někam jít musí...

září - Nechali jsme si udělat rozbory vody ze studny. Dopadly katastrofálně. Ještě že máme vyhlídku vody ze řadu, studna bude sloužit jen na zahradu:( Začali jsme rovnat terén, jen nahrubo a trochu uklízíme pozemek. Přivedli jsme ke studni elektriku. Krb čeká na připojení ke komínu. Akumulační nádrž je zkompletovaná. Zadali jsme kuchyň a 14.9. přivezli ze Sika dlažbu a obklady. 20.9. Krb je připojený, teď ještě párkrát ztopit a začne se obezdívat. V koupelně už řádí obkladač:)

říjen - Čekáme na dokončení topení, aby se mohl obložit krb a dokončit stropy. Na ty samé lidi čekáme i na dokončení instalatérských prací, aby se mohla zkompletovat koupelna:( Zatím se obkladač pustil do dlažby v ostatních částech domu. Měli jsme z nezvyklé barvy trochu strach, ale jsme nadšení. Asi za dva týdny by se mělo začít s terasou.
18.říjen-Technická místnost je obložená a vyspárovaná, koupelna téměř také. Objednali jsme dveře a zítra se začne bagrovat terasa:) Dnes jsme se dozvěděli, že příští týden by mělo být schváleno povolení na připojení vody k řadu. Sláva Veolii:)
21.říjen-Jsou hotové základy na terasu. Objednali jsme také dveře a navezl se materiál na zateplení.
29.říjen - Zateplujeme...Krb je obložený, dokončili se stropy a finišujeme se zabezpečovačkou. Stále se pokládá dlažba. Aby se mohlo začít topit, tak čekáme na připojení vody.
Vánoce 2010 - Sebrali jsme všechny síly a Vánoce jsme oslavili v novém:)