A tak jsem si doma kreslila, až jsem si nakreslila domeček, učitě budou ještě nějaké úpravy. (Taky zvažuju nakreslit přízemní.)

Chci aby patřil mezi nízkoenergetické, takže dle toho vhodný výběr materiálu.. nejspíš porobeton.
Topit budeme nejspíš dřevem či uhlím, to uhlí mě moc nenadchlo, ale pelety jak tak koukám asi vyjdou draho..., V přízemí bych chtěla mít podlahovku.
No až to budu mít dopilované, tak pak najít vhodného projektanta k nakreslení na čisto. Pozemek je na rovině a poměrně velký, vstup od ulice je z jihu, vchod do domu, vychází z východu.
12.3.09 tak konečně jsme se dostali k projektu, který se nám opravdu moc líbí. Nakonec ani nebude třeba individuálního projektu. Našli jsme něco, co opravdu pasuje do našich představ. Topit nakonec budeme nejspíš plynem; v obýváku by měla být krbová vložka... Domek bude otočen tak, aby vchod byl z východu...

4.9.2009 Zajimave, jak se nazor vyvíjí. Nakonec jsme vybrali, rekla bych, uplne neco jineho. Je to podobne tomu puvodnimu planu, alepřecejen jiné :-) Topit se bude plynem, bude to vic otocene na jih, proti typovemu projektu budou nějaké změny......
24.8.2009 jsme objednali projekt
5.11.09 stále čekáme na vyřízení převedení pozemku - moje "vize" příští rok se stěhovat utíká někam do dáli. Alespon abych se nenudila bádám nad změnami, které jsme chtěli udělat už při koupi typového projektu, aspoň to budu mít už předpřipravené :-) Doufám, že zas nevymyslím něco jiného :-) :-)
5.12.09 Čert a Mikuláš za dveřmi a já stále jen maluju :-) ale pozor první vlašťovka na nebi, už jsou podané papíry na katastru nemovitostí - tak to nejsou jak jsem posleze zjistila :-(( , po Novém roce by mohl být pozemek konečně náš. :-)
leden 2010 jsme pozadali naseho projektanta o vyrizeni stavebniho povoleni
6.3.10 jsme vykaceli stromy, aby bylo misto, kde ten domek postavit :-) Tech bylo, ale k memu udivu by za nejaky cas dolu museli stejne, protoze z 90% byly uvnitr uz shnily. aspon jsem videla, ze letos zem promrzla az pod koreny. Treba zmizi ty rezaty slimaci, co sezerou vzdycky celou urodu..... :-)
18.3.10 podana zadost na katastr v HK o prevodu pozemku a tak cekame cekame

7.4.2010 Prislo potvrzeni z katastru, ze je pozemek uz naaaaaaaaaaaaaassssss :-) :-) :-) Hura, konecne :-)
15.4.2010 Prisly zeleza do zakladu a par traverz :-)
1.5.2010 Pristi tyden by mohli prijit geodeti na zamereni stavby. Drzim palce, aby meli volny termin......
3.5.2010 Počítají nám energetický šítek
10.5.2010 Už se to trošku hýbe :-) :-) Máme na pozemku vyměřený domeček, bohužel další 3 stromy musí časem dolů. Byly by moc u domu.. 2 jabloně a 1 hruška :-( No budeme mít co vysazovat :-)
1.6.2010 Obiham sousedy, jestli nemaji namitek k nasi stavbe...
2.6.2010 Vyhodna nabidka na Ytong 31.5. zaplaceno a dnes prijel uz prijel prvni kamion, jeste alespon 3... Skladalo se spatne, prijezdove cesty byly silene rozbahneny, nova cesta uplne rozrajtovana... Uz aby prestalo prset a mohli jsme jit do zeme. Nase prijezdova cesta je teprve ve 1/4 :-(
9.6.2010 přijeli 3 kamiony ytongu, to teda byla makačka. Složili jsme ve 3 lidech 90 palet za 4 hodiny celkem :-) :-), docela jsem byla nemile překvapena, ani jedna paleta není bez rozbitých tvárnic. Přijel na to obch. zástupce z Xelly, sliboval nějakou satisfakci, tak jsem zvědavá, zda - li to dodrží.
příští týden přijede ztracené bednění :-)