Výběr do zahrady

2. úno 2020
Výběr do zahrady - dochan psárkovitý Hameln

dochan psárkovitý Hameln

 • mitomaRoste jako ďábel, po prvním roce jsne ho museli zredukovat.
  • lemontree
   AUTOR
   U nás jsem sama zvědavá, byla bych i celkem za to ráda,místa mám tu dost. Spíš se bojím, protože u nás je, navzdory současným klimatickým změnám, stále docela vlhko,hlavně přes zimu,tak aby mi nevyhnil...
   • mitoma@lemontree  my u nich máme závlahu a oni nemají právě problém s vhlkem. Jen nejsou tak hezké když se hodně rozrostou.
    • janinka_mTaky mám za sebou první rok s touto úžasnou trávou. Sazela jsem "nitě" a během sezóny nádherně vyrostla! Mám z ni radost a doufám, ze letos bude ještě větší.
     • andy.jaJako každá tráva potřebuje po pár letech rozdělit. Je to ale poměrně "blbá" práce 🙂 Jde to těžko, je třeba hrubé síly i patřičných nástrojů (sekera, hodně ostrý rýč). Už jsem slyšela i názor od zahradníka, že je lepší jen ho vykopat a za pár kaček koupit raději nový ... no nevím, mě je to vždycky líto, něco vyhazovat 🙂 Letos se chystám na rozdělení toho našeho dochánku ... Pořád jsem to odkládala, tak letos už je to nezbytné. Uff...

      Jinak dochan naopak potřebuje docela dost vody, sice né přes zimu, jako každá tráva, ale v době růstu. Jinak nemusí kvést. Toto kvetení by se mělo navíc ztrácet i právě věkem rostliny, ale nevím, viděla jsem i opravdu obří dochany, které kvetly jako divé. Naopak s tím nedostatkem vody mi to příjde jako pravda. Loni jsem nezalévala, srážek pomálu a dochan skoro nekvetl.
      • lemontree
       AUTOR
       @andy.ja  Bezva! Díky moc za zkušenosti! 😉