Původní název alba "Podkroví - třeba se jednou bude hodit" dnes 21.10.2015 měním, protože dle katastru jsem se stala právoplatnou majitelkou a garsonky a budeme vyřizovat "odkoupení" půdního prostoru od zbylých členů SVJ.

Na přelomu roku 2014/15 můj muž našel inzerát jedné realitní kanceláře ohledně prodeje bytu s možností rozšíření o půdní prostor. V lokalitě, kde jsem vyrůstala. Skontaktovali jsme se přímo s majitelem a začali přemýšlet zda nabyté zkušenosti z rekonstrukce domu ještě využijeme ;-)

Čas ubíhal a my zvažovali pro a proti. Výhody oproti možným problémům... Samozřejmě jsme vzali v úvahu jak se bude provádět transport materiálu do 3.patra (venkem to asi moc nepůjde, je nová fasáda), ale chodby jsou široké... Děsíme se mašinerie s úřady při rekonstrukci - nová střešní okna, zateplení střechy...

Nakonec jsem se rozhodla a zkontaktovala právničku aby se rozjel proces.

Začátek podzimu proběhl podpis kupní smlouvy na byt. Od 21.10.2015 jsem právoplatně zapsaná na katastru, od včera mám klíče a předávací protokol se kterým musím na správce. Pak začne proces zaměřování půdy, realizace projektu a jednání se spolumajiteli v SVJ ohledně "odkupu" půdy. Držte pěsti pro co nejhladší proces! :-)

Kdo máte zkušenosti s rekonstrukcí podkrovního bytu, budu ráda, když se přihlásíte :-) Určitě se najde něco s čím budu potřebovat poradit ;-)