Původní plán kompletní rekonstrukce kuchyně vzal záhy za své, důvod je prostý - vypadá to, že v tomto bytě zůstaneme jen dočasně. Dost mě to vzalo, střádala jsem v hlavě velké plány, proležela tisíce minut hledáním vysněné kuchyně a rozhodla jsem se, že svoje bádání nenechám jen tak přijít vniveč. Úprava bude, ale jen přeorganizováním a výměnou několika detailů. Zdálo se, že to bude jednoduchý úkol, ale manželova dlouhodobá služební cesta a naše velmi aktivní batole mě přivedlo na tuto náročnou misi.....
A teď vážně. Absence myčky, sporák, který v létě hřeje a v zimě chladí (kdo by měl zájem si ho odvézt, tak je jeho), "nádherná" růžová výmalba a béžové kachličky, pracovní deska, která má svoje za sebou, dekor dvířek, který se k ostatnímu nábytku vůbec nehodí, to vše je nutné změnit.
Tak a nastal další zádrhel, linka odinstalování nedala a musí se pořídit levnější nová. Usilovným průzkumem trhu se nabídly dvě možnosti, buď jednoduchá IKEA nebo nějaká sektorová kuchyně, nakonec volba padla na druhou možnost, jednak se mi víc líbí, rozměrově se víc hodí a dovezou ji až sem. Už je objednaná, tak doufám, že přijede brzy, protože mytí nádobí ve škopku ve vaně už mě nebaví :-)