Makronkování

9. dub 2013
Foto 20 z 21
Makronkování - Obrázek č. 20
 • petasgecasi bych moc chtěla recept 🙂 hned bych ochutnala, mňam
  • maty2006mňamky.... 😉
   • Waterfall Sense s.r.o.
    PRO
    prokristapana!! 😃 date nam recept?? 🙂
    • mischaaa
     AUTOR
     @ronieveva 😃 jasně ,že dám recept 😃...ta reakce me pobavila
     • mischaaa
      AUTOR
      @petasgec
      @ronieveva
      Na makronky : 3 bílky z velkých vajec-pokojové teploty
       25 g cukr-krystal
       200g moučkového cukru
       125 gmletých mandlí
       potravinářské barvivo
       postup : Bílky ušlehat do tuha a pak postupne pridavat cukr krystal až získáte lesklou pěnovou hmotu..Moučkový cukr rozmixujte s mandlemi na jemný prášek .Dvakrát ho prosejte !!a pak z lehka a hlavně po částech vmíchejte k bílkové hmotě..přidejte barvivo.a pak ZLEHKA!!! a pomalu přehazujte až bude stékat z vařečky jako široká stuha.Vyzkoušejte si spravnou konzistenci na talířku: pokud se tvoří špička.je to špatně! Měla by se vytvořit kulovitá hromádka .Pokud to tak není,opet přehazujte dokud se tak nestane.
      Poté dělejte cukrařským sáčkem jednotlivá kolečka cca 3-4 cm průměr .Důležité-jakmile mate plech ,,nasázený" celým plechem několikrát silně klepněte.a pak ho nechte stat ještě 15-30 minut .na Mkaronkách by se měl vytvořit suchý nelepivý povrch (...což se mě nikdy nepovedlo )
      Troubu předehřejte na 150 stupnů a makronky pečte 8-10 minut ( dlohodobým zkoumáním jsem přišla na to ,že se mi podaří,když je peču na 130 horkovzduch klído i 14 minut.makronka se vubec nesmí lepit k pečícímu papíru!
      • mischaaa
       AUTOR
       @ronieveva
       @petasgec  ještě dodatek ke krémům.Já jsem zatím vyzkoušela pouze dva .
       1.ve vodní lázni dát rozpustit čokoládu na vaření ,jakmile se rozpustí zšleham k tomu metličkou trochu smetany-hmota má být jemně krémová.ne řídka né husta-proste tak akorát ...pokud jsem chtěla chut čokolady necim ozvláštnit přidala jsem třeba skořici,nebo nastrouhanou kůru z pomeranče-myslím,že fantazii se meze nekladou
       2. mascarpone vyšlehat do hladka s trochou cukru´a pak už jen ,,kouzlit s příchutěmi.které přidáváš....limetka,pomeranč,levandule,oříšky,banány......atd