Doporučujeme: Beremese.cz Modrykonik.cz Mojasvadba.zoznam.sk Modrastrecha.sk Homebydleni.cz

petiiiska Neaktivní

Přestavuji dům - Region Pardubice  • 

 • Jednou za mnou přítel přišel s odkazem na jeden baráček v Moravanech, který byl momentálně na prodej. Už delší dobu jsme se po něčem poohlíželi a jasně jsem mu řekla, že po škole už chci zkrátka BYDLET. Vzal to vážně a začal na tom pracovat. Oznámili jsme to mým i jeho rodičům a hned jsme volali majitelce domu a posléze realitní kanceláři. Domluvili jsme si prohlídku baráčku, po týdnu znovu s odborníkem přes střechy a jelikož bylo vše v pořádku, rozhodli jsme se začít shánět penízky. Domluvili jsme si schůzku s finanční poradkyní a vybrali jsme s ní hypotéku u Equa banky. Mezitím jsme podepsali rezervační smlouvu s realitní kanceláří. Po pár dnech přijel na baráček odhadce z banky a jeho verdikt nás sice nepotěšil ale ani nezklamal :) Po dlouhém pročítání kupní smlouvy a pár připomínkách k ní, jsme smlouvu 8.3.2013 podepsali. Zároveň jsme podepsali i smlouvu s bankou. Po dalším dlouhém týdenním čekání dorazily z banky penízky a na sobotu 23.3.2013 ve 13:30 hodin se naplánovalo předávání baráčku :-) Konečně máme klíčky a ten pocit, že jdete do cizího domu, kde si vůbec nemusíte připadat cizí, protože je VÁŠ, byl prostě NÁDHERNÝ.... Už to není cizí dům :-)
  Jako první jsme se vrhli na kachličky v bývalé kuchyni. Dále jsme zbourali příčku, zrušili starou elektriku a zjistili, že se nám bortí jeden komín... Zabydleli jsme se ve velké místnosti, která se prozatím nebude rekonstruovat :-)
  Dále přítel začal rušit staré trubky k topení a plynu, obouchal špatnou omítku a s pomocí mého a jeho táty sundali traverzu mezi jídelnou a kuchyní a po dlouhém přemýšlení sundali i spodní strop z prken a rákosu. Zbyl nám původní z betonu, který se obložil sádrokartonem. Místnost to alespoň opticky zvětšilo a prosvětlilo :-)
  Když byly hotovy stěny a strop, objednali jsme dřevěná okna, udělalo se topení, kachličky a nalepili se stropní lišty. Mohlo se malovat. Kvůli přechodu mezi jídelnou a kuchyní se na strop přidělala dřevná lišta (falešný trámek). Nakonec chlapi přenesli krbová kamna, ve kterých jsme hned zatopili - byl to parádní pocit :)
  Dále jsme objednali dýhovanou podlahu a začala pokládka. Když bylo hotovo, zapojil se první lustr. Bohužel jsme zjistili nedostatky na stropě, takže znovu některá místa zatmelit, přebrousit a znovu vymalovat strop...všude spousta prachu, takže následoval úklid, který nakonec nebyl tak hrozný.
  Ke konci března nám konečně přivezli kuchyň (ještě pár nedostatků, ale jinak jsem z ní nadšená), zasadili jsme nové stromky (švestku, meruňku a nektarinku) a v půlce dubna by nám měli přivézt konečně postel - juchůůů :)
  Blížíme se k cíli, který jsme si prozatím určili :)
Příspěvky pro registrované uživatele se ti nezobrazují.
a uvidíš všechny příspěvky!
petiiiska
Petra
Registrace: květen 2012
Bydliště: Region Pardubice
Příspěvků: 4
Inzerátů: 0
O mně: Věřím, tedy padám......
Přátelé: 6
Líbí se mi tyto fotoblogy (6)