Doporučujeme: Beremese.cz Modrykonik.cz Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk Homebydleni.cz

Bezpečné bydlení s nízkými náklady na energie

Volba správného a účinného zateplovacího systému patří ke stěžejním rozhodnutím při stavbě nebo rekonstrukci rodinného domu. Pro snížení energetické náročnosti stavby použijte izolaci
z kamenné vlny. ROCKWOOL letos představuje FRONTROCK S pro
kontaktní fasády.

Tepelná ochrana a požární bezpečnost jsou jednoznačné výhody kamenné vlny. U rodinného domu, kde se nejvíce energie spotřebuje na vytápění a chlazení, uniká přes fasádu asi 30 % tepla. Správným zateplením lze ušetřit až 50 % nákladů na energie. Kamenná vlna je nehořlavá a zvyšuje požární bezpečnost stavby.

Úspora a tloušťka

Úspora energie a tepla patří k základním požadavkům při stavbě nebo rekonstrukci rodinného domu. Tepelné ztráty sníží vhodná tloušťka izolace a správné řešení konstrukčních detailů. Odpovídající tloušťka fasádní izolace, která splňuje normou stanovené hodnoty součinitele prostupu tepla U, vychází z tepelně technického výpočtu.  Čím je hodnota U menší, tím lepší jsou izolační vlastnosti konstrukce.

Obvykle platí, že aplikací větší tloušťky izolace dosáhneme lepších tepelněizolačních vlastností obvodové konstrukce. Při navrhování tloušťky je nutné zohlednit také vliv tepelných mostů. V minulosti se aplikovali izolace v tloušťkách 50 až 80 mm, v současné době se doporučuje 120 až 160 mm.

Obohacuje moderní bydlení

Izolace z kamenné vlny ROCKWOOL poskytnou domu optimální tepelnou ochranu a úsporu nákladů po celou dobu jeho životnosti. Kamenná vlna je prodyšná, hydrofobizovaná a odolná proti vzdušné vlhkosti. Tlumí nežádoucí zvuky vnějšího okolí a zajistí akustický komfort. Díky svému přírodnímu původu je recyklovatelná. ROCKWOOL využívá přírodní sílu kamene k obohacení moderního způsobu bydlení.

Nový produkt pro kontaktní fasády

Izolační materiál z kamenné vlny FRONTROCK S je určený pro zateplení vnějšího pláště. Nová jednovrstvá deska řeší nejenom pohledovou část fasády, ale také izolaci okenních a dveřních ostění. Produkt má velmi dobré mechanické vlastnosti, součinitel prostupu tepla λ (lambda) má hodnotu 0,037 W/mK a patří do třídy reakce na oheň A1.

Přidané 7. kvě 2017.  •  To se mi líbí
pr_clanek  
Přidané 7. kvě 2017.