Co je správně? Bezobložkové dveře nebo zárubně?

29. bře 2021

Také vás okouzlily minimalisticky laděné dveře, které postrádají viditelné obložky? Pokud byste si něčím takovým rádi zkrášlili váš domov a začali jste proto pátrat po bezobložkových dveřích, možná budete zklamáni. Nic takového totiž neexistuje…

Namísto bezobložkových dveří byste měli hledat raději bezobložkové zárubně a dveře, které s nimi dobře ladí. „Laici často hledají produkty, které nemají to správné označení a vychází pouze s pocitového pojmenování. Často pak bohužel tápou ve svém výběru a nemohou najít ty správné produkty, které se jim líbí. Právě pojem dveře bez obložek, neboli bezobložkové dveře mezi ně určitě patří. Správně se jedná o zárubně bez obložek, tedy trend hliníkových zárubní jejichž konstrukce nenese žádnou viditelnou obložku a dveře pak vypadají, jako by byly usazené pouze ve zdi. Příkladem takového řešení jsou naše skryté zárubně AKTIVE,“ uvádí vše na správnou míru Petr Paksi, obchodní ředitel společnosti JAP FUTURE, předního českého výrobce designových dveřních systémů. A jak tedy vlastně fungují zárubně, které na první pohled u zavřených dveří ani nezahlédnete?

Technologickým základem skryté zárubně AKTIVE jsou pevné profily z eloxovaného hliníku, které vytváří vnitřní konstrukci. „Skrytá zárubeň AKTIVE vytváří hranu průchozího otvoru a lze ji překrýt povrchovou úpravou příčky, například malbou nebo tapetou. Při pohledu na zavřené dveře tak bude výsledkem absolutně čistý průchod s elegantními liniemi, kdy uvidíte pouze dveřní křídlo. Skrytá zárubeň může být vyrobená i bez nadpraží, takže ji lze zkombinovat i s dveřmi dosahujícími až do stropu nebo dveřním křídlem sešikmeného nebo jinak atypického tvaru, takže je můžete bez obav použít klidně i v podkroví,“ popisuje Petr Paksi z JAP FUTURE. Otočné dveře, které se do tohoto typu zárubně instalují, jsou osazeny skrytými panty, které jsou z pohledové strany zcela skryté. Výsledkem tak je dveřní komplet s absolutní designovou čistotou.

Skrytou zárubeň AKTIVE oceníte i tehdy, pokud chcete mít v jedné místnosti vedle sebe dvoje dveře, které se otevírají každé na jinou stranu. „U klasických zárubní je nemožné, aby dvoje sousedící dveře v jedné stěně z pohledové strany lícovaly s povrchem příčky, pokud se jedny otevírají k sobě a druhé od sebe. Skrytá zárubeň AKTIVE to ale dokáže. Každé dveře můžete otevírat na jinou stranu, ale z pohledové strany budou stále elegantně tvořit jednu rovinu,“ doplňuje Petr Paksi z JAP FUTURE.

Až tedy budete hledat konkrétní řešení pro dveře bez viditelných zárubní, už víte, co je třeba do vyhledávače zadat.

Více na www.japcz.cz