Doporučujeme: Beremese.cz Modrykonik.cz Mojasvadba.zoznam.sk Modrastrecha.sk Homebydleni.cz

Dům, ve kterém vládne technika i modrý kocour

Našim zvířecím mazlíčkům občas náleží výsostné postavení. Věřili byste tomu, že takový domácí kocour může klidně rozhodnout, jakou barvu bude mít vaše fasáda? Přesvědčili nás o tom majitelé novostavby rodinného domu na Kladně, kteří dlouze přemýšleli nad vhodným odstínem omítky.

S fasádou dokonale ladí střecha v antracitovém odstínu. 

„Váhali jsme v katalozích nad několika variantami, až přišel kocour a položil tlapku přesně na tu barvu, kterou teď vidíte na omítce. A bylo rozhodnuto!“vzpomíná dnes s úsměvem i trochou nadsázky investor. Nutno podotknout, že výsledná kombinace bílé a šedomodré fasádní omítky působí svěžím dojmem a dodává novostavbě s klasickými tvary eleganci a šmrnc.

O barevném řešení fasády rozhodoval i domácí kocour.

Majitelé vsadili na individuální projekt rodinného domku s jednoduchou sedlovou střechou, který vypracoval projektant Václav Prynych. Celá stavba respektuje stávající urbanistický a krajinný ráz. Koneckonců, už při pořizování pozemku zaujal investory jasný územní plán klidné obce, který zachovává dostatek zeleně, výbornou občanskou vybavenost a klade důraz na sjednocený architektonický styl nové čtvrti. Majitelé rodinného domku měli při jeho projektování jasné představy a spolurozhodovali o většině použitých stavebních materiálů. V osobě majitele se ostatně nezapře profese, která přímo souvisí se stavebním odvětvím. Pán domu je technickým ředitelem firmy Vaillant, která je lídrem na trhu v oblasti moderních vytápěcích technologií.

Dům je obklopen zahradou, která přímo vybízí k relaxaci.

Sázka na tradiční materiály

Investoři preferovali klasickou zděnou stavbu z pálených cihel. Aby dům zůstal maximálně prodyšný a optimálně „dýchal“, rozhodli se pro jednovrstvé zdivo z broušených cihel s termoizolační omítkou. Tradičním materiálům zůstali majitelé věrni i při výběru střešní krytiny. Zvítězil nadčasový design keramické, pálené střešní tašky Rubín 13 od BRAMACU, která je v profilu jemně zvlněná. V ploše působí krytina decentně a harmonicky. Majitelé eleganci střechy podtrhli volbou engobované tašky v antracitovém odstínu, který dokonale ladí k modrošedé fasádě. „Líbil se nám nejen tvar tašky, ale současně nás přesvědčily reference. Známý byl kdysi na školení v Německu, kde se tašky vyrábí, a vychvaloval si precizní výrobní linku, kvalitu surovin i technologii výroby,“ vysvětluje investor.

Územní plán obce klade důraz na sjednocený architektonický styl nové čtvrti.

Chytrá domácnost

S exteriérem domu barevně sladili majitelé i interiérový design. Dům je zároveň dokonalým ztělesněním toho, čemu se říká „chytrá domácnost“. Ledacos se v něm ovládá pomocí mobilních aplikací a hned u vchodových dveří najdete supermoderní technickou místnost. O vytápění se stará tepelné čerpadlo Vaillant, k ohřevu vody slouží plynový kotel stejné značky. Pomocí aplikace lze sledovat tlak vody v topném systému, o kvalitu pitné vody pečuje domácí úpravna vody. Všechno to připomíná malou alchymistickou dílnu, ve které se míchá koktejl dokonalého vnitřního prostředí.

Investoři jsou s výslednou realizací naprosto spokojeni a nic by neměnili.

Každá domácnost vyzařuje nějakou vnitřní energii. V této si připadáte jako v bavlnce. Možná je to díky svěží kombinaci barev, rajské zahradě, dokonalé uspořádanosti, čistotě nebo všem těm technickým vymoženostem. Nemůže být pochyb o tom, že dům poskytuje jedinečný prostor pro odpočinek a relaxaci a je tedy dokonalým zázemím.

Pán domu spolurozhodoval o použitých stavebních materiálech, včetně střešní krytiny.

Přidané 11. říj 2018.  •  To se mi líbí
pr_clanek  
Přidané 11. říj 2018.