Jak vyrobit stylový nábytek z palet a beden

30. dub 2019

Originální a mimořádný nábytek je ten, který si člověk vyrobí sám. Právě k tomu má pomoci značka BUILDIFY. Pod tímto označení se skrývá materiál vhodný k výrobě vlastního interiérového nebo zahradního nábytku. Může to být police postavená z dřevěných beden, zahradní posezení anebo stolek s úložným prostorem. Pokud máte ale velkou fantazii, o to lépe, z tohoto materiálu je možné totiž postavit všechno.

„Výrobky BUILDIFY jsou dělané speciálně na výrobu originálního nábytku. Základem jsou palety a bedny, které lze navzájem snadno spojit, takže si šikovný kutil zvládne vyrobit nábytek přesně podle svých představ,“ vysvětluje Richard Klička, odborník z oddělení staveb a materiály v projektových marketech Hornbach. „Je tak snadné vyrobit designové komody a úložné regály, praktický televizní stolek nebo psací stůl. Mezi náročnější, ale o to povedenější kusy, patří například postel s nebesy nebo pohovka z palet. Nábytek se také hodí na zahradu jako třeba venkovní posezení.“

BUILDIFY - palety a dřevěné bedny

Základními stavebními prvky BUILDIFY jsou palety na výrobu nábytku a dřevěné bedny. Nábytkové palety jsou nepoužité, s rozměry europalet 80 x 120 cm, váhou 23 kg a s hoblovaným povrchem. Mají mimořádné vlastnosti, jako jsou dlouhá životnost, lehká údržba, odolnost materiálu a tvarová stálost. Dřevěné bedny jsou nepoužité bedýnky na ovoce, jsou z neošetřeného, neopracovaného smrkového nebo olšového dřeva. Nabízí se ve třech velikostech – velká bedna 30 x 39 x 60 cm, středně velká bedna 28 x 33 x 44 cm a malá bedna 21 x 23 x 34 cm. Mezi další materiály patří hranoly, prkna, ocelové trubky, spojovací nebo úhlové prvky. K výrobě lze použít také různé krytky, patky nebo kolečka s brzdou.

Všechny dřevěné materiály je možné lakovat různými barvami do požadovaného odstínu. „Pro bílý vzhled nebo vytvoření patiny je vhodný Izolační základ StyleColor, kterým se zabrání prokreslování látek obsažených ve dřevě a také vzniku nahnědlých, nehezkých skvrn. Následně se dřevo natře Křídovou barvou StyleColor, která schne asi dvě hodiny, poté se nátěr touto barvou ještě jednou zopakuje. Pokud chcete mít nábytek barevný, je jako podklad ideální Základová barva HORNBACH v bílém odstínu a následně naneste dvě vrstvy HORNBACH PU laku. Na závěr doporučuji uzavírací nátěr bezbarvým lakem StyleColor pro zabránění poškození a poškrábání,“ popisuje Richard Klička z Hornbachu. Pokud vyrábíte nábytek do dětského pokoje, použijte laky vhodné pro dětské hračky, ty jsou označeny znázorněným logem.

Zahradní pohovka Bonnie & Clyde

Pohovka z palet je odlišná a přitahuje pohledy okolí. Základ tvoří broušená nábytková paleta, hranoly a dřevěné desky BUILDIFY. „Na sedací díl je použita paleta, jako boční opěradla se použijí dvě menší dřevěné desky a nohy pohovky jsou z hranolů. Celou konstrukci ze spodu a zezadu stabilizují dřevěná prkna. Jednotlivé části se k sobě šroubují,“ popisuje Richard Klička z Hornbachu. Na pohovku si pořiďte kvalitní polstrování pro paletové sezení, které se prodává v kombinaci sedáku a zádové opěrky. Anebo si ušijte vlastní povlaky z voděodolné polyesterové textilie, která se vyplní drceným molitanem.

Odkládací stolek s úložným prostorem

Stabilní, robustní a vždy v originální formě – takový může být odkládací stolek s úložným prostorem. Pomůže s uschováním věcí a přišroubovaná kolečka usnadní manipulaci stolku. O rozměrech a barvě rozhodujete sami. „Dvě dřevěné bedny přišroubujte k sobě spodní stranou, vznikne vám tak dostatečná odkládací plocha a pod ní úložný prostor,“ popisuje stavbu Richard Klička z Hornbachu, „stolek můžete postavit na nohy nebo kolečka.“

Komody a úložné regály

Sestavte si pořádnou komodu – pestrobarevnou a variabilní, z velkých, středně velkých a malých beden. Vše můžete kombinovat podle vlastní chuti a nálady. Úložné regály a komody jsou vhodné na uschovávání věcí a perfektní jako originální designový prvek. Nábytek, který si vyrobíte sami, vytvoří dobrý dojem všude – na malém balkonu, velké terase i v obývacím pokoji.

Více o nábytku BUILDIFY na:https://www.hornbach.cz/cms/cs/cz/navody/dekorace_nabytek_obrazy/nabytek/buildify_jak_si_vyrobit

_stylovy_nabytek/jak_si_vyrobit_stylovy_nabytek.html

Přidejte se k nám na Facebooku – https://www.facebook.com/HornbachCZ