K čemu slouží termostatické baterie a proč byste jim měli věnovat pozornost

20. kvě 2021

Komfort, bezpečí, úspora. I tak by se daly jednoduše definovat termostatické baterie. Pojďme si o nich říct ještě něco víc. Zajímá vás, na jakém principu tento druh baterií funguje? Jaké existují druhy a zda se vůbec vyplatí zainvestovat do nich?

Jak termostatická baterie funguje?

Termostatické baterie fungují tak, že udržují stálou teplotu vody. A to i za situace, kdy klesne tlak vody v potrubí (např. dojde k puštění jiné baterie). Součástí baterie je ventil, nejčastěji bimetalový. Jestliže se změní teplota a tlak vody, dojde ke změně napětí ve ventilu. Ten se buď otevře, nebo zavře, což mění průtok teplé/studené vody. Díky tomu, že můžete s naprostou přesností regulovat požadovanou teplotu přesně podle vašeho přání, jsou baterie velmi užitečné.

Bezpečnost nadevše

Opaření vodou vám ani vašim neposedným dětem již nehrozí. Baterie obsahují dětskou pojistku, tudíž si můžete oddychnout. S touto pojistkou si dítě jen tak neporadí.
Bezpečí se ale netýká pouze dětí. K úrazu mohou přijít i dospělí. Většina baterií nabízí izolaci vrchního obalu, tudíž jsou na dotek příjemné a nespálíte se. To samé platí i v případě studené vody, která také dokáže být také pěkně nepříjemná. Především, když ji nečekáte.

Kde najde baterie svoje využití?

V dnešní době můžete baterie zakomponovat téměř kamkoliv. V koupelně se jedná nejen o umyvadlové termostatické baterie, ale i o vanové a sprchové baterie. Místo už ale mají i v kuchyních, pořídit si tak můžete i dřezové termostatické baterie. A nesmíme zapomenout ani na centrální termostatické baterie.

Vyplatí se?

Vzhledem k tomu, na jakém principu baterie fungují, můžeme s klidným srdcem říct, že ano. A to i přes vyšší pořizovací cenu. Používáním termostatické baterie totiž můžete oproti ostatním typům snížit spotřebu vody až o 50 %! Už nemusíte čekat, než se odpustí litry studené vody, a doputuje k vám teplá voda s vámi požadovanou teplotou. 

U nás si vybere každý

Hledáte odborníka přes sanitární vybavení koupelny i kuchyně? E-shop Sanitino.cz nabízí široký sortiment zboží včetně termostatických baterií do všech částí vašeho domu. Věříme, že si zde vybere i ten nejnáročnější zákazník.