Klimatický modul Zehnder ComfoClime zvyšuje kvalitu vzduchu i bydlení

11. zář 2023

Optimální klima ve vašem interiéru zajistí centrální systém řízeného větrání s rekuperací tepla s nadstavbou v podobě klimatického modulu Zehnder ComfoClime. Ten vám díky schopnosti dodatečně upravovat přívodní vzduch umožní dokonalou kontrolu nad jeho teplotou i vlhkostí a navíc se energeticky úsporně postará o vytvoření zdravého prostředí.

Dopřejte si doma klimatický komfort, který budete cítit na vlastní kůži. Inovativní klimatický modul Zehnder ComfoClime je určený pro dohřev, dochlazování a odvlhčování vzduchu. Díky tomu představuje novinka švýcarského výrobce Zehnder revoluční řešení pro dosažení nejvyššího standardu pohodlí a zdravého bydlení. „Klimatický modul Zehnder ComfoClime je nadstavbou pro rekuperační jednotku Zehnder ComfoAir Q. Jeho pokročilá technologie umožňuje plynulou a automatickou úpravu teploty vzduchu a optimalizaci jeho vlhkosti. Tím zajišťuje ideální klima ve vašem interiéru po celý rok,“ uvádí Pavel Vořech, produktový manažer pro komfortní větrání Zehnder.

Klimatický modul ComfoClime zajišťuje dohřev či dochlazování vzduchu podle venkovních podmínek.

V létě dochlazuje, v zimě dohřívá

Klimatický modul Zehnder ComfoClime se dokáže postarat o vaše pohodlí v létě i v zimě. V letních měsících se interiéry často přehřívají a přesouší, což způsobuje problematické vnitřní klima. Tento inteligentní modul však dokáže přehřívání místností předcházet automatickým temperováním – přiváděný vzduch dlouhodobě efektivně chladí. Jak vysvětluje odborník ze společnosti Zehnder: „Udržováním konstantní teploty zajistí modul Zehnder ComfoClime interiéru příjemné klima, takže vzduch nebude potřeba v létě nárazově dochlazovat klimatizací.“ A co v zimním období? „Systém dokáže přiváděný vzduch také dohřívat. Během chladných zimních dní tak poskytne interiéru tepelný komfort a navíc v místnostech optimalizuje vlhkost, takže nebude docházet k přesušování vzduchu a podlah nebo nábytku,“ dodává. K celkové pohodě v domácnosti přispěje i velmi tichý provoz klimatického modulu.

Schéma letního provozu s využitím rozvodů Zehnder ComfoTube Therm: Větrací jednotka Zehnder ComfoAir Q se postrará o stálý přísun čerstvého vzduchu. Výkonný entalpický výměník zajišťuje komfortní rekuperaci až    95 % tepla, vlhkosti a chladu. Klimatický modul navíc dochladí přiváděný vzduch na komfortní teplotu.

Schéma zimního provozu s využitím rozvodů Zehnder ComfoTube Therm: Větrací systém s rekuperací tepla zajišťuje výkonné a energeticky úsporné větrání i v chladných zimních měsících. Klimatický modul se navíc postará o dohřívání vzduchu a optimalizaci jeho vlhkosti.

Zehnder ComfoClime je nejen špičkovým řešením pro optimální teplotu, ale přináší také výrazné úspory energie, čímž vám pomůže dosáhnout lepší třídy energetické náročnosti budovy (PENB). Jeho inteligentní funkce a invertorová technologie zajišťují, že spotřeba energie je minimalizována, což má příznivý dopad na rodinný rozpočet.

Jednoduchá instalace i ovládání

Modul Zehnder ComfoClime nabízí jednoduchou a bezproblémovou montáž. Skládá se pouze z vnitřní jednotky, což znamená, že není potřeba žádných vnějších prvků, ani vývodů potrubí na fasádu budovy. Klimatický modul se jednoduše nasadí na větrací jednotku ComfoAir Q. Lze jej tak instalovat i dodatečně. Samotná instalace je snadná a rychlá díky Plug&Play řešení. Stačí připojit elektrický kabel a systém je připraven k provozu. Ovládá se pomocí mobilní aplikace, ve které můžete měnit nastavení, programovat různé scénáře a přizpůsobovat si teplotu podle preferencí uživatelů.

Systémy Zehnder je možné řídit pomocí aplikace pro mobilní zařízení. Ovládání je intuitivní.

Montáž klimatického modulu ComfoClime 24 na větrací jednotku ComfoAir Q350 je velmi snadná. Modulární systém Zehnder umožňuje rychlé nasazení díky systému Plug & Play.

Na míru každému prostoru

Kombinace větrací jednotky Zehnder ComfoAir Q a klimatického modulu Zehnder ComfoClime zajistí každé domácnosti úsporu energie i zdravé prostředí, jelikož snižuje množství škodlivin v domácnosti – odstraňuje z přívodního vzduchu nečistoty a alergeny. Kromě kvalitního provedení svých produktů si švýcarský výrobce Zehnder zakládá na komplexnosti svých služeb, a proto nabízí návrh větrání na míru zdarma. „V rámci plánování systému komfortního větrání vám zdarma zpracujeme individuální návrh a nezávaznou cenovou nabídku. V rámci této služby dimenzujeme správný výkon větrací jednotky a klimatického modulu a také ideální rozvody vzduchu,“ přibližuje Pavel Vořech ze společnosti Zehnder.

Návrh systému komfortního větrání individuálně  přizpůsobený každé realizaci nabízí Zehnder zdarma.  

www.zehnder.cz