Trendy betonové dlažby roku 2021

12. bře 2021

Rok 2020 je za námi a ten nový prozatím moc optimismu nepřinesl. Naše životy se zasekly v otupující jednotvárnosti. Ale co naplat, pozitiva v dané situace je třeba hledat neúnavně, abychom si zachovali alespoň špetku zdravého rozumu. Jedním z nich je fakt, že většina z nás získala více času na údržbu a zlepšování svého domova.

Pokud máte zahradu, možnosti vyžití máte doslova nekonečné. Jistě již také s nedočkavostí očekáváte opravdový příchod jara, který vám umožní pustit se do nezbytné práce, která ke každé zahradě neodmyslitelně patří. A jelikož ke každé zahradě patří kromě pěstěné zeleně i uvážlivé použití zpevněných ploch, přinášíme vám tipy, co letí v letošním roce. 

Při samotném  výběru dlažby bychom se měli řídit kvalitou daného povrchu a samozřejmě bychom neměli zapomínat na estetickou stránku.  Vzhledem k proměnlivému charakteru počasí s výraznými výkyvy teplot, jsme ve výběru vhodných materiálů v našich zeměpisných šířkách mírně omezeni. Vyhledávaným materiálem je po dekády beton, díky své odolnosti, trvanlivosti, variabilitě, nepřeberným vzhledovým možnostem a v neposlední řadě díky příznivé ceně. Beton je navíc čistě přírodním materiálem, jehož střídmé použití zajišťuje bezpečný pohyb a zpříjemňuje pobyt na zahradách již po generace.

Novinky sází na přirozenost

Jednou z novinek v portfoliu společnosti Presbeton  je plošná dlažba KAYLA. Na první pohled upoutá reliéfním povrchem, který věrně imituje přírodní kámen. Zdrsnělý povrch kromě estetického rozměru přináší i praktické výhody, které oceníte zejména při dešti. Dlažba KAYLA má totiž vynikající protiskluzové vlastnosti. Je nabízena v atraktivním formátu 600 mm x 300 mm a tloušťce 400 mm, která umožňuje její použití na pochozí plochy, tj. terasy, přístupové cesty k domu a chodníčky. Výběr ze tří moderních barev vám umožní dokonale sladit dlažbu s celkovým vzhledem objektu. Dlažba KAYLA je samozřejmě mrazuvzdorná a opatřená vnitřním ochranným systémem Protect System IN proti znečištění a pronikání vody.

Zajímavá struktura, tři atraktivní barvy a široké použití na pochozí plochy, to je novinka KAYLA!

Pusťte barvy do života

Teplé zářivé barvy ovlivňují náší náladu pozitivním směrem, proto neváhejte a vybírejte z barevných varint dlažeb. Teplá žlutá nebo odstíny červené a terakoty vnesou příjemný optimistický nádech do každé zahrady. Dlažby Presbeton jsou navíc opatřeny takovými vnitřními a povrchovými úpravami, které výrazně prodlouží trvanlivost barevných pigmentů.

Dlažba ALMA je nabízena v několika rozměrech včetně velkého formátu 800 mm x 800 mm. Populární pro povrch teras je i teplý žlutý melír.

Červená barva vás doslova nabije energií. A té je v zahradě potřeba víc než dost, nemyslíte? Zajímavá rustikální dlažba VEKTORIT věrně imituje stará cihlová dláždění. 

Velké formáty scénu neopouští

Velkoformátová dlažba je v posledních letech nesmírně trendy. A ze scény jen tak neodejde. Působí totiž luxusně, sjednocuje prostor a opticky ho zvětší. Své uplatnění tak nachází jak ve stísněných prostorech, tak tam, kde je žádoucí velikost vyskládané plochy naopak podtrhnout.

Společnost Presbeton, nabízí celou řadu velkoplošných dlažeb splňující nejpřísnější estetická i kvalitativní kritéria, včetně těch pro maximální zatížení. Na zahradách se však uplatní i subtilnější varianty. Například dlažba DAREA věrně imituje dřevěná prkna.  Zkrášlí tak jakoukoliv terasu či prostor kolem domu.  

Dřevo nebo beton? Dnes již kompromisy dělat nemusíte. Betonová dlažba se vzhledem dřevěných prken vydrží prakticky všechno. Díky povrchové impregnaci PCT je navíc velmi usnadněno její čištění. 

www.presbeton.cz