Svažitý pozemek 802 m2 nahrával spíše patrovému domu, ale chtěli jsme bungalov i za cenu složitějších terénních úprav a provedení základové desky a samozřejmě zmenšení zahrady. Dům bude montovaná nízkoenergetické dřevostavba s difuzně otevřenou konstrukcí, zastavěná plocha 130 m2, užitná plocha 110 m2. Jako úložné prostory na zahradnické potřeby, sportovní a sezónní věci, dílna, dřevo…postaven sklad 28 m2, na jehož střeše vzniklo v úrovni silnice parkovací stání pro dvě osobní auta (požadavek SÚ).
Demolici původní chaty, část terénních úprav, sklad a ukládání nádrží a DČOV prováděla jedna firma, základovou desku druhá firma a montovanou dřevostavbu bude provádět formou stavby na klíč třetí firma.
Elektřina byla přivedena kabelem na zeď původní chaty, musela se udělat přeložka na kraj pozemku.
Obecní voda přivedena není (výstavba vodovodu je ve fázi stavebního povolení), na pozemku je vrtaná studna s pitnou vodou (i za sucha bylo vody dostatek).
Kanalizace byla daleko nebo přes spodní pozemek, rozhodli jsme se proto pro domácí čistírnu odpadních vod.

Koupě pozemku v prosinci 2017.

Rok 2018:

Leden až květen – studie, projektová dokumentace.

Jaro, léto – vyklízení staré chaty, bourání starého zahradního domku, kácení stromů….

Červen – demolice původní chaty.

Červenec až prosinec – stavba skladu, parkovací stání, terénní úpravy, vsak, ukládání nádrží a čistírny, příprava na bazén, další úpravy a hutnění terénu pod základovou desku, základová deska, deska pod bazén.

Termín zahájení montáže domu ještě není přesně daný, předběžně by to měl být konec ledna – začátek února 2019.

Před montáží musíme uložit bazén (pak bychom ho tam už nedostali) a začneme upravovat terén do finální a pro život použitelné podoby, což bude docela oříšek :-)