31.8.07 jsme podepsali kupní smlouvu na pozemek, vzali si hypotéku a doufáme, že jí do 09/08 splatíme, abysme si mohli vzít druhou a začít stavět. Tak teď máme necelý rok na objíždění stavebních firem a shánění info a inspirace. Taky se začínáme zařizovat. V srpnu 07 jsme si přivezli do podnájmu naší úžasnou postel na míru. Někdy v říjnu jsme si koupili houpací "Vladko" křesla z Ikey. Zbyl materiál na stolek k TV ze samého materiálu jako je postel. Taky jsme si vybrali projekt a zvažujeme dřevostavbu. K Vánocům, narozeninám apod. dostáváme jen samé užitečné věci. Ani nevíte, jak moc se těšíme, až si to všechno budem stěhovat! Náš společný sen se stává skutečností... Jen tak dál...
29.1.08 Nakonec dřevostavbu ne e. Bude to klasický Porotherm. Dnes jsme podepsali smlouvu na projekt za velice slušné peníze od pána z práce, super! Teď nám dělá skicu, zítra si jde zaměřit pozemek a tak sháníme vše potřebné ke stavebnímu povolení.
2.2.08 Byli jsme se podívat na hrubou stavbu našeho budoucího domečku a jen jsme si potvrdili 100% správnost našeho rozhodnutí právě pro tento bungalov! Je super!
4.2.08 Dnes jsme dostali od projektanta půdorys, rozpis velikostí místností + jaká kde bude podlahová krytina a kde obklady, pohledy ze všech stran, vypadá to fakt skvostně.
17.2.08 Balíme věco do krabic, budeme se 1.4.08 stěhovat k přítelový babičce, než postavíme, taková přechodná doba... To je ale krámů :-)
19.2.08 Projektant nám předal kompletní projektovou dokumentaci! Sláva! :-) Tak teď nás čeká banka a stavební úřad :-)
25.5.08 byli jsme na stavebním úřadě, kde nám podali všechny info o stavebním povolení. Je toho spoustu co potřebujeme, ale naštěstí už většinu máme. Taky jsme oběhli vodovody a ČEZ, tak čekáme na vyjádření od všech :-)
29.2.08 přišlo vyjádření z ČEZu - paráda, připojej nás! :-) a ještě ušetříme za jističe, již jsou zaplacené super!
17.3.08 nám dal vyjádření ke stavbě starosta obce a i souhlas k vyjmutí pozemku ze ZPF
18.3.08 přišlo vyjádření od vodovodů, další krůček kupředu
19.3.08 jsme konečně podali žádost o stavební povolení se všemi vyjádřeními a tak teď už budeme jen čekat na kouzelnou tabulku Stavba povolena :-)
Tak sláva! Máme stavební povolení! Dne 9.6.2008 nám to přišlo! :-))
Mezitím proběhlo spousta jednání se stavebními firmami a snad se vše blíží ke zdárnému konci. Uvidíme. Už aby se kopalo.
14.6.08 jsme posekali pozemek, byla tam děsná džungle a vystavěli náš el. rozvaděč.
10.7.08 nám ČEZ připojil el. hodiny, můžem míchat a vrtat a tak :-))