Co vydrží na balkoně celoročně?

6. lis 201940

Máte tipy na nějaké osvědčené rostliny, které na jižním balkoně vydrží léto i zimu? Klidně i opadavé keře, stromky...zkoušela jsem vše možné a vše tak nějak chcípalo, zelenina zas nevydrží přes zimu. Napadly mě nějaké trávy, ale znám jen Pampovou a ta je moc vysoká. A taky co mezi ně? Aby to bylo slespoň trošku hezké. Něco olistěného bych ráda.
Vistárie by byla krásná, ale prý na balkoně není zcela nenáročná. Břečťan by mohl být, ale byla bych raěji pro rostliny, které listy zbarví, pak třeba opadají.. ale pěstovat na balkoně malý stromek z náletu, třeba modřín či nějaký malý dub, to asi nepůjde, co?

 • @myfairlady  Muchovnik, jinak se mu lidove rika indianska boruvka. Kdyz je vzrostlejsi - i se prodavaji, tak supluje stromek. I Aronie (Cerny jerab) je fajn, i na plody. Oboje pekne barvi listy na podzim a opadaji. Na balkone vypadaji pekne 🙂 Mela jsem je v byte ve vysokem patre na jih.

 • @gepe děkuju z tipy! Neznám, kouknu! A měla jsi je skutečně venku i při mrazech, přes celou zimu a nic se jim nestalo?

 • @myfairlady  ano. Akorat jednu zimu neprezila jedna Aronie, jinak ty ostatni co byly na lodzii jsou ok a uz vegeti na zahrade u domu 🙂

 • kdybyste měli vybrat mezi těmito květinami, které by na balkoně v suchu a drsných podmínkách nejlépe přežily, které by to byly? Případně - zvládnete tyhle kytky seřadit podle odolnosti od největšího nezmaru? :

  vistárie / popínavá růže / clematis / zimolez / trubač /

Přidej příspěvek

  Nenašli jste co jste hledali?

  Hledat pouze v názvech témat
  Články od našich partnerů
  Tepelná čerpadla BOSCH lákají nízkými náklady a snadnou obsluhou
  Cihly HELUZ zvyšují akustický komfort v bytech i kancelářích
  Levnější stín s venkovní roletou VELUX
  Archiv článků od partnerů