Co vydrží na balkoně celoročně?

Máte tipy na nějaké osvědčené rostliny, které na jižním balkoně vydrží léto i zimu? Klidně i opadavé keře, stromky...zkoušela jsem vše možné a vše tak nějak chcípalo, zelenina zas nevydrží přes zimu. Napadly mě nějaké trávy, ale znám jen Pampovou a ta je moc vysoká. A taky co mezi ně? Aby to bylo slespoň trošku hezké. Něco olistěného bych ráda. Vistárie by byla krásná, ale prý na balkoně není zcela nenáročná. Břečťan by mohl být, ale byla bych raěji pro rostliny, které listy zbarví, pak třeba opadají.. ale pěstovat na balkoně malý stromek z náletu, třeba modřín či nějaký malý dub, to asi nepůjde, co?
Odpovědět
@myfairlady Muchovnik, jinak se mu lidove rika indianska boruvka. Kdyz je vzrostlejsi - i se prodavaji, tak supluje stromek. I Aronie (Cerny jerab) je fajn, i na plody. Oboje pekne barvi listy na podzim a opadaji. Na balkone vypadaji pekne :) Mela jsem je v byte ve vysokem patre na jih.
Odpovědět
@gepe děkuju z tipy! Neznám, kouknu! A měla jsi je skutečně venku i při mrazech, přes celou zimu a nic se jim nestalo?
Odpovědět
@myfairlady ano. Akorat jednu zimu neprezila jedna Aronie, jinak ty ostatni co byly na lodzii jsou ok a uz vegeti na zahrade u domu :)
Odpovědět
kdybyste měli vybrat mezi těmito květinami, které by na balkoně v suchu a drsných podmínkách nejlépe přežily, které by to byly? Případně - zvládnete tyhle kytky seřadit podle odolnosti od největšího nezmaru? : vistárie / popínavá růže / clematis / zimolez / trubač /
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 letech
asi bych tam dal tújky. 😄 to jediné mi příjde že vydrží vše. 😄
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?