Na balkoně prý nejde celoročně skoro nic :(

byla jsem v zahradnictví že se optám na nějaké možné rostliny na celoroční osázení balkonu. Pán se mi vysmál, že vistárie teda v žádném případě nepřežije. Clemais že to taky nedá. A prej ať se pokouknu po nějakých zakrslých tujích, ty mu venku vydrží tak 4 roky. No já byla teda docela opařená... fakt?
Odpovědět
Určitě ne, ale chce to opravdu kvalitní nemrznoucí květináče. A taky zalévat i v zimě, když nemrzne. Měla jsem na balkóně rostliny přes 10 let v květináčích.
Odpovědět
@tinabla a které rostliny to byly, prosím? A jak jste měla velké květináče?
Odpovědět
Profilova fotka
@myfairlady Ahojky, my už máme balkon zarostlý 🙂 částečně túje v dřevěných květináčích. Pak levandule, drží i chryzantémy, ozdobný česnek, tulipány a další cibuloviny, ozdobné trávy. Z bylinek máta, meduňka. Máme i malé stromečky - červený javor a jinan. Vypadají hezky a než se přestěhujeme do domečku tak budou akorát velké. Během roku nám to průběžně kvete, na podzim zazimuju tak, že dám na povrch mech a malé klacíky. Květináč omotám netkanou textilií a je hotovo. Zatím jsme takto zvládli 2 zimy. základ je nezalívat květiny, když mrzne, aby nepromrzly a je to vše v pořádku.
Odpovědět
@myfairlady měla jsem vrbu na kmínku(kočičkovou) smrk na kmínku, malou borovici, břečťan, javor, netřesky.To bylo trvanlivé, Vždycky jsem tam dosázela letničky, balkónovky. Květináče byly min. průměr 50 cm.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 6 měsících
Ale jde a je toho docela dost. Buxusy nejen tuje ale i ruzne druhy tisu atd atd. Mit dobre kvetinace a na zimu zazimovat. Ja mam balkon nezastreseny a zatim ok. Vybirej zimostrazy ☺
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
myslím, že nám taky něco vydrželo přes zimu, ale nechápu, proč zrovna chcete něco pěstovat v zimě..🙂
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 10 měsících
Ahoj, na balkone vypěstuješ a přes zimu přežije v podstatě cokoliv 🙂 Já na balkoně pěstuju borůvky, maliny, jahody, saláty, okurky... 🙂 Pokud by jsi chtěla mrkni pro návody jak pěstovat sem : balkonovadzungle
Odpovědět
@lucie22d do džungle táhni ty a tvůj odkaz 😠
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 10 měsících
Souhlasím s vámi, že je důležité zalévat rostliny na balkoně i v zimě. Neměli byste je zalévat, když venku mrzne, jinak by mohly zmrznout. Důležité je také vybrat pro rostliny správné nádoby. Měly by být dostatečně velké, aby mohly kořeny rostlin růst.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?