Bazén, kolik vás stál včetně výkopů apod.?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
aho rádi bychom udělali letos zapustený bazen mohla bych vás poprosit o ceny kolik vás stál myslím vč výkopů apod. a kak máte bazen velký??
Odpovědět
Dobrý den mohu poprosit o vaše zkušenosti kdo má vybetonovaný bazén potaženy silnou fólií koho jste poptávali a na kolik vám vyšli i s prací okolo my jsme poptávali 6 firem z toho se nám ozvali jen 2 a ta jedna chce jen za práce okolo 300tis přijde nám to hodně přemrštěné velikost 7x3
Odpovědět
Profilova fotka
@luciifer ahoj, akorát řeším různé varianty bazénu, jen potažení geotextílií a fólie mi firma nacenila na 80 tis. a to byla nejlevnější varianta. Zbytek jsme chtěli dělat sami - výkop bagr 700/hod - takže počítám 10 tis. , ztracene bednení na bazén cca 10 tis. beton na zalití desky a zabetonování bednění cca 20tis. Ostatní věci na zprovoznení bazénu - 40 tis. (filtrace ,skimmer, montáž, šachta,zateplení, světlo..) Nakonec jsem našla plastový bazén, který mi vyhovuje a výjde i svěci okolo 110its. , my už jen musíme zařídit ten výkop a obetonování což počítam že bude okolo 50tis.
Odpovědět
chtěl bych oživit trošku diskuzi a taky se zeptat. Obeslal jsem pár výrobců z okolí a zjistil jsem ze se vecinou alespon pro me oko bazeny v mé cenové relaci vyrábí všechny podobně a příslušenství které jsem zvolil vštšinou všichni nacenili od stejné značky. Moje podmínky Skimer, 3x7x1,5 hranatý, schody s lavicí, solinátor, protiproud. je tady někdo kdo by mi poradil s ohodnocení kombponentů a nebo řekl nějaké zkušenosti ? Třeba solinátor většinou nabízejí MINISALT- no a jeden člověk který má trošku zkušenosti řekl, že s ním nemá dobré zkušenosti a je lepší si připlatit pár tisíc za jinou značku.
Odpovědět
Profilova fotka
@spaly My ideme stavat presne taky bazen ako pises, 7x3.5x1.5, schody s lavicou, protiprud, tepelne cerpadlo, zastresenie a salinator na upravu vodu. Pozerali sme viac znaciek a nakoniec dame sice drahsi, ale vraj lepsi elektrolyzer Zodiac eXO iQ (+Dual link so sondou Redox & pH).
Odpovědět
@sidzej odkoho máte vybraný bazén ? ja TČ dávat zatím nebudu , mám na domě IVT AIRX které se dá dopojit a solární ohřev tak uvidíme. Solinátor se dá taky dopojit později tak uvažuju že to zkusíme bez toho mezitím ....uvidíme...nakonec se to objedná se vším jako vždy a bude 😄
Odpovědět
@spaly No spis obecne - jste si jisti, ze budete plavat v protiproudu? Zkusili ste si to nekde? Pro me teda absolutne nezbytne v ceskem klima je tepelne cerpadlo. Zkusila jsem si loni bazen v srpnu na Jizni Morave a byl studeny, ze se v nem nedalo existovat. Jinak muj sen je rozmer 4.5x2.5m. Nic velkeho. Z toho cca 1.5m melcina, na ktere se da povalovat, hodit si tam lehatko a "lezet" ve vode...A kazdopadne prihrev.
Odpovědět
Misto plavani v protiproudu si koupis gumicky a privazes se a funguje to jako protiproud s automatickou regulaci za 150.000 Kc 🙂)
Odpovědět
Profilova fotka
@lala211 Toto mi uz vela ludi vravelo, ze to funguje super a ta guma stoji par euro 🙂
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 4 měsících
Profilova fotka
@yaka Precetla jsem jednim dechem a nic dijy za sloh a smysluplny komentar 🙂 Ukazu manzelovi 🙂 At bazen slouzi 👌
Odpovědět
Ráda bych se zeptala, jestli jste při stavbě bazénu někdo narazili na problém se spodní vodou. Uvažujeme o zapuštěném bazénu, včera jsme oběhli dvě firmy (jedna plastové bazény, druhá se ztraceným bedněním). Původně jsme se klonili k plastovému, ovšem při poptávání výkopových prací, které bychom si museli řešit samy nám známý (stavař, který v zdejší lokalitě pracuje pro developera, tudíž zná situaci) říkal, abychom do toho vůbec nešli, že už v 70 cm narazíme na spodní vodu. Hodně spodní vody. Což znamená, že práce - pokud by vůbec byl někdo ochotný to kopat - se hovadsky prodraží. Máte někdo takovou zkušenost? Našli jste případně řešení?
Odpovědět
@novomangelka Do toho bych taky nesla...a co pekný nadzemní? Ale ty krasne nad zemi byvaji drahe...
Odpovědět
@bayt nadzemní máme, ale není to ono, no. Naše děcka vodu milují, jsou schopné se čvachtat už v květnu, když má voda těsně nad 20 stupňů, teď se taky ještě budou koupat 😄 Už jsou větší, tak jsme právě chtěli dát hezký bazén do země, aby mohly plavat, skákat... Když nebude zbytí, tak možná pořešíme něco většího nad zem, ale zatím to nevzdáváme
Odpovědět
Článek se načítá
@novomangelka Muzete mit velky nad zem, akorat skakani leda z mustku 😉
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 měsících
@tws mohu prosím požádat o kontakt na firmu do zprávy, moc děkuji 🙂
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 měsících
Profilova fotka
Ahoj, my jsme zařizovali bazén loni a z mé osobní zkušenosti je třeba počítat cca 200 tisíc se vším všudy. A tedy výkop jsme si nakonec dělali sami s pomocí kamaráda, který nám navíc půjčil bagr, ke kterému jsme jen dokupovali lžíci tady https://www.lzicealopaty.cz/, což vyšlo nejlépe. Každopádně to celkově vůbec není levná sranda.
Odpovědět
Profilova fotka
@daniel_schwarz to jste se vážně registroval před 21dny kvůli tomu odkazu?
Odpovědět
Profilova fotka
@mia_x Můžete mi poslat fotku a název firmy která to dělala. Děkuji
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 měsících
Profilova fotka
@mariero Dobrý den, prosím nemáte fotku bazénu? jaký typ přesně prosím máte? výrobce? Děkuji
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Diskuse pokračuje po 11 měsících
Profilova fotka
Hezký den, oživuji téma. Stavěl si někdo v dnešní době bazén svépomocí? Mohla bych poprosit o přibližné nacenění? Mám představu o velikosti bazénu přibližně 7x4m se schody a lavicí a slanou nebo minerální vodou. Vůbec nevím s jakou částkou bychom při dnešních cenách mohli počítat s tím, když bychom si krom vykopových prací zvládli asi vše udělat sami. Děkuji
Odpovědět
Profilova fotka
@madmaselka Zdravíčko,pokud opravdu umíte kromě výkopu postavit bazén,tak spočítat materiál je to nejjednodušší. Navíc pochybuju, že si sami nalepíte folii nebo vyrobíte krytí.Odhad sami 350-400,firma 600+.
Odpovědět
@madmaselka kamarádka staví bazén (ve svahu), od firmy se vším všudy ji to vyjde k jednomu milionu. Vedle našeho domu si soused ted nechal postavit bazén (6x2), vložena skořepina, slaná voda, protiproudem- se vším všudy asi půl milionu. Dejte pak vědět jaké máte nabídky. Známý co teď chcou stavět bazén ( ne svepomoci) počítají půl milionu až ten milion.
Odpovědět
@madmaselka Delali jsme 5 x 3 metry, hloubka mezi 1,2 a 1,8 metru. Kopano pujcenym bagrem, pak ztracene bedneni jsme zdili sami (beton dovezeny na multikare). Geotextilii a folii nam delala firma. Okraj mame z cihel z rozebraneho domu, pokladame sami. K tomu technologie - mame pouze cerpadlo s filtrem, vic nepotrebujeme. Zatim jsme na 60 tisicich, samozrejme pri soucasnych cenach by to bylo vic. Zakryti chceme udelat formou pojizdne terasy, samozrejme sami, to bude uz ale za jiny peniz, pocitame max 50 tisic.
Odpovědět
@madmaselka ahoj, dokončuji bazén 6x3x1,35m. Výkop s štěrkem byl za 5k, protože bazén je v mírném svahu, ZB25, zatepleno dno XPS 40mm, stěny zvenku perimetr 40mm, bílá fólie Elbe supra, sladká voda, led světlo, 2 trysky, betonové lemy Best, antracit nízké zastřešení. Celkem 300k, Zastřešení z toho 110k. Deska svépomocí, zbytek stavěli chlapi za 175kc/hod. beton pumpa, fólie a zapojení technologie živnostník. Vše jsem nakupoval a koordinoval sám. Bazén postaven minulý rok s hrubou stavbou, folie technologie a zastřešení koupeno prosinci. Jen fólie je teď dražší o 150KČ/m2, zastřešení 15k, beton 15% atd.
Odpovědět
@oskar83 to je vážně nesmysl, bazén za 600 tis. 😄 teda záleží jaký, ale normální plastový asi ne
Odpovědět
Profilova fotka
@oskar83 Folii by nám pomohl kolega z práce, který má zkušenosti. Krytí nechceme. Vím, že si materiál můžeme spočítat, zajímala mě nějaká osobní zkušenost 😉
Odpovědět
Profilova fotka
@artep1987 děkuji, to jsou teda šílené částky 🤦‍♀️ určitě bychom dělali sami bez firmy, ale nejdřív příští rok. Pokud nám to někdy klapne, podám report 😁😉
Odpovědět
Profilova fotka
@puhelin děkuji moc za osobní zkušenost. Máte to zatím za parádní cenu, proto mě odhad ceny i v dnešní době kolem 350-400 tis. přijde přehnané. Ale proto se ptám, ať pak nejsme zaskočení. Byli bychom rádi, kdybychom se vešli do 200 tis.
Odpovědět
Profilova fotka
@mpavka děkuji za osobní zkušenost, tato cena mi přijde reálná. Odhadem jsme počítali těch 200tis. za bazén bez zastřešení.
Odpovědět
@madmaselka koukal jsem do rozpočtu a za postavení kopmlet jsem dal 40k + 20k za sváření fólie s technologií, ale bylo v tom lepidlo a nějaký materiál.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?