Jaký povrch kolem bazénu?

Profilova fotka
Co máte kolem bazénu? Co byste doporučili ze své zkušenosti - dlažba, zámkovka, dřevo, plast-dřevo, kamenný koberec? Nám se líbí kamenný koberec, ale bojíme se, aby se neloupal. Ideálně něco bezúdržbového, co dlouho vydrží a nemusí se na to sáhnout. :-) Díky za zkušenosti.
Odpovědět
Sice zatím nemám praktické zkušenosti, ale na do budoucna na terasu a kolem chci udělat vymývaný beton s následnou penetrací. Myslím, že je to nejtrvanlivejší povrch, než nějaký kamenný koberec. A můžete si navolit druh kameniva pro výsledný efekt
Odpovědět

Odpovědět
@specnaz84 Na vašem obrázku není vymývaný beton, ale právě epoxidový kamínkový chodníček. Na kamenný koberec je možné si navolit jakýkoliv druh kamínků, mramorové drti, valounků, směsí, dají se tvarovat různé dekorace...vymývaný beton takové možnosti nemá. Ty frakce jsou čisté a pod epoxidem, takže neoxidují a vypadájí živě, prostě jako mokré kamínky v moři. tady je galerie možností: http://www.modrastrecha.cz/catalog/ve... Ta trvanlivost bude velmi podobná, ale kamínkový chodníček je pružnější, nepraskne mrazem a hlavně ten povrch je propustný jako cedník, takže na něm nezůstavají kaluže ani stojatá voda.
Odpovědět
@frangipani_cz Dal jsem jen jako příklad, ze vymivany beton není jen jen o klasickém kamenivu. Za mě, koukal jsem na par kamenných chodníčků a ploch, které dělali firmy a nechtěl bych to. Já do budoucna budu všechny zpevněné plochy dělat betonové. Beton je pro mě nejlepší volba ohledně kvalita x cena x variabilita, vše samozřejmě záleží na připraveném podloží
Odpovědět
Profilova fotka
@specnaz84 Ten vymývaný beton mě zaujal. Původně jsem uvažoval o kamenném koberci ale co jsem se ptal lidí kteří ho už nějakou dobu mají, upustil jsem od něj. Máte představu na kolik to tak výjde za metr? A dá se to dělat svépomocí, nebo na to musí být firma?
Odpovědět
Na chalupě máme pod výrivkou dřevo které jsem po zkušenosti vyřadila jako povrch k bazenu .Dlažba se zase rozpali a klouže tudíž mi nepřijde vhodná k bazenu. Nakonec jsme vybrali kamenný koberec Piedra .Důležite je jako u všeho dodržet přesně technologický postup a nic neuspěchat .Nam ho dělal pan proskleny přímo od té značky. Pár kamenych koberců jsem viděla a některé šílenosti si většinou dělali lidé sami a ještě koupili materiál který nebyl pro venkovní použití. Máme ho zatím chvíli a uvidíme co udělá s povrchem zima .Každopádně nejde o levnou záležitost.
Odpovědět
my máme okolo bazénu dřevěnou palubu. Jediné mínus je, že se musí každý rok důkladně potřít olejem aby do sebe nenasakovala zbytečně moc bazénové vody
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
Máte někdo kolem bazénu WPC dřevoplast? Jak jste spokojeni? Dají se do dřevoplastu v pohodě zabudovat kolejnice na zastřešení bazénu?
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?