Kolik stojí hezké koupací jezírko?

30. lis 20149

Máte někdo zkušenost se stavbou jezírka???

 • Ahoj, já mám zkušenosti se stavbou jezírka. Mám tedy jezírko s koi, ale myslím, že to není tak velký rozdíl.

  Nevím, jak chceš jezérko velké. na 99,9% musí mít jezírko svoji filtraci ( bez ni to NEJDE - doopravdy vyzkoušeno.)

  Mám jezírko 25 000 litrů. Moje představa byla tlakový malý filtr. ... po první navštěvě specializovaného obchodu, který se věnuje jezírkům, mi byl jako nejmenší možný filtr doporučen štěrbinový filtr ( PC 40 000,- )( kdyby Tě to zajímalo, tak bych se rozepsal dále). Tento filtr mi nestačil. O rok později jsem kupoval Tripond Jumbo 3 komorový filtr (něco kolem 100 000,-) + dvě UV za cca 25 000 a čerpadlo za 16 000,-. Pokládka félie +- 20 000 . Výkopové práce jsem si dělal sám o víkendech.

  Jezírka doopravdy nejsou levná záležitost, ale je to paráda. Doopravdy, jestli jsi přymýšlel o jezírku bez filtrace, tak to doopravdy nefunguje. Nějaké čistící zony s rostlinami je blbost, a je to pěkný tahák na lidi.

  Já musím mít takovou filtraci, protože mám velké koi. Ta sestava, kterou mám já si myslím, že by stačilo pro cca 150 - 200 000 litrů koupacího jezírka bez ryb.

  Kdyby tě něco zajímalo jsem k dispozici 🙂

 • co je prosím "koi"?

 • Si to dej do googlu. Je to druh barevného kapra.

 • Sponzor fóra
 • Dovolím si oponovat - mezi jezírkem pro ryby (koi) a koupacím jezírkem je rozdíl veliký. Jednak právě v těch rybách, které vyrábí obrovské množství odpadu a to ty čistící zóny s rostlinama opravdu nezvládnou. Druhý je v objemu - naše plánované jezírko má koupací část 50m2 hlubokou 2m, a 100m2 čistící zónu s proměnlivou hloubkou. Takže přes palec cca 200 000 litrů. A to rozhodně nepatří k těm velkým - čím větší, tím v tomto případě lepší - jako s akváriem 😃

 • @petr79803  
  @evlyn  Já když jsem se ptal na cenu tak mi bylo řečeno že cena jezírka je cca 4000 Kč za 1m2 a jezírko bez ryb aby se tak nějak samo dokázalo čistit je plocha 35m2 a více. což u nás asi nepjde protože tak velké jezírko na zahradě mít nemůžeme. Já počítám že bych vykopal starý bazén trochu bych zvětšil hloubku, stěny vyzdil ze ztraceného bednění. I tak počítám že to nebude levné, folie, filtrace... A mám před tím i jiné věci teď budu dělat dřevěnou terasu. Na kolik tě tedy jezírko vyšlo ???

 • Kdyz to vemu se vším tak pul milionu

 • To evlyn. Však jestli nemáš diltraci tak tě to stejně dozena. Čistící zóny moc dobre nefunguji. Na vas objem by čistící zóna musela byt X krát vetsi

 • @petr79803   jo jasně to chápu že čistící plocha je větší... a to právě nechci, tedy není na to místo.

 • @evlyn  Dobrý den,zajímala by mě vaše zkušenost s koupacím jezírkem. Uvažujeme o jeho vybudování, chceme ovšem samočistící, bez filtrace. aby čištění zvládly rostliny. Na diskuzích jsou protichůdné názory na jejich funkčnost.
   Podařilo se nám sehnat pouze jednoho člověka , který se těmito jezírky zabývá. .Nemáme proto žádné srovnání.
  Pán se jmenuje LIska Tomáš. Pokud máte s někým dalším zkušenost, poprosím o kontakt. Bydlíme Praha- východ.
   Moc děkuji za odpověď Eva

 • Příspěvek byl smazán adminem, neboť nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.

Přidej příspěvek

  Nenašli jste co jste hledali?

  Hledat pouze v názvech témat
  Články od našich partnerů
  Nejčastější chyby při výběru a nákupu venkovních žaluzií
  Načerpejte energii ze světla, které ovládáte
  Ochrana před letními vedry? Zvolte venkovní stínění, vyhnete se zdravotním rizikům i vysokým nákladům
  Archiv článků od partnerů