Protiproud

Jaký máte prosím protiproud do bazénu? Máme v plánu bazén Azuro Vario V6 s tím, že ho celý zakopeme a bude zároveň s terénem. K němu bych chtěla dokoupit protiproud, aby se v něm dalo i plavat :-) Děkuji.
Odpovědět
Obnovím tému, prosím aký silný protiproud jste si dali? Doporučeny nam bol 95 m3/h alebo 70 m3/h. Kolik je podle Vás tak akorát, pro aktivní lidi čo rádi cvičí a istou zátež mají rádi...Moc děkuji.
Odpovědět
Mozno to niekomu pride vtipne, ale ak chces plavat, tak si kup plavaciu gumu. Urobi to daleko lepsiu sluzbu nez protiprud 😉
Odpovědět
Profilova fotka
@neyaa_cr Cim viac, tym lepsie 🙂 Nad 70m3/h to uz je ale vacsinou len 400V trojfazove pripojenie, cize ak vam ponukal niekto 95, tak to isto pojde na 400V. Pod 70m3/h ale asi nechodte, ak to myslite s plavanim vazne. My sme hladali tiez skor silnejsi protiprud, ale sme obmedzeni elektrinou, kedze mozeme dat len 230V. Vybrali sme 75m/3 (Badujet Primavera od Speck Pumps), zatial este neodskusane, kedze sme bazen dokoncili na jesen a cerpadlo na protiprud dame az teraz na jar (sachta a komplet pred-instalacia je uz hotova). Kazdopadne, ta guma je inac dobry a prakticky napad, Decathlon to predava za 25e tusim. Ziadny hluk, ziadna spotreba elektriny, ziadna udrzba, len si treba zvyknut, ze ma clovek na pase opasok s gumou. Ma to vsak svoje nevyhody, rovnako ako protiprud. V protiprude je problem sa udrzat (smerovo) ak je len 1 prud. 2 prudove vytvoria sirsi prud, laminarne su najlepsie ale najdrahsie (UWE Triva). Ak ale chcete kvalitny protiprud, skuste pozriet produkty od Speck Pumps/Badujet, UWE, Astral. Topka je UWE Triva alebo Badujet Turbo Pro, ale to uz stoji ako polovica bazenu a tiez to chce uz 400V pripojenie. S protiprudom sa zabavia aj deti (vlny), aj rodicia (plavanie, cvicenie) aj elektrarne, ked poslu fakturku za tie spotrebovane kWh 🙂 My sme o tom dlho rozmyslali, zaver je taky, ze to je v podstate nie velmi potrebna draha hracka ale je to spestrenie, co zabavi a posluzi. Snad som pomohol trochu. Drzim palce na projekt.
Odpovědět
@sidzej ďakujem, veru asi tiez mame len 230V ešte overím. Prosim a ten Badujet Primavera kolko vyšiel? pozeram ze sa sklada z predmontažnej a domontažnej časti... teda ak sa to sčita a ak hladám správne tak to vychadza okolo 4500 Eur? U nas bude protiprud i na plavanie ale i blbnutie detí proste i viac ludí naraz...presne ako pišeš pre spestrenie...ale ak si človek dobre zapláva i ked chvilku, ak si zacvičí i ked chvilu, zašportuje ono sa to nasčíta a plni to účel...
Odpovědět
Profilova fotka
@neyaa_cr Da sa aj to lacnejsie zohnat, poslal som spravu s linkami, kde som nasiel dobru cenu.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?